Sex ve městě - Série 6

(série)
USA, (2003–2004), 9 h 46 min (Minutáž: 27–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sylvia Kauders, Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, David Eigenberg, Ron Livingston, Evan Handler, John Corbett (více)

Epizody(20)

V závěrečné řadě seriálu řeší nejlepší kámošky zdravotní trable, náročnou výchovu dětí a staré i nové vztahy. A pořád platí, že se na sebe můžou vždycky spolehnout. (Netflix)

Streeper

Šestá série je asi nejslabší ze všech. Je cítit, jak bylo vše hodně natahované s Petrovskym, aby Carrie stejně skončila s panem Božským. Poslední dvojdíl je jen zbytečná a šíleně nudná patlanina. ()

Likan7

Vypilovaný, funkční, dojemný a v mnoha ohledech velmi smutný závěr. Šestka je s přehledem nejvážnější série a za mě všechny linky ukončila více než dobře. Na ty holky jsem si tak zvyknul, že mu budou chybět. ()

NinadeL

K šesté sérii snad jen tolik, že se pořád motá v kruzích. Začátek série je hrozný až nesnesitelný, načež se to celé mění v pohádku, kterou lze tolerovat. Charlotte své mateřské instinkty realizuje prozatím jako psí mamička, Miranda se s celou rodinkou (šťastně až do smrti) odstěhuje do Brooklynu, ale ještě krátce před svatbou s otcem svého dítěte stihne románek s černochem přesně podle své oblíbené telenovely. No tak jo. Samantha nalézá oporu i štěstí v monogamním vztahu a prochází si rakovinou prsu. A protože i jeptišky mohou mít stejnou diagnózu, tak je všechno naprosto v pořádku. A Carrie? Prožila si francouzský flert a Mr. Big pochopil, že ona je ta pravá (well done!). Nicméně kvůli této zkušenosti sekla se svým sloupkem Sex and the City a pohádky byl konec. Takže to nakonec nebylo ani tak o sexu, ale spíš o klasickém hledání toho starosvětského štěstí. Jak je možné, že se tahle premisa dočkala dvou filmů a dalších dvou seriálů? ()

Tommassi3

Finální série se především tradičně snaží uzavřít osudy všech hrdinek, přičemž se jí to i překvapivě daří, když uzavírá kruhy brnkáním na strunu životních paradoxů a fatalit.. Od prvních řad se zejména právě ta poslední již nesmírně odlišuje a již neplatí za tu navýsost inteligentní zábavu jako na počátku.. Nejvíce ovšem šesté řadě i celému projektu škodí oba filmové sequely, bezezbytku zoufalé, a zvlášť špatně načasované, oslavy konzumu plné až manýristického product placementu.. ()

• Kristin Davis (Charlotte) uvedla v rozhovoru pro časopis The View, že tvůrci seriálu zvažovali, že její postava v posledním díle poletí do Číny adoptovat chlapečka a v letadle zjistí, že je těhotná. Tato podzápletka byla nakonec vypuštěná. (don corleone)