Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

• slovenský

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998 - 2004, 43 h 2 min (Minutáž: 94x30 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov, Frances Sternhagen, James Remar, Ron Livingston, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, Craig Chester, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Halliwell, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald J. Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, LisaGay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Josh Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sônia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung, Donna Hanover, Robert Peters, Bayne Gibby, David Wike, Frank Anello, Sylvia Kauders, Steve Richard Harris, Alice Spivak, Jeffrey Nordling, Bill Sage, Andrea Boccaletti, James Hyde, Karl Geary, David Healy, Michael Parr, Josh Stamberg, Jordi Caballero, Caroline Aaron, James McCaffrey, Michael Alan Spiller, Sherri Alexander, Timothy Wheeler, Sebastian Roché, Richard Toth, Duane Boutte, James Goodwin, Neal Jones, Neil Pepe, Tom Gilroy, Hope Adams, Wendy Hoopes, Rob Campbell, Tamara Tunie, Brian Van Holt, Dan Futterman, Philippe Brenninkmeyer, Jon Bon Jovi, Maureen Cassidy, Dean Winters, David McCallum, Valerie Harper, Elżbieta Czyżewska, Suzanne Savoy, Peter Davies, Mark McGann, Isaac Mizrahi, John Slattery, Michael Lombardi, Raine Brown, Lynn Cohen, Christine Winter, Joey Kern, Alice Johnson Boher, Carl T. Evans, Bobby Cannavale, Josh Hamilton, Sam Robards, Danielle James, James MacDonald, Will Stewart, Eddie Driscoll, Jacob Pitts, Adrian Martinez, Orlagh Cassidy, Mary Pat Gleason, Peter Onorati, Allan Wasserman, Bruce MacVittie, John-Paul Lavoisier, Mary B. McCann, Robert John Burke, Ron Rifkin, Sylvia Miles, Deirdre Lorenz, Molly Shannon, Mary Testa, Bianca Amato, Lloyd Booker, Matthew J. Pellowski, Catherine Wolf, Michael Showalter, Brent Crawford, James Hanlon, Tatum O'Neal, Michael Patrick King, Amanda Lepore, Julia Sweeney, Ashley Palmer, Sean Palmer, Dolores Duffy, Dana Ivey, Mark Margolis, Sakina Jaffrey, Sarah Pratt, Carole Bouquet, Roscoe Orman, Pamela Gray, Jonathan Walker, Daniel Gerroll, Julie Halston, Yaani King Mondschein, Harry Chambarry, Lorraine Farris, Alberto Vazquez, Marc Kudisch, Andrew Fiscella, Sondra James, Lisa Hammer, Jean De Baer, Irma St. Paule, Victor Verhaeghe, Spero Stamboulis, James Lecesne, Judy Gold, Linda Powell, Lou Bonacki, Marc Grapey, Charles Techman
  • Gemini

Jako důkaz, že věk není ženě v ničem na překážku a jako příklad toho jak se má žena oblékat, aby vynikly její přednosti, velmi dobré. Ale jelikož hlavním posláním je ukázat chlapům jak jsou divní a jak těžké to s námi vy, ženy, máte (no dobře, je to tak, ale ženy si s námi rozhodně nemají co vyčítat:)), a v neposlední řadě je to skvělá příležitost jak nám ukázat jak úžasně sprostě dovedete mluvit aniž byste se za to musely stydět nebo vás za to někdo káral (to tady někdo dělá?), rozhodně mě to nijak zvlášť neoslovuje. I když je to díl od dílu jinak, někdy bych na Sex Ve Městě nedal dopustit a jindy bych ho zatratil, no prostě je to jako se ženskou;) A abych byl fér, dám neutrální hodnocení - 50%.(31.1.2005)

• Mi Nü-Chai

Tuhle zrůdnost se mi podařilo z paměti celkem zdárně vytěsnit, avšak osud je mrzká děvka a nedávno mi do zrakového ústrojí narazila jakási oslavná óda na toto nesvěží dílo, kde se převážně operovalo pojmy jako „boření stereotypů“, „emancipace“, „láska“, „humor“ etc. (a nebylo to poprvé, co jsem něco takového zahlédla, výše zmiňovanými pojmy milci Sexu ve městě operují rádi a často). Vzpomínky se vyvalily jak Kraken z hlubin a mně začalo cukat levé oko. Budiž komentář. Doznávám, že seriál jsem neviděla celý (a ani to nemám v úmyslu) a znám z něj de facto pouze zlomky, zahlédnuté při dávném přepínání z Velké noční hudby na jiné programy – pravda, občas byly ony zlomky tak mocně WTF, že jsem vydržela nevěřícně zírat až do konce. Boření stereotypů? Celkem by mne zajímalo, jak by to měl Sex ve městě dělat, neb jestli např. stereotyp „ženský jsou krávy, řešící věčně věků akorát chlapy, hadry a boty“ vyvrácí tím, že přesně takové krávy ukazuje, je to buď meta-meta humor, který jsem nepochopila, nebo prostá pitomost (přikláním se k druhé variantě). Emancipace? Co ty čtyři příšerné stvůry dělají emancipovaného? Pouze žvaní (o oblečení, obuvi, sexu a divných mužích), nakupují, občas jdou na party, sem tam se s někým vyspí…to je opravdu emancipace jako blázen, všechna čest, sufražetky by blahem omdlévaly. Mimochodem, sice mají všechny zaměstnání, avšak pracovat jsem je neviděla. Vrcholem je novinářka, které nájem luxusního apartmánu na Manhattanu (nebo kde) platí JEDEN sloupek týdně. Scénáristům zjevně unikl důležitý fakt, že práce polidštila opici. Třeba by to se zdejšími čúzami taky vyšlo. Láska? Pchá! Ve světě Sexu ve městě nic takového neexistuje. Pouze chtíč bez vášně a touha vlastnit z rozmaru. Humor nedetekován. Trapnost ano, takřka neustále. Zdejší adorace bezbřehého konsumerismu mne sice nevytáčí doběla – dobrá, mít prostředky jako hrdinky seriálu, tak nakupuji také, sice spíše otroky a obohacený uran než osmapadesáté škorně s podpatkem, leč každému, co jeho jest – ovšem ani mne neustálé opájení se shromažďováním nikterak neoslovuje, ba mě dost otravuje. Když to shrnu, je pro mne Sex ve městě pohled do prostředí, které se mi hnusí takřka v každém aspektu a zdatně mi připomíná strašidelné momenty, kdy jsem jako docela malé Sadako občas nakouklo do kuních magacínů typu Kozopolitan a pak se v duchu upřímně modlilo, ať osoby z lesklých stránek prochapadlo nikdy nepotkám.(21.8.2012)

Pro mě je to totiž jako fantazy. Věřím, že takhle by si nějaká žena mohla žít někde v jiný galaxii, stejně tak jako věřím, že v jiný galaxii může být Thor. Jsou to čtyři ženy, každá jiná, který si žijou krásnej život a jejich problémy sou většinou dost povrchní a právě proto se na to ráda dívám. Reality mám dost a dost ve svém vlastním životě.(21.3.2014)

• flanker.27

"Moje vagína by si dala hranolky." Jestli tahle věta symbolizuje sexuální svobodu žen, tak to ať raději zůstanou - čím vlastně, když neosvobozenými? Otrokyněmi? A koho? Po cca dvou epizodách jsem měl pocit, že tam několikero nesympatických pitomých a povrchních slepic stále hledá omluvy pro vlastní lidská selhání. Zkrátka pravý opak holek do nepohody. Možná je to nesprávný úsudek, ale neměl jsem odvahu a vlastně ani důvod podrobit ho revizi. Řeči typu "ale dyť to je to vono, to si z toho právě jako dělá legraci" neberu, leda bych připustil, že koukat na kretény je nějaká lidská potřeba. Navíc SJP je tak vošklivá a nesympatická ženská... Bergův komentář to vystihuje přesně. A samozřejmě canakja. Podepisuju třikrát.(5.5.2006)

Sex ve městě je úžasný seriálový klenot skrytý za značkovými šaty a nemožně drahými Manolkami... Proto do něj většinou proniknou jen ženy. A to je velká škoda. Chlapi by se z tohohle seriálu totiž mohli hodně učit. Kupříkladu já se naučil moc. A o čem? Přece o vztazích, protože o nich to je. A co mě naučil? Že jsou ty, které vás otevřou něčemu novému a exotickému, ty, které jsou staré a známé, ty, které vyvolávají spoustu otázek, ty, které vás přenesou do nečekaných míst, ty, co vás dostanou daleko od místa, kde jste začali, a ty, co vás přinesou zpět. Ale že ten nejvzrušivější, nejnáročnější, nejvýznamnější vztah je ten, co máte se sebou samým. A pokud najdete někoho, kdo miluje to já, které milujete, tak to je potom opravdu báječný... Ústřední čtveřice dam je úžasná, každá z nich je výjimečná, tak odlišná od těch dalších, a přece všechny (ač některé si to nepřipouštějí) hledají totéž. Lásku. Směšnou, náročnou, stravující, lásku, kdy jeden bez druhého nemůže být. A hledají ji tak poutavě, vtipně, romanticky i kýčovitě, že jakmile tomu přijdete na chuť, není cesty zpět.(13.5.2007)

• - Sarah Jessica Parker (Carrie) si podľa zmluvy mohla nechať väčšinu vecí, v ktorých účinkovala. Neskôr sa vyjadrila, že skoro všetky rozdala. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Před lety narazil producent Darren Star na knihu novinových sloupků americké novinářky Candance Bushnell a ihned ji nabídl padesát tisíc dolarů za veškerá práva. Pak si najal scénáristy, kteří ze sloupků odstranili nezdravý cinismus a větší množství černého humoru a první sezóna se začala vysílat na HBO již v roce 1998. Seriál běžel celých šest let s tempem jedné sezóny ročně. A protože sex a tři sexy šťabajzny neustále o něm mluvili, byla to dobrá kombinace, která nakonec sklidila nečekaný úspěch (7 cen Emmy, 50 nominací) . I když samozřejmě postupem času začala sledovanost upadávát, tak i přesto si seriál udržoval slušnou várku stálých diváků, kteří prahli stále po nových zážitcích nějvěrnějších kamarádek. (Rodriguez)

• - Seriál se stal tak populárním, že po New Yorku jezdí dokonce vyhlídkový autobus, který vás proveze po místech, které jste v něm mohli vidět. (don corleone)