Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

• slovenský

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998 - 2004, 43 h 2 min (Minutáž: 94x30 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov, Frances Sternhagen, James Remar, Ron Livingston, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, Craig Chester, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Halliwell, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald J. Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, LisaGay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Josh Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sônia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung, Donna Hanover, Robert Peters, Bayne Gibby, David Wike, Frank Anello, Sylvia Kauders, Steve Richard Harris, Alice Spivak, Jeffrey Nordling, Bill Sage, Andrea Boccaletti, James Hyde, Karl Geary, David Healy, Michael Parr, Josh Stamberg, Jordi Caballero, Caroline Aaron, James McCaffrey, Michael Alan Spiller, Sherri Alexander, Timothy Wheeler, Sebastian Roché, Richard Toth, Duane Boutte, James Goodwin, Neal Jones, Neil Pepe, Tom Gilroy, Hope Adams, Wendy Hoopes, Rob Campbell, Tamara Tunie, Brian Van Holt, Dan Futterman, Philippe Brenninkmeyer, Jon Bon Jovi, Maureen Cassidy, Dean Winters, David McCallum, Valerie Harper, Elżbieta Czyżewska, Suzanne Savoy, Peter Davies, Mark McGann, Isaac Mizrahi, John Slattery, Michael Lombardi, Raine Brown, Lynn Cohen, Christine Winter, Joey Kern, Alice Johnson Boher, Carl T. Evans, Bobby Cannavale, Josh Hamilton, Sam Robards, Danielle James, James MacDonald, Will Stewart, Eddie Driscoll, Jacob Pitts, Adrian Martinez, Orlagh Cassidy, Mary Pat Gleason, Peter Onorati, Allan Wasserman, Bruce MacVittie, John-Paul Lavoisier, Mary B. McCann, Robert John Burke, Ron Rifkin, Sylvia Miles, Deirdre Lorenz, Molly Shannon, Mary Testa, Bianca Amato, Lloyd Booker, Matthew J. Pellowski, Catherine Wolf, Michael Showalter, Brent Crawford, James Hanlon, Tatum O'Neal, Michael Patrick King, Amanda Lepore, Julia Sweeney, Ashley Palmer, Sean Palmer, Dolores Duffy, Dana Ivey, Mark Margolis, Sakina Jaffrey, Sarah Pratt, Carole Bouquet, Roscoe Orman, Pamela Gray, Jonathan Walker, Daniel Gerroll, Julie Halston, Yaani King Mondschein, Harry Chambarry, Lorraine Farris, Alberto Vazquez, Marc Kudisch, Andrew Fiscella, Sondra James, Lisa Hammer, Jean De Baer, Irma St. Paule, Victor Verhaeghe, Spero Stamboulis, James Lecesne, Judy Gold, Linda Powell
  • Tyler

Nedávno jsem si pročítal staré Cinemy a v jedné z nich jsem narazil na článeček o "Sexu ve městě". Hodnocení bylo 100% ale s tím, že kdokoliv jiný než úspěšná, osamělá žena po třicítce má tento seriál zkusit jen na vlastní nebezpečí...Svatá pravda, a protože do oslovené skupiny vážně nespadám, moje hodnocení vypadá tak, jak vypadá. Opravdu nevidím žádný smysl v seriálu o čtveřici hysterických ženských, které se honí za "tím pravým" a bůhví za čím dalším, a přitom by si měly ze všeho nejdřív udělat pořádek ve svých hlavách. Možná to zní šovinisticky, ale tentokrát nemůžu jinak - ani jednu z hrdinek bych nechtěl znát ve skutečném životě, protože by mě z nich kleplo. Z mého pohledu jsou tak mimo, že bych se jim ani smát nemohl - a také se nesměju při sledování "Sexu ve městě". Na druhou stranu chápu, že jistá cílová skupina pro tento seriál existuje, a že kdybych dokázal udržet nadhled, asi bych se královsky bavil...jenže já jsem LSD nikdy nebral a nemíním s tím začínat ;).(15.11.2005)

• Gemini

Jako důkaz, že věk není ženě v ničem na překážku a jako příklad toho jak se má žena oblékat, aby vynikly její přednosti, velmi dobré. Ale jelikož hlavním posláním je ukázat chlapům jak jsou divní a jak těžké to s námi vy, ženy, máte (no dobře, je to tak, ale ženy si s námi rozhodně nemají co vyčítat:)), a v neposlední řadě je to skvělá příležitost jak nám ukázat jak úžasně sprostě dovedete mluvit aniž byste se za to musely stydět nebo vás za to někdo káral (to tady někdo dělá?), rozhodně mě to nijak zvlášť neoslovuje. I když je to díl od dílu jinak, někdy bych na Sex Ve Městě nedal dopustit a jindy bych ho zatratil, no prostě je to jako se ženskou;) A abych byl fér, dám neutrální hodnocení - 50%.(31.1.2005)

• st.ranger

Tři největší obludy hodlají se svým pasákem Koním ksichtem oprcat kompletní mužskou, s případě přestárlé blonďaté žirafy pak i ženskou, populaci v New Yorku, pak o tom žvaní bez sebemenšího nadhledu nebo schopnosti přiznat si, že jsou prostě blbé. Spolek slepice je značně pitomý, arogantní, v mnoha případech se spletou, řádně spálí, ale stejně svůj kravský postoj nezmění. Nedivím se, že Robert Downey Jr. frčel na drogách.(22.12.2016)

Tak jako zřejmě nikdy nebudou většině dam po chuti 'chlapské' filmy pánů Peckinpaha, Aldriche, Leoneho nebo Michaela Manna, tak úplně stejně asi nikdy nebude spousta z nás, testosteronových drsňáků, schopna tolerovat tento povedený ženský pohled na partnerské vztahy a sex v moderním velkoměstě. Zbývá jediná zásadní otázka: máme se my, muži, kterým tento seriál připadá chytrý a zábavný, za sebe stydět anebo naopak být hrdí na svou neomezenost?! ;-)(5.9.2004)

Tak už chápu, kde se zrodilo hned několik algoritmů ovlivňujících, zásadním způsobem, lidské chování. Všechno podávané pohromadě a na stříbrném podnose. Candace Bushnell, já tě nenávidím! Dodatek: velká škoda, že se tvůrci od páté sezóny vydali úplně odlišným směrem a na samém konci se snaží vyždímat ze SATC Annu Kareninu okořeněnou o Disneyho Aladina - umělý romantický kýč zakončený oprávněnou fackou. Poslední dvě sezóny ve městě, které nikdy nespí, zapáchají umělostí a moudry v prášku, které už jen šumí do ztracena. První film si pak bere to nejlepší z prvních 4 řad, zatímco jeho pokračování to nejhorší z těch dvou posledních. I přes to času investovaného do tohoto seriálu nelituji.(20.4.2013)

• - V závěru úvodní znělky je možné spatřit autobus plný lidí, na kterém stojí slavný slogan "Carrie Bradshaw ví hodně o sexu (a nebojí se zeptat)“. V dalším záběru je však autobus prázdný. (Lauri)

• - Ve 3 díle 1. série říká Miranda, že není lesbička. Ve skutečnosti její představitelka vyměnila v reálném životě muže za ženu a je šťastná. (Kulmon)

• - Carrie (Sarah Jessica Parker) položila v seriálu 92 otázek ohledně sexu. Její poslední otázka zní: „Není na čase přestat psát?" (TomDolly)