Reklama

Reklama

Sex ve městě

(seriál)
USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Hrají:

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(94)

Obsahy(1)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (691)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Asi mám monogamii, určitě jsem ji chytla od vás! Nezapomenutelný, kultovní seriál, který ovlivnil svět módy a mnoho žen na světě. Je to taková oddychová záležitost, kde se v každém díle probírají víceméně malicherné problémy se kterými se ale snad každá z nás za život setká. Pro chlapy, kteří nedokáží přiznat jací občas dokáží být, nebo pro někoho kdo má raději závažnější zápletky to rozhodně není. Já už si bez chlípné Samanthy, sarkastické Mirandy, romantičky Charlotte a dokonce i hysterky Carrie nedokáži svůj život představit a vždy, když se vyrovnávám s nějakou záležitostí nebo jen potřebuji vypnout, zapnu si Sex ve městě. Jak mnoho lidí řeklo například v závěrečném dokumentu, seriál si získal i mnoho nepříznivců právě proto, že ukazují, jací muži, ale i ženy ve skutečnosti jsou, a někdo to zkrátka nedokáže skousnout. Zajímavé ale je, že Californication, které je dost podobně laděné a jen se tam souloží, tu má vysoké hodnocení. Že by převaha chlapů na čsfd? :-) Je tvoje vagína v newyorských průvodcích?Je to nejnavštěvovanější místo ve městě a má pořád otevřeno!! ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Těžko přetěžko hodnotit, neboť seriál je proměnlivý tak jako život, jako jeho tvůrci a jak jde čas... Ale čtyři hvězdy už jen za tu pointu myslím mohou býti spravedlivé... :-) . . . Neboť ty čůzy, ty postmoderní velkoměšťačky nelze než si (za)milovat. A zároveň dík tomu taky vědět: Pozor pánové! Je lepší ženy milovat, než se s nimi trápit... ;-) . . . Takového zkrátka do života raděj nikdy NIC! I když možná žít v NYC...(?)... ;o))) - - - P.S. A kdo by si snad myslel, že podobného fenoménu dohledáte jen někde v hlubinách Nového Yorku, věřte nevěřte - leč igi B. fakt v dobách lehce dávno minulých >něco takového< vskutku osobně(!) znal. Bez následků... ;o) ()

Reklama

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Pro mě je to totiž jako fantazy. Věřím, že takhle by si nějaká žena mohla žít někde v jiný galaxii, stejně tak jako věřím, že v jiný galaxii může být Thor. Jsou to čtyři ženy, každá jiná, který si žijou krásnej život a jejich problémy sou většinou dost povrchní a právě proto se na to ráda dívám. Reality mám dost a dost ve svém vlastním životě. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Mám chromozom Y takže se mě tohle netýká, ale přesto jsem se i párkrát zasmál. Avšak rady do života si z tohoto seriálu opravdu brát nehodlám. Update: po 7 letech jsem na seriál opět narazil a musím říct, že v určité životní chvíli je to neskutečně zábavná podívaná. Jen doufám, že ženy prokazují dostatečný nadhled nad některými názory a životními standardy a nechtějí být jako jejich hrdinky úplně do slova... Krom toho jde o největší reklamu na luxus široko daleko, ale ten život, ten život tam je... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Seriál o bohatých starých dievkách z New Yorku, ktoré sa správajú ako homosexuáli. Feministická blbosť. Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte, jedna nesympatickejšia ako druhá. Najradšej by som ich všetky poriadne prefackal. "Sex v meste" je filmársky dobre odvedená práca, ale tá téma a zameranie ma vždy rozčulovali. ** ()

Galerie (744)

Zajímavosti (105)

  • Sarah Jessica Parker (Carrie) si podľa zmluvy mohla nechať väčšinu vecí, v ktorých účinkovala. Neskôr sa vyjadrila, že skoro všetky rozdala. (kacer4)
  • Když producent Darren Star narazil na knihu novinových sloupků americké novinářky Candace Bushnell, tak ji hned nabídl 50 tisíc dolarů za práva na adaptaci. Poté si najal scenáristy, kteří ze sloupků odstranili cynismus a větší množství černého humoru. Seriál běžel celých šest let s tempem jedné sezóny ročně a sklidil nečekaný úspěch. Přestože jeho sledovanost postupem času začala upadávat, tak si udržel slušný počet stálých diváků až do svého konce. (Rodriguez)

Související novinky

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (více)

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)

Reklama

Reklama