Reklama

Reklama

Sex ve městě

(seriál)
USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Hrají:

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(94)

Obsahy(1)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (689)

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele

"Moje vagína by si dala hranolky." Jestli tahle věta symbolizuje sexuální svobodu žen, tak to ať raději zůstanou - čím vlastně, když neosvobozenými? Otrokyněmi? A koho? Po cca dvou epizodách jsem měl pocit, že tam několikero nesympatických pitomých a povrchních slepic stále hledá omluvy pro vlastní lidská selhání. Zkrátka pravý opak holek do nepohody. Možná je to nesprávný úsudek, ale neměl jsem odvahu a vlastně ani důvod podrobit ho revizi. Řeči typu "ale dyť to je to vono, to si z toho právě jako dělá legraci" neberu, leda bych připustil, že koukat na kretény je nějaká lidská potřeba. Navíc SJP je tak vošklivá a nesympatická ženská... Bergův komentář to vystihuje přesně. A samozřejmě canakja. Podepisuju třikrát. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Sex ve městě se stal jedním z nejúspěšnějších televizních projektů 90. let a nesmírně úspěšnou obchodní značkou, kdy product placement byl postupně povýšen na kvalitativně novou úroveň. Děj jednotlivých epizod se motal například kolem problému, kabelku jaké značky si vzít na snobský večírek...Seriál natočený podle autobiograficky laděných sloupků známé novinářky Carrie Bradshaw zobrazuje životní příhody čtyř úspěšných žen z americké vyšší střední vrstvy, především jejich potíže s budováním partnerských vztahů. Přinesl životní příležitost herečkám, které s vyjímkou S. J. Parker nebyly příliš známé ale své role zahrály přesvědčivě. Žádné velké poselství tenhle seriál nepřináší a po pravdě jeho popularita do jisté míry spočívá na podobných základech jako proslulé "milionářské" seriály ze 70. let, tedy na touze po ztotožnění s úspěšnými idoly a jejich postavením. Sex ve městě je zároveň (netuším, do jaké míry chtěnou) karikaturou feministického hnutí, které se soustředí na (pseudo) problémy bohatých středostavovských paniček. Seriál se nese v odlehčeném, mírně komediálním tónu, což ho činí přijatelným pro širší vrstvy diváků. Celkový dojem 50 %. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

To jsem takhle jednou - psal se 18. prosinec 2012 - přepínal v noci kanály na televizi, jak je mým oblíbeným zvykem, když jsem na Prima Love náhodou narazil na 20. epizodu 6. série Sexu ve městě, neboli na závěrečný díl celého seriálu, kterým se uzavírá předchozí vývoj osudů všech seriálových postav a v němž dojde naplnění ono shakespearovské "konec dobrý, všechno dobré". A tehdy mi to došlo - vědomí, že tohle je přece už strašně dlouho můj oblíbený seriál, který mám rád a na který koukám už tolik let, až se tomu nechce věřit. Konkrétně to bude něco kolem 11-12 roků, ale to je vedlejší - tenhle seriál se mým životem táhne už tak dlouho, a sledoval jsem ho s tolika lidmi na tolika místech, až se stal zcela nedílnou součástí určité etapy mého života, a nyní bych opravdu rád napsal, že ho vážně chovám v oblibě, a kdykoli na něj v telce narazím, tak jako třeba dnes, rád zhlédnu libovolnou epizodu - přičemž ta závěrečná je opravdu skvostná a nezastírám, že jsem byl při ní naměkko, ačkoli jsem ji už viděl v minulosti, a dost možná i opakovaně. Ostatně celou řadu epizod - díky jejich neustálému reprízování v televizi - znám už skoro nazpaměť, ale to v mým očích pouze posiluje až familiérní vztah, který jsem si k tomuto seriálu vypěstoval. A ačkoli jsem se při jeho sledování mnohokrát neubránil pocitům trapnosti, jako celek ho velkoryse vnímám jako odzbrojující a nesmírně zábavnou podívanou, která mě dost možná naučila milovat New York. Mimochodem, nejradši mám stejně Charlottu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

94/94 Také vím hodně o sexu, ale zároveň se nebojím odsunout HBO hity až za FX, Showtime a Starz. Ačkoli s věkem jsem i k tomuhle retru tolerantnější. Zvlášť po kontrastním setkání s The Carrie Diaries. Byla by škoda seriál považovat za horší, než je, pokud ho člověk zná jen namátkově. #hbo ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jako důkaz, že věk není ženě v ničem na překážku a jako příklad toho jak se má žena oblékat, aby vynikly její přednosti, velmi dobré. Ale jelikož hlavním posláním je ukázat chlapům jak jsou divní a jak těžké to s námi vy, ženy, máte (no dobře, je to tak, ale ženy si s námi rozhodně nemají co vyčítat:)), a v neposlední řadě je to skvělá příležitost jak nám ukázat jak úžasně sprostě dovedete mluvit aniž byste se za to musely stydět nebo vás za to někdo káral (to tady někdo dělá?), rozhodně mě to nijak zvlášť neoslovuje. I když je to díl od dílu jinak, někdy bych na Sex Ve Městě nedal dopustit a jindy bych ho zatratil, no prostě je to jako se ženskou;) A abych byl fér, dám neutrální hodnocení - 50%. ()

Galerie (744)

Zajímavosti (105)

  • Místo toho, aby postavy v seriálu používaly telefonní čísla s předčíslím 555, jak bývá ve filmu zvykem, tak si producenti seriálu pronajali dvě reálné telefonní linky, které pak používali stále dokola. (don corleone)

Související novinky

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (více)

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)

Reklama

Reklama