Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

• slovenský

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998 - 2004, 43 h 2 min (Minutáž: 94x30 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, James Remar, Ron Livingston, Frances Sternhagen, Craig Chester, Michail Baryšnikov, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Halliwell, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald J. Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, Lisa Gay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Joshua Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sonia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung
  • Gemini

Jako důkaz, že věk není ženě v ničem na překážku a jako příklad toho jak se má žena oblékat, aby vynikly její přednosti, velmi dobré. Ale jelikož hlavním posláním je ukázat chlapům jak jsou divní a jak těžké to s námi vy, ženy, máte (no dobře, je to tak, ale ženy si s námi rozhodně nemají co vyčítat:)), a v neposlední řadě je to skvělá příležitost jak nám ukázat jak úžasně sprostě dovedete mluvit aniž byste se za to musely stydět nebo vás za to někdo káral (to tady někdo dělá?), rozhodně mě to nijak zvlášť neoslovuje. I když je to díl od dílu jinak, někdy bych na Sex Ve Městě nedal dopustit a jindy bych ho zatratil, no prostě je to jako se ženskou;) A abych byl fér, dám neutrální hodnocení - 50%.(31.1.2005)

Tak už chápu, kde se zrodilo hned několik algoritmů ovlivňujících, zásadním způsobem, lidské chování. Všechno podávané pohromadě a na stříbrném podnose. Candace Bushnell, já tě nenávidím! Dodatek: velká škoda, že se tvůrci od páté sezóny vydali úplně odlišným směrem a na samém konci se snaží vyždímat ze SATC Annu Kareninu okořeněnou o Disneyho Aladina - umělý romantický kýč zakončený oprávněnou fackou. Poslední dvě sezóny ve městě, které nikdy nespí, zapáchají umělostí a moudry v prášku, které už jen šumí do ztracena. První film si pak bere to nejlepší z prvních 4 řad, zatímco jeho pokračování to nejhorší z těch dvou posledních. I přes to času investovaného do tohoto seriálu nelituji.(20.4.2013)

Achtung, spoilers! Druhé, pořádné zhlédnutí, aktualizovat musím... DIVÍM SE, ŽE TVOJE VAGÍNA UŽ DÁVNO NENÍ V PRŮVODCI NEWYORSKÝCH PAMÁTEK, JE TO NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ MÍSTO VE MĚSTĚ A MÁ STÁLE OTEVŘENO! Předem píšu to, čemu jsem se smál, teď to bude horší. Tenhle seriál má k feminismu daleko. Hrdinky jsou silné ženy a na tom už dnes není snad nic divného. Druhá strana mince je, že to fakt nebude pro většinu chlapů. Rozumím, že se zde řeší vztahy a dají se aplikovat v celém světě, mě jde o styl. Čtyři hlavní hrdinky, pokud nejsou karikatury, tak rozhodně typy, které se příliš nezmění, nejsou ani úžasně krásné, o to méně sympatické (Samantha je pro mě příklad amatérské prostitutky, rakovina v poslední řadě je scénáristická bezradnost, Charlotte, věčně přihlouplá naivka, která pak jde klidně do trojky, Miranda, povětšinou chladná právnička -jejíž příběh byl ale nakonec nejvíce skutečný- no a nakonec Carrie s tunou chlapů, které opouští tu z praštěného, tu vážnějšího důvodu a skončí s panem Božským, přitom se od něj chtěla tak moc odpoutat, čímž půl seriálu jaksi ztrácí smysl.) A pokud nejste metrosexuál, nadšení nad teplými večírky, šatičkami a botičkami vás zcela míjí. Dalo by se to snést líp, pokud by byly nosné příběhy, což pro mě většinou ne. Pohyboval jsem se ponejvíce někde uprostřed, několika epizodám bych dal i 70%. Nad těmi neskutečnými větami, například PŘÍTELKYNĚ MI RADILA, CO MÁM NOSIT A JE ZE MĚ LEPŠÍ ČLOVĚK se totiž opravdu nezajíkám blahem. Je mí líto, ale pokud chcete něco o vzazích, potažmo sexu a New Yorku, berte vždy radši Woodyho Alllena. Sbohem.(22.2.2010)

Těžko přetěžko hodnotit, neboť seriál je proměnlivý tak jako život, jako jeho tvůrci a jak jde čas... Ale čtyři hvězdy už jen za tu pointu myslím mohou býti spravedlivé... :-) . . . Neboť ty čůzy, ty postmoderní velkoměšťačky nelze než si (za)milovat. A zároveň dík tomu taky vědět: Pozor pánové! Je lepší ženy milovat, než se s nimi trápit... ;-) . . . Takového zkrátka do života raděj nikdy NIC! I když možná žít v NYC...(?)... ;o))) - - - P.S. A kdo by si snad myslel, že podobného fenoménu dohledáte jen někde v hlubinách Nového Yorku, věřte nevěřte - leč igi B. fakt v dobách lehce dávno minulých >něco takového< vskutku osobně(!) znal. Bez následků... ;o)(9.10.2005)

• monolog

na mě je tady příliš feminismu. až opravdu hodně (a v těch chlapskejch humornejch seriálech je na mě zase příliš maskulinismu, asi jsem hermafroditista). a ani představitelky hlavních rolí se mi nijak zvlášť nelíbily. prostě jen obyčejný hollywoodský vychrtliny s hladovým vlčím výrazem ve tváři. a humor sice občas dobrej, ale až příliš často až neuvěřitelně strojenej a křečovitej. Navíc, vulgarismy nemusím ani ve vlastním životě, natož v televizi od žen, který by mělyx aspoň nějakou tu úroveň přeci jen snad mít.(13.12.2005)

• - Postavu Carrie mala pôvodne hrať Lara Flynn Boyle, ktorá ju odmietla, lebo neverila, že seriál bude mať úspech. (corona)

• - Ve 4. epizodě 1. série s názvem "Údolí mladíčků" se Carrie (Sarah Jessica Parker) seznámí se "zajíčkem" Samem (Timothy Olyphant). Ve skutečnosti je však herec Olyphant pouze o tři roky mladší než Parker. (Václavička)

• - Cynthia Nixon je ve skutečnosti blondýnka, pro svou roli Mirandy si bavila vlasy nazrzavo. Nemá navíc propíchnuté uši, takže všechny naušnice musely být připínací. Někdy se stalo, že vybrali opravdu pěkné naušnice k nějakému kostýmu a museli je nechat upravit na clip-on u zlatníka. (don corleone)