Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998–2004, 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov, Frances Sternhagen, James Remar, Ron Livingston, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, Craig Chester, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Horner, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, LisaGay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Josh Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sônia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung, Donna Hanover, Robert Peters, Bayne Gibby, David Wike, Frank Anello, Sylvia Kauders, Steve Richard Harris, Alice Spivak, Jeffrey Nordling, Bill Sage, Andrea Boccaletti, James Hyde, Karl Geary, David Healy, Michael Parr, Josh Stamberg, Jordi Caballero, Caroline Aaron, James McCaffrey, Michael Spiller, Sherri Alexander, Sebastian Roché, Richard Toth, Duane Boutte, James Goodwin, Neal Jones, Neil Pepe, Tom Gilroy, Hope Adams, Wendy Hoopes, Rob Campbell, Tamara Tunie, Brian Van Holt, Dan Futterman, Philippe Brenninkmeyer, Jon Bon Jovi, Maureen Cassidy, Dean Winters, David McCallum, Valerie Harper, Elżbieta Czyżewska, Suzanne Savoy, Peter Davies, Mark McGann, Isaac Mizrahi, John Slattery, Michael Lombardi, Raine Brown, Lynn Cohen, Christine Winter, Joey Kern, Alice Johnson Boher, Carl T. Evans, Bobby Cannavale, Josh Hamilton, Sam Robards, Danielle James, James MacDonald, Will Stewart, Eddie Driscoll, Jacob Pitts, Adrian Martinez, Orlagh Cassidy, Mary Pat Gleason, Peter Onorati, Allan Wasserman, Bruce MacVittie, John-Paul Lavoisier, Mary B. McCann, Robert John Burke, Ron Rifkin, Sylvia Miles, Deirdre Lorenz, Molly Shannon, Mary Testa, Bianca Amato, Lloyd Booker, Matthew J. Pellowski, Catherine Wolf, Michael Showalter, Brent Crawford, James Hanlon, Tatum O'Neal, Michael Patrick King, Amanda Lepore, Julia Sweeney, Ashley Palmer, Sean Palmer, Dolores Duffy, Dana Ivey, Mark Margolis, Sakina Jaffrey, Sarah Pratt, Carole Bouquet, Roscoe Orman, Pamela Gray, Jonathan Walker, Daniel Gerroll, Julie Halston, Yaani King Mondschein, Harry Chambarry, Lorraine Farris, Alberto Vazquez, Marc Kudisch, Andrew Fiscella, Sondra James, Lisa Hammer, Jean De Baer, Irma St. Paule, Victor Verhaeghe, Spero Stamboulis, James Lecesne, Judy Gold, Linda Powell, Lou Bonacki, Marc Grapey, Charles Techman, Lisa Emery, Ross Gibby, Richard Lounello, Blair Hickey, Craig Rees, Paul Urcioli, Stephanie Venditto, David Pittu, Sean Haberle, Robert Paschall Jr., Lou Liberatore, Michelle Bernard, Lois Robbins, James Biberi, Jake Burbage, Liza Colón-Zayas, Meg Gibson, James Villemaire, John Bolger, Jennifer Guthrie, Sean Skelton, Teddy Coluca, Nick Taylor, Brian Delate, Ann Harada
  • oLí

1/10 Řešení problémů těchto rozmazlených slepic v čele s naprosto vygumovaným výrazem mě přivádí k šílenství. O to snáze však vynikne váha a krása těch dobrých žen, které kolem nás také díkybohu jsou. Řekl bych, že takových buchet, které prezentuje tento seriál, je čím dál tím více a jsou žel čím dál více žádány. Hrůůůůza. Neříkám, že by holka měla chodit s ptačím hnízdem na hlavě a v pytli od brambor, aby se lišila a byla krásná, jedinečná. Vypadat nádherně lze i jiným způsobem než hrubým přeháněním se "zkrášlováním" svého zevnějšku a staráním se o módní značky stávajíc se tupou syntetickou tuctovkou, která sice muže a jeho penis snáze přitáhne, ale dva různí ptáci v jednom hnízdě za den nevedou ke štěstí žádné ženy, jak to naopak tahle feministická sračka předkládá. Taky se samozřejmě za takovou ženskou sem tam otočím, jako každej chlap. Ono je to pro mužské oko krásné, ale uvnitř strašně chudé. Taková holka si nastálo kolem klínu omotá spíše bohatýho strejdu středního věku s pupkem, než chlapa, kterej nerazí heslo „vošust vopust“. Možná jsem mladej a za nějakej čas názor změním, ale ze svých zkušeností jsem toho úsudku, že jednou každá žena chce jistotu, svého muže, usadit se, mít rodinu ( a samozřejmě dál šukat ostošest ). Ale kdo by si z nás chlapů pověsil na krk takovouhle „nechci bejt sprostej“. Žena má být ženou, chovat se jako žena, nepřestávat jí být, nesnažit se „vyrovnávat“ nám chlapům, nepřerůst svou ženskost. Protože svou feminní podstatu nezmění a takové chování vede spíše k jejímu neštěstí. My muži Vás milujeme a obdivujeme jako ženské, tak sakra ! Rozhodně však neříkám, že by ze sebe žena měla dělat otroka a nechávat se celý život jen využívat. Už jsem se dostal hodně daleko, tak to rači utnu. Ale přesně takové myšlenky ve mne tenhle SEX VE MĚSTĚ vyvolává. Prosím Vás, holky, buďte samy sebou, ne pouze chodícími figurínami z obchodních domů :o). 10% [říjen 2008](18.10.2008)

Tenhle seriál šel vždycky tak nějak mimo mě. Ale najednou je mi před třicítkou a kamarádka mě přesvědčí, ať se na pár dílů určitě podívám. A najednou sedím u druhé série s královsky se bavím, protože s každou z holek se alespoň trochu ztotožňuji nebo mi jsou jejich problémy blízké. Můj muž dělá, že se vždycky orosí, když si to pustím, ale stejně na to nakonec koukáme spolu... :)))(4.12.2017)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +postavy, jejich vývoj, sranda, zábava, romantika, dialogy, příběh, děj -hudba není tak zásadní, pořád stejné úvodní titulky, seriál je víc vhodný pro ženy (i když výjimky se najdou)/// Tak a mám za sebou další seriál, který jsem poslední 2 roky sledoval pravidelně a v průběhu sledování si ho velmi oblíbil. Přesto že jsem u prvních částí říkal něco ve smyslu: "tak tohle nebude nic pro mě" po čase jsem si na směr a styl seriálu zvykl a velmi příjemně a relaxačně se bavil. Hlášky mě občas dostávali do kolem, vztahy se různě proplétali, vznikaly a zanikaly. Na scéně se objevovali nové tváře (nový partneři hlavních hrdinek) a nutno říct že byly vždy zajímavý. Oblíbíte se skoro všechny postavy, ať už to byl Steve, pan Božský, Aidan, Harry nebo o něco teplejší kamarád Stanford. Vždy byly sympatičtí. Jediný kdo se mi moc nelíbil byl Trey kterého hrál Kyle MacLachlan. Rovněž vývoj postav patří mezi to nejzajímavější na seriálu. No a jestli by jste si řekli, že každý seriál s přibývajícími řadami stagnuje, tak u Sexu ve městě to neplatí. Naopak poslední řada je nelepší a zaslouží si 5*, no a poslední části jsou nezapomenutelné. Tak to vypadá, že Sex ve měste u mě nakonec zabodoval./// Celkem 85%///(19.2.2010)

Byl jsem okolnostmi (manželkou) přinucen zkouknout téměř 4 série a nebylo to zlé. Atmosféra mladického nočního života a nekonečného randění v New Yorku v 90. letech je zde zachycena docela slušně. Každá ze čtyř protagonistek poměrně věrně/věrohodně ztělesňuje určitý "archetyp" ženy, každá je jiná a jen málokdy černobílá. Řekl bych, že diváci jsou (byli) v seriálech zvyklí na vymezení kladných a záporných postav, ale tahle očekávání zde nejsou naplněna. Každá z hlavních postav dokáže někdy pořádně nasrat, ale taky se zachovat správně, anebo čistě jen pobavit. Jinými slovy chápu popularitu tohodle seriálu, i silné odsouzení. V 90. letech Sex ve městě jistě měl své místo, ale nyní znám mnohem lepší způsoby, co dělat s volným časem... 7/10(26.6.2020)

Tak teď opravdu nevím jak tenhle seriál definovat. Asi jako feministicko ejakulační sitcom využívající eroticko expanzivních prvků za účelem dosažení emocionálně apatických stavů leckdy končících až mírnou nepochopeností děje. Ufff. Jde tu vlastně o spoustu věcí, o spoustu činitelů jež mají ten a jeden samý důvod, podtext či podmět. Sex! Na jednu stranu oceňuji otevřenost a spontánnost děje, na druhou zas nechápu některé pochody v mysli hlavních hrdinek, kdy oplakávají rozbitou botku nebo se hádají u výlohy kabelek. Leckterá moudra mají hodně do sebe a stojí za úvahu, jiná zas nedojdou k jednoznačnému uplatnění. Na sitcom je to leckdy málo vtipné, takže spíš jde o filozoficko-konverzační komedie. Opravdu nevím jaké hodnocení zvolit, neb za jeden díl bych vpálil plný počet, jiný by sotva obstál s jednou hvězdičkou. Takže to řeknu asi takhle: "Sou věci v životě lidském, ke kterým vede jednoznačně vytyčená cesta, ale pak jsou taky věci v životě lidském kde tu cestu musíme teprve hledat." A právě o tom hledání (asi patrně, doufám) je tenhle seriál. Mamamíja, co to zas kecám.(10.8.2004)

• - Sarah Jessica Parker měla po dobu natáčení v kontraktu dodatek, že se v seriálu neobjeví nikdy nahá. Proto ji vidíme maximálně ve spodním prádle, zatímco její kolegyně odhalily daleko více. (don corleone)

• - Carrie Bradshaw má stejné iniciály jako autorka předlohy Candace Bushnell. (Kulmon)

• - Před lety narazil producent Darren Star na knihu novinových sloupků americké novinářky Candance Bushnell a ihned ji nabídl padesát tisíc dolarů za veškerá práva. Pak si najal scénáristy, kteří ze sloupků odstranili nezdravý cinismus a větší množství černého humoru a první sezóna se začala vysílat na HBO již v roce 1998. Seriál běžel celých šest let s tempem jedné sezóny ročně. A protože sex a tři sexy šťabajzny neustále o něm mluvili, byla to dobrá kombinace, která nakonec sklidila nečekaný úspěch (7 cen Emmy, 50 nominací) . I když samozřejmě postupem času začala sledovanost upadávát, tak i přesto si seriál udržoval slušnou várku stálých diváků, kteří prahli stále po nových zážitcích nějvěrnějších kamarádek. (Rodriguez)