Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

• slovenský

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998–2004, 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov, Frances Sternhagen, James Remar, Ron Livingston, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, Craig Chester, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Horner, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald J. Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, LisaGay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Josh Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sônia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung, Donna Hanover, Robert Peters, Bayne Gibby, David Wike, Frank Anello, Sylvia Kauders, Steve Richard Harris, Alice Spivak, Jeffrey Nordling, Bill Sage, Andrea Boccaletti, James Hyde, Karl Geary, David Healy, Michael Parr, Josh Stamberg, Jordi Caballero, Caroline Aaron, James McCaffrey, Michael Alan Spiller, Sherri Alexander, Sebastian Roché, Richard Toth, Duane Boutte, James Goodwin, Neal Jones, Neil Pepe, Tom Gilroy, Hope Adams, Wendy Hoopes, Rob Campbell, Tamara Tunie, Brian Van Holt, Dan Futterman, Philippe Brenninkmeyer, Jon Bon Jovi, Maureen Cassidy, Dean Winters, David McCallum, Valerie Harper, Elżbieta Czyżewska, Suzanne Savoy, Peter Davies, Mark McGann, Isaac Mizrahi, John Slattery, Michael Lombardi, Raine Brown, Lynn Cohen, Christine Winter, Joey Kern, Alice Johnson Boher, Carl T. Evans, Bobby Cannavale, Josh Hamilton, Sam Robards, Danielle James, James MacDonald, Will Stewart, Eddie Driscoll, Jacob Pitts, Adrian Martinez, Orlagh Cassidy, Mary Pat Gleason, Peter Onorati, Allan Wasserman, Bruce MacVittie, John-Paul Lavoisier, Mary B. McCann, Robert John Burke, Ron Rifkin, Sylvia Miles, Deirdre Lorenz, Molly Shannon, Mary Testa, Bianca Amato, Lloyd Booker, Matthew J. Pellowski, Catherine Wolf, Michael Showalter, Brent Crawford, James Hanlon, Tatum O'Neal, Michael Patrick King, Amanda Lepore, Julia Sweeney, Ashley Palmer, Sean Palmer, Dolores Duffy, Dana Ivey, Mark Margolis, Sakina Jaffrey, Sarah Pratt, Carole Bouquet, Roscoe Orman, Pamela Gray, Jonathan Walker, Daniel Gerroll, Julie Halston, Yaani King Mondschein, Harry Chambarry, Lorraine Farris, Alberto Vazquez, Marc Kudisch, Andrew Fiscella, Sondra James, Lisa Hammer, Jean De Baer, Irma St. Paule, Victor Verhaeghe, Spero Stamboulis, James Lecesne, Judy Gold, Linda Powell, Lou Bonacki, Marc Grapey, Charles Techman, Lisa Emery, Ross Gibby, Richard Lounello, Blair Hickey, Craig Rees, Paul Urcioli, Stephanie Venditto, David Pittu, Sean Haberle, Robert Paschall Jr., Lou Liberatore
  • oLí

1/10 Řešení problémů těchto rozmazlených slepic v čele s naprosto vygumovaným výrazem mě přivádí k šílenství. O to snáze však vynikne váha a krása těch dobrých žen, které kolem nás také díkybohu jsou. Řekl bych, že takových buchet, které prezentuje tento seriál, je čím dál tím více a jsou žel čím dál více žádány. Hrůůůůza. Neříkám, že by holka měla chodit s ptačím hnízdem na hlavě a v pytli od brambor, aby se lišila a byla krásná, jedinečná. Vypadat nádherně lze i jiným způsobem než hrubým přeháněním se "zkrášlováním" svého zevnějšku a staráním se o módní značky stávajíc se tupou syntetickou tuctovkou, která sice muže a jeho penis snáze přitáhne, ale dva různí ptáci v jednom hnízdě za den nevedou ke štěstí žádné ženy, jak to naopak tahle feministická sračka předkládá. Taky se samozřejmě za takovou ženskou sem tam otočím, jako každej chlap. Ono je to pro mužské oko krásné, ale uvnitř strašně chudé. Taková holka si nastálo kolem klínu omotá spíše bohatýho strejdu středního věku s pupkem, než chlapa, kterej nerazí heslo „vošust vopust“. Možná jsem mladej a za nějakej čas názor změním, ale ze svých zkušeností jsem toho úsudku, že jednou každá žena chce jistotu, svého muže, usadit se, mít rodinu ( a samozřejmě dál šukat ostošest ). Ale kdo by si z nás chlapů pověsil na krk takovouhle „nechci bejt sprostej“. Žena má být ženou, chovat se jako žena, nepřestávat jí být, nesnažit se „vyrovnávat“ nám chlapům, nepřerůst svou ženskost. Protože svou feminní podstatu nezmění a takové chování vede spíše k jejímu neštěstí. My muži Vás milujeme a obdivujeme jako ženské, tak sakra ! Rozhodně však neříkám, že by ze sebe žena měla dělat otroka a nechávat se celý život jen využívat. Už jsem se dostal hodně daleko, tak to rači utnu. Ale přesně takové myšlenky ve mne tenhle SEX VE MĚSTĚ vyvolává. Prosím Vás, holky, buďte samy sebou, ne pouze chodícími figurínami z obchodních domů :o). 10% [říjen 2008](18.10.2008)

Nejlepe smysl tohoto serialu vystihuje kratka zminka o nem v serialu The Simpsons, kde Patty, Selma a Marge koukali spolecne na Sex Ve Meste a s natackama, neoholenejma nohama a cigarama v hube a komentovaly to slovy "to je jak z naseho zivota" ci "jako by nam sem dali kameru". Proste zabavit zeny po celem svete, touzici po blahobytu problemech znudenych slecinek z Manhattanu, ktery nemohou mit. Presto, par pravdivych zivotnich mouder se v tomto serialu najde, ale spise pozdejsich seriich. Prvni dve uz dnes vyznivaji hodne vycpele, ale to je holt uz dano dobou a nasim odstupem od ni.(16.3.2004)

Achtung, spoilers! Druhé, pořádné zhlédnutí, aktualizovat musím... DIVÍM SE, ŽE TVOJE VAGÍNA UŽ DÁVNO NENÍ V PRŮVODCI NEWYORSKÝCH PAMÁTEK, JE TO NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ MÍSTO VE MĚSTĚ A MÁ STÁLE OTEVŘENO! Předem píšu to, čemu jsem se smál, teď to bude horší. Tenhle seriál má k feminismu daleko. Hrdinky jsou silné ženy a na tom už dnes není snad nic divného. Druhá strana mince je, že to fakt nebude pro většinu chlapů. Rozumím, že se zde řeší vztahy a dají se aplikovat v celém světě, mě jde o styl. Čtyři hlavní hrdinky, pokud nejsou karikatury, tak rozhodně typy, které se příliš nezmění, nejsou ani úžasně krásné, o to méně sympatické (Samantha je pro mě příklad amatérské prostitutky, rakovina v poslední řadě je scénáristická bezradnost, Charlotte, věčně přihlouplá naivka, která pak jde klidně do trojky, Miranda, povětšinou chladná právnička -jejíž příběh byl ale nakonec nejvíce skutečný- no a nakonec Carrie s tunou chlapů, které opouští tu z praštěného, tu vážnějšího důvodu a skončí s panem Božským, přitom se od něj chtěla tak moc odpoutat, čímž půl seriálu jaksi ztrácí smysl.) A pokud nejste metrosexuál, nadšení nad teplými večírky, šatičkami a botičkami vás zcela míjí. Dalo by se to snést líp, pokud by byly nosné příběhy, což pro mě většinou ne. Pohyboval jsem se ponejvíce někde uprostřed, několika epizodám bych dal i 70%. Nad těmi neskutečnými větami, například PŘÍTELKYNĚ MI RADILA, CO MÁM NOSIT A JE ZE MĚ LEPŠÍ ČLOVĚK se totiž opravdu nezajíkám blahem. Je mí líto, ale pokud chcete něco o vzazích, potažmo sexu a New Yorku, berte vždy radši Woodyho Alllena. Sbohem.(22.2.2010)

Jedna baba je nymfomanka, která až zestárne, nikdo jí nebude chtít, druhá je upjatá rozvedená panička, třetí neschopná obětovat trochu svobody, když má s někým žít. A Carrie? Vykládá teorii sexu a hledá toho pravého, ale sama si to vždycky zkazí tím, že si není jistá. Tři ze čtyř hlavních hrdinek svůj nový objev podezřele často zavrhnou při první mírné kolizi a nejspíš se snaží divačkám vnuknout představu, že je možné prosouložit se k dokonalému vztahu. Žádná z nich nemá budoucnost, ale jsou v tom celkem zábavné. Zvlášť Samanta (paradoxně ta nejsnesitelnější z nich), tu neukazujte dětem.(3.2.2004)

Tak už chápu, kde se zrodilo hned několik algoritmů ovlivňujících, zásadním způsobem, lidské chování. Všechno podávané pohromadě a na stříbrném podnose. Candace Bushnell, já tě nenávidím! Dodatek: velká škoda, že se tvůrci od páté sezóny vydali úplně odlišným směrem a na samém konci se snaží vyždímat ze SATC Annu Kareninu okořeněnou o Disneyho Aladina - umělý romantický kýč zakončený oprávněnou fackou. Poslední dvě sezóny ve městě, které nikdy nespí, zapáchají umělostí a moudry v prášku, které už jen šumí do ztracena. První film si pak bere to nejlepší z prvních 4 řad, zatímco jeho pokračování to nejhorší z těch dvou posledních. I přes to času investovaného do tohoto seriálu nelituji.(20.4.2013)

• - Boty, které na sobě má Sarah Jessica Parker v úvodní znělce stály 5 dolarů ve výprodeji. (don corleone)

• - Sarah Jessica Parker měla po dobu natáčení v kontraktu dodatek, že se v seriálu neobjeví nikdy nahá. Proto ji vidíme maximálně ve spodním prádle, zatímco její kolegyně odhalily daleko více. (don corleone)

• - Poslední slovo v celém seriálu, které zazní v poslední epizodě bylo "fabulous". (don corleone)