Sex ve městě (TV seriál)

Sex and the City

• slovenský

Sex v meste

Komedie / Romantický

USA, 1998 - 2004, 43 h 2 min (Minutáž: 94x30 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, James Remar, Ron Livingston, Frances Sternhagen, Craig Chester, Michail Baryšnikov, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Halliwell, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald J. Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, Lisa Gay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Joshua Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sonia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick, Doris Belack, Victor Pagan, James Saito, David Lansbury, Alex Corrado, The Lady Bunny, Seth Barrish, Charles Keating, Gerry Bamman, Chris Tardio, Sam Freed, Michael Buscemi, Ajay Mehta, Susan Willis, Stephen Barker Turner, Dana Wheeler-Nicholson, Linda Evangelista, Toby Poser, Caprice Benedetti, David Wilson Barnes, Keith Collins, Cliff Moylan, Ron McLarty, Jack Gwaltney, Alex Draper, Amish Patel, Patrick O'Sullivan, De'Adre Aziza, Jennifer Gelfer, Randy Ryan, Anthony J. Caruso, Paulina Gerzon, LaChanze, Chris McGinn, Shaun Zaken, Casey Killoran, Beth Levy Nelson, Welker White, Cindy Cheung
  • MM_Ramone

Seriál o bohatých starých dievkách z New Yorku, ktoré sa správajú ako homosexuáli. Feministická blbosť. Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte, jedna nesympatickejšia ako druhá. Najradšej by som ich všetky poriadne prefackal. "Sex v meste" je filmársky dobre odvedená práca, ale tá téma a zameranie ma vždy rozčulovali. **(14.3.2008)

Přiznám se bez mučení, na tohle jsem dříve koukal poměrně často, stejně jako na Ally McBealovou, a dokonce se mi to líbilo :-) Feministický podtón mi nevadil a připitomělé řečičky a milostné románky někdy zoufalých, někdy sebevědomých nafintěných paniček jsem docela hltal. Herečky sice nic extra, ale kdybych si měl nějakou vybrat, tak určitě sečtelou Samanthu :-)(17.10.2005)

Nevim, nevim, je mi 20, jsem kluk a ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu, míň než ***** tomuhle seriálu prostě dát nemůžu. Je to originální, dobře zahrané a hlavně zábavné a ti, co si myslí, že mužskou nebo mladší část obyvatelstva to nemá šanci ničím zaujmout, by občas měli vykouknout z okna a prohlédnout si skutečný svět "tam venku". Inteligentní humor je vkusně namixovaný s lechtivým tématem a všechno je doplněno výborně vybraným kvartetem hlavních představitelek. Něco takového můžu vždycky.(24.2.2006)

Asi mám monogamii, určitě jsem ji chytla od vás! Nezapomenutelný, kultovní seriál, který ovlivnil svět módy a mnoho žen na světě. Je to taková oddychová záležitost, kde se v každém díle probírají víceméně malicherné problémy se kterými se ale snad každá z nás za život setká. Pro chlapy, kteří nedokáží přiznat jací občas dokáží být, nebo pro někoho kdo má raději závažnější zápletky to rozhodně není. Já už si bez chlípné Samanthy, sarkastické Mirandy, romantičky Charlotte a dokonce i hysterky Carrie nedokáži svůj život představit a vždy, když se vyrovnávám s nějakou záležitostí nebo jen potřebuji vypnout, zapnu si Sex ve městě. Jak mnoho lidí řeklo například v závěrečném dokumentu, seriál si získal i mnoho nepříznivců právě proto, že ukazují, jací muži, ale i ženy ve skutečnosti jsou, a někdo to zkrátka nedokáže skousnout. Zajímavé ale je, že Californication, které je dost podobně laděné a jen se tam souloží, tu má vysoké hodnocení. Že by převaha chlapů na čsfd? :-) Je tvoje vagína v newyorských průvodcích?Je to nejnavštěvovanější místo ve městě a má pořád otevřeno!!(3.3.2011)

• sud

"Sex ve městě" jsem kdysi sledoval. Sice ne pravidelně, ale občas jsem se na něj podíval. První díl, který jsem viděl, byl vtipný, dynamický a proběhlo v něm pár slušných erotických scén. Ovšem další díl by slabší, další taky, další a další...taky. Snad tak jeden z dvaceti dílů stojí za zmínku. Jinak pohledné herečky, sem tam dobrý nápad, který se ovšem často bohužel skrývá pod nánosem slepičích keců a scén o ničem. 35%.(5.6.2008)

• - Před lety narazil producent Darren Star na knihu novinových sloupků americké novinářky Candance Bushnell a ihned ji nabídl padesát tisíc dolarů za veškerá práva. Pak si najal scénáristy, kteří ze sloupků odstranili nezdravý cinismus a větší množství černého humoru a první sezóna se začala vysílat na HBO již v roce 1998. Seriál běžel celých šest let s tempem jedné sezóny ročně. A protože sex a tři sexy šťabajzny neustále o něm mluvili, byla to dobrá kombinace, která nakonec sklidila nečekaný úspěch (7 cen Emmy, 50 nominací) . I když samozřejmě postupem času začala sledovanost upadávát, tak i přesto si seriál udržoval slušnou várku stálých diváků, kteří prahli stále po nových zážitcích nějvěrnějších kamarádek. (Rodriguez)

• - Lékárničku, kterou má Carrie v bytě, zahlédla poprvé Sarah Jessica Parker na bleším trhu a chtěla si ji koupit. Když se pro ni vrátila za týden, tak už byla pryč s tím, že byla prodána do nějaké televizní show. Nadšená ji pak objevila na place. (don corleone)

• - V šesté epizodě první série s názvem "Tajný sex" pomáhá Samantha (Kim Cattrall) Carrie (Sarah Jessica Parker) nalepit plakát s Carrie, který bude připevněn k autobusu a jezdit po New Yorku. Samanthla ale špatně připevní levý spodní roh, tudíž je poměrně hodně "odchlíplý" od zdi. V dalším záběru je však plakát připevněný celý. (PitBitch)