Skvělá Niikola Walker, kterou jsem si oblíbila už v jiném seriálu společně se Stellanem, mým dalším oblíbencem v River. Doufám, že to bude další peckovní seriál roku....tak jen tak dál Nikolko a Stellane..........a ano, mám tady závěr, který byl naprosto úžasný, lepší tečku si nemohli tvůrci snad ani vymyslet. A že nešlo ani tak o vyšetřování vražd, které se poutaly k povolání Rivera nebylo až tak důležité jako samotná jeho osobnost, která byla rozervaná smrtí jeho parťačky a zle se na něm podepsala. A tak se River rve s vnitřními démony a hledá, kdo je za její smrt zodpovědný. Originální a letos zatím nejlepší krimi s psychologickým a mysteriózním podtextem, potažmo s výborným hereckým obsazením. Eddie Marsan je už jen tou červenou třešničkou na vynikajícím dortíku. Je to super, pánové a dámy.(7.2.2016)

1. séria: River sa tak vôbec nestratí medzi svojimi slávnejšími kolegami z fachu. Ide o kvalitnú televíznu robotu so zaujímavou hlavnou postavou v podaní skvelého Stellana Skarsgarda, ktorá si nájde cestičku naprieč viacerými diváckými skupinami. Minisérii, ktorej odpustíte aj slabší kriminálny príbeh, ako aj scénaristické skratky a vedľajšie linky, ktoré nefungujú tak ako by mali. Ja za tu odvahu prísť s niečím iným, originálnym, čo tu už dlho nebolo a vyplnilo ďalšiu medzierku na televíznom trhu, idem ešte o stupienok vyššie, pretože si nemyslím, že prípadné pokračovanie v štýle case of the week by dokázalo prekonať prvú sériu, ktorá vyslovene stojí a padá na vzťahu Rivera a Stevie. A keby aj áno, tak budem mať prichystanú 10tku a dám vám vedieť. 9/10(12.4.2016)

Tento seriál má všetko čo treba, aby dokázal udržať vašu pozornosť a vy musíte pozerať stále ďalej a ďalej. Výborný príbeh, kde vás zaujme nielen hlavné vyšetrovanie, ale aj tie vedľajšie majú svoju silu. Skvelú atmosféru, na ktorej má veľký podiel aj vizuál a fantastická hudba. Plus všetky tie skvelé herecké výkony, pretože River, Stevie, Chrissie, Rosa a Ira mi naozaj prirástli k srdcu a bavili ma. Čo ale mňa najviac zaujalo je tá beznádej, smútok a depresia, ktorú cítite v každom kúsku, ale hlavne to všetko vidíte v Riverovej tvári. Každá epizóda ma dokázala dojať a vďaka bohu za tie svetlé chvíľky. Som nadšená. Project 52 Films by Women (14.2.2016)

// "It is forbidden to kill; therefore all murderers are punished unless they kill in large numbers and to the sound of trumpets." Mmm, to bylo dobré. Moc dobré. River hraje na stejném hřišti jako jeho slavnější kolegové od fochu, jeho nevýhodou by se na první pohled mohlo zdát, že je nový a tudíž už nemá co dalšího nabídnout, omyl je však pravdou. A teď nemluvím vyloženě jenom o tom, že hlavní postava vidí věci, které by vidět neměla. Mluvím o tom, že je vám to celé podáváno s takovou lehkostí, až to nemá u britů příliš obdoby. Přidejte parádní režii, která se nebojí si pohrát i s vizuálem a k tomu navíc výborné obsazení a máte pecku, která snad ani nemůže zklamat. Škoda jen, že si scénář nedokáže udržet tak vysokou úroveň i po čas zbylých pěti epizod a nikdy nepřinese tak zásadní moment jako byl například konec páté epizody první série Luthera. Na druhou stranu musím ocenit každé drama, které si je vědomo své vážnosti a přesto do něj tvůrci dokáží vnést něco nečekaného, barevného a obecně výrazného natolik, aby se to člověku vrylo do paměti. Aneb taky rád tančím. 1. série - 8/10(19.4.2016)

Stellan Skarsgård je vždycky boží, ale myslím, že můžu s klidem v srdci říct, že s Riverem to dotáhl ještě o úroveň výš. Těžko si na jeho místě představit někoho jiného, tohle byla trefa do černého a právě díky jeho minimalismu, letmým úsměvům, srdečným i devastujícím dialogům s mrtvou parťačkou a ve vrcholech potom zuřivým výbuchům vzteku je tenhle seriál tak emočně strhující. Přesně ta melancholie a depka a originální nápady, které bych tolik čekal od severských kriminálek, a které mi často upřou. Nejlepší, co nám nordic noir dal, jsou jeho britské mutace. Broadchurch, Luther, The Driver... A nejlepší z nich je právě River. Seriálový majstrštyk.(16.7.2017)