Hasiči

Příběhy odvážných mužů, kterým den nikdy nekončí. Pohled do zákulisí chodu největší liberecké hasičské stanice. Roční dobrodružství s lidmi, kteří dávají pozor, aby ostatní mohli žít, radovat se a bavit. Hasičská stanice Liberec je bodem, který ochraňuje prakticky celé Liberecko, neboli slangově – Zónu Sever. Pracuje v ní 60 chlapů, kteří jsou ve třech směnách, 24 hodin denně, přichystáni zachraňovat náš majetek, zdraví i životy. Jeden rok, přes 12 dlouhých měsíců, jsme s nimi byli takřka denně. Sledovali jsme, jak pracují, žijí a připravují se být vždy tam, kam se ostatním moc nechce. Sledovali jsme, co všechno musejí umět, co musejí obětovat a co to vlastně znamená být hasič. Jaké je to žít s přísahou, že pro záchranu ostatních jsem ochoten kdykoliv položit i vlastní život. Šestidílný dokumentární seriál české televize ukáže nejen zásahy hasičů proti živlům – ohni, vodě a větru, záchranu životů při autonehodách, ale i jejich neustálou a důkladnou přípravu. Protože když jde o lidské životy, hasič nesmí zaváhat, nesmí ani na vteřinu nevědět, co má a jak dělat. Uvidíme i každodenní rutinu, dlouhé hodiny při čekání během směn na stanici, ovšem při čekání, která se jen málokdy dají nazvat pohodou. Hasič totiž nemůže zahálet, ani když není přímo u zásahu – stovky a tisíce hodin cvičení a tréninku zvyšují šance všech – tedy nejenže zachrání cizí životy, ale sami se z akce vrátí živí a zdraví. A právě proto hasičům vlastně nikdy den nekončí. (Česká televize)

lucka603

Mám tu čest, že můj táta je jedním z libereckých hasičů, a to už přes třicet let. Jsem na něj a na všechny kluky, kteří každý den pomáhají a mnohdy riskují vlastní život, moc hrdá. :-) ()

ostravak30

Budu naprosto stručný, těchto reality dokumentů je v Česku jako šafránu a ocenil bych je i u dalších záchranných složek, ale klidně i u celníků nebo policistů na vodě, protože běžný občan se s jednotlivými případy nesetká a hlavně to pomáhá šířit osvětu. A právě osvětu bych čekal u dokumentu mnohem více. Rozhodně více než osobních vztahů a soukromých životů hasičů. Kdybychom viděli více poučení a zásahů než svateb a láskyplných seancí jednotlivců, jistě bych dal plný počet. ()

Pacas

Toto jsou Hrdinové, toto je Elita spolu se záchranáři si zaslouží nejvyšší respekt a mnohem víc než 6x39 minut na ČT. ()

solfernuz

Neviděl jsem všechny díly, ne proto, že bych nemohl, ale prostě nechtěl... pokud se tvůrce o něco chtěl pokusit, tak se mu to nepovedlo. Kdo není u profi záchranných složek, nikdy úplně nepochopí ty, kdo to mají jako svou práci. Jediné z toho zbylo, že je to činnost záslužná, což je pravda! Seriál bohužel spíš vypadal jako reality show.. bohužel. ()

v.pohode

Konečně pořádný poděkování hasičům! Sám jsem jezdil na záchrance a každá spolupráce s hasičema byla přehlídka profesionality. Zaplaťpánbůh že někdo něco o nich natočil, tak aby se i obyčejní lidé dozvěděli o tom co ta práce obnáší. Samozřejmě palec nahoru! 100% ()