• Česko

Baise-moi

Drama / Krimi / Thriller / Erotický

Francie, 2000, 77 min

• darkrobyk

Thelma a Louise po francouzsku? Tak to asi ne....přiznám se, že v kině před deseti lety jsem byl poněkud zaskočen. Přeci jen, tenhle typ filmů v kině běžně nebývá. Neodešel jsem ( což jsem vlastně neudělal nikdy), ale smíšené pocity se dostavily záhy. Souhlasím s tronem, že narozdíl od třeba Anatomie pekla se na to dalo alespoň dívat....Střílečka v klubu byla drsná - ,,a teď dostateš kulku mezi kulky ( vlastně kousek nad ně....)" - , avšak kromě předložení explicitního sexu a násilí zřejmě vyšší ambice tvůrci neměli.(23.8.2010)

Konečně důstojný remake Thelmy a Luisy!! --bavilo by mě to mnohem víc,kdyby na mě umělci celý film furt nepořvávali že tohle je ta AVANTGARDA,že tohle je to UMĚNÍ.Na okraji příběhu se sice dá sem tam zahlédnout něco jako kritika společnosti,ale pánové režiséři talentu a schopností třeba pana Gaspara Noé (Irréversible) asi nikdy nedosáhnou,i když chuť (choutky) se jim upřít nedá. Za snahu a že se zas tak moc zrovna těhle filmů nedělá, hodnotím vysoko.Jestli ale ještě někdy něco natočí a zas budou dělat Umění,se na ně vyprdnu. (všiml jsem si ,že na csfd v případě hodnocení jakože odpad,drtivě převažuje to naše ,,silnější" pohlaví,opravdu tohle není pro machisty,-ale jak ti dotyční mohli přežít třeba takovou Opravdovou blondýnu?,to nechápu)(29.1.2011)

• mira007

Skupina pornohercu z Private media se rozhodlo, že se pokusí natočit něco jako nezávislý drsný film s dějem a vzali si obyčejnou kameru a třesoucími záběry něco natočili, něco co má blbý konec. Mizerné herecké výkony, záběry, střih a děj okoukaný dle Thelma a Louisa řízlý Pulp fiction. Místama čirá pornografie mne fascinuje tím, že se tento snímek dostal do běžné distribuce kin. Nevím kolikrát se do českých kin dostal film s pornozáběry, ale za tu odlišnost dávám dvě hvězdy.(10.3.2012)

• dr.horrible

Veľmi amatérske po všetkých stránkach (aký herecký výkon by ste chceli od pornoherečiek?!?),ale furt je to o jeden stupeň lepšie ako podobné experimenty typu Ken Park alebo Anatómia pekla.Režisérky Virginie Despentes a Coralie (mimochodom tiež pornoherečka) sa aspoň o niečo snažili,narozdiel od tvorcov ostatných žánrovo podobných mixov filmu a porna,ktorý od začiatku svoj výtvor vydávajú za umenie (myslím hlavne pani Catherine Breillat a tú jej neskutočnú sračku s Roccom Siffredim),samozrejme celkom neoprávnene.V akčných scénach film sem-tam skoro až funguje (masaker v bordeli),ked´ ale neriešite detaily ako: prečo vlastne zabíjajú všetkých okolo alebo motiváciu postáv (hlavne teda postavy Karen Lancaume).Horšie je to ale s príbehom a sexom,ktorý je vo filme väčšinou úplne zbytočne a ešte k tomu zobrazený pomerne nevkusne.A k hercom a scenáru sa radšej ani nebudem vyjadrovať(16.3.2012)

• Jordan

toto nemusel byť zlý film - keby nebol plný prvoplánového pornografického besnenia, násilia, keby nebol tak bezdôvodne technicky hrozne ba až príšerne natočený, postrihaný, napísaný, odohraný . . . čiže v podstate všetko na tom filme je totálne odfláknuté, urobené zle dokonca strašne zle, ale jedna hviezdička s prižmúrením očí ako akési moje naivné konštatovanie, že kdesi v pravekých počiatkoch tohto filmu sa mohlo jednať o dobrý námet, ktorí ale tvorcovia totálne zbabrali . . . fakt neviem, možno si len tie dve herečky chceli poriadne zašukať a poprosili kamošku režisérku, nech im to zmenežuje a tak vznikol film . . . alebo fakt neviem . . .(26.6.2007)

• - Obě hlavní představitelky se živily jako pornoherečky. Karen Lancaume (která v roce 2005 spáchala sebevraždu) hrála v několika desítkách pornofilmů. Raffaëla Anderson se po Ošukej mě pokusila z pornoprodukce posunout jinam a účinkovala v mainstreamových titulech i v dokumentech. O své zkušenosti s pornoprůmyslem také napsala knihu. (Zdroj: Letní filmová škola)

• - Arthousový shocker, jak se Ošukej mě někdy přezdívalo, byl na nátlak rodičovských a mravnostních organizací např. v Austrálii zakázán a stažen z kin. Do konzervativnějších států se nepřekvapivě ani nedostal. Mnoho diváků ho odmítlo právě pro nekompromisní kombinaci pornografie a „antisystémového“ hraného filmu. (Zdroj: Letní filmová škola)

• - Snímek byl v Austrálii zakázán. Projekci, která přes zákaz v místním kině proběhla, ukončila příjezdem policie. (slatkac)