Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)
Obsahy(1)
Přijdou takhle tři roboti do světa po apokalypse... a čeká je pekelná prohlídka míst, kde se poslední lidi zuby nehty drželi při životě. (Netflix)
Recenze (33)
Za mě rozhodně snesitelnější, než předchozí díl s těmito rádoby hláškujícími roboty. Lepší bylo zejména zasazení děje na atraktivnější místa a mělo to i více humoru, čehož bylo snadné dosáhnout, neboť předchozí díl nebyl vtipný absolutně vůbec. Finále s kočkou si mohli odpustit. Velmi předvídatelné a extrémně trapné. [68 %] ()
Tři roboti jsou zpátky v plné síle. Opět nešetří svým břitkým humorem a stále „jiskří" nadšením z nehezkého konce civilizace. Podmanivé exkurzi do historie života a smrti postapokalyptického společnosti tak chybí jen údernější finále, které na fanoušky seriálu pomrkne, ale více nepředá. ()
z sarmu predchadzajuceho dielu neostalo skoro nic. iba exkurzia uvedomelych robotov poukazujucich na to, ze svet zahynul kvoli roznym burzoaznym kulakom a odporcom svetlych zajtrajskov socializ..., teda vlastne wok-panvic a ich triednym nepriatelom. udernicku agitku zakoncuje jedina skvela scenka s mackami, co epizodu markantnejsie odlisuje od naboroveho videa do ruskej armady. ()
Máme tu další sérii, a i přesto, že mi minulá přišla dost nemastná neslaná, jsem ráda, že přišli ven s další. Jenom doufám, že se tentokrát povede. Vrátili se tři roboti a no.. těma se to ani nedá moc zkazit, ne? ¯\_(ツ)_/¯ Odlehčená satirická komedie, kdy roboti prozkoumávají zkázu lidský rasy, dělají si srandu z milionářů a sem tam to proloží nějakým tím moudrem, který bylo sice řečený už milionkrát předtím, ale pořád je aktuální. A nakonec menší překvapení (ne v podobě Elona Muska). Hodnocení: i když nejsem fanoušek komedií, jako odlehčení to není špatný a různý druhy přežití podle třídy cením (kdo by se mnou skončil v dřevěným domku s oštěpem v ruce?)/10 ()
Ano, sci-fi je úžasný žánr pro sociální komentář, kritiku, prostě obecně pro vyjadřování se o světě a varování před budoucností. Ale zcela očividně ne každý je Dick, Asimov, nebo Ellison. A autor téhle epizody je na opačném konci spektra. Nejenom že veškerou expozici a myšlenky předává dialogem, ale obraz nedodává nic navíc, díky čemuž to celé funguje jako hodně fancy powerpoint. Navíc ty myšlenky nejsou nic nového, ale v poslední době milionkrát ohraná písnička, která je asi tak stejně sofistikovaná jako omalovánky a podobně blízká skutečnosti - ne všechny, pokud vůbec nějaké, reáné problémy se dají zjednodušit. A tyhle rozhodně ne. Závěr navíc nedává smysl. To Don't Look Up mělo alespoň Rona Perlmana. Ale sračky jsou to oboje. ()
Galerie (4)
Photo © Netflix

Reklama