Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Tep toho stvoření (S03E03)

(epizoda)
  • USA The Very Pulse of the Machine

Průzkumná výprava na jeden z měsíců Jupiteru skončí katastrofou a jediná přeživší se musí vydat na smrtelně nebezpečnou cestu, která jí pořádně rozšíří obzory. (Netflix)

Ronkar

Pomalejší a méně vděčné pro průměrnýho diváka. Ale naprosto žeru ten audiovizuální styl. Graficky i hudebně je to luxus. Kdyby byl nějaký sci-fi celovečerák v tomto podání, fakt bych to kvitoval. Celkově se mi to líbilo, ačkoli bych ocenil větší délku a víc si pohrál s psychikou hrdinky. Když halušky, tak pořádně. Je to jako takové ty povídkové sci-fi  ze staré školy, kterých jsem načetl hafec. Trochu mi to připomnělo i S. Lema. Zajímavá halucinogenní poetika. ()

ScarPoul

Niektoré obrazy sú nádherné. A v zásade mám rád, keď sa snažíme skĺbiť nejaké veľké myšlienky so snahou o prežitie. Ale pláva to po povrchu. Výborné náznaky sú udupané kostrbatými dialógmi. Cítil som z toho obrovskú snahu niečo v mojom vnútri zasiahnuť, ale bez úspechu. Zostala len vizuálna podmanivosť. ()

Melios

Najlepšie by som túto epizódu opísal prirovnaním k dielu Ice z minulej série. Po vizuálnej a výpravnej stránke sa jedná o neskutočne podarenú prácu, ktorú zabíja až prílišné umelecké podanie a strohý dej, ktorý vám v podstate nič nepredá. Ak si, ale toto všetko odmyslím, musím poznamenať, že ma epizóda celkom nadchla, a čuduj sa svete, mne sa to fakt páčilo. 3/5 je podľa mňa málo, viac ako 4 je zas veľa. Jeden zo slabších počinov novej antológie o to, ale viac pútavý. ()

Nevka

Halucinogenní polemika nad smyslem bytí. Výpovědní hodnotu má asi stejnou jako většina náboženských idejí, ale umělecký dojem zachovává hluboký. Myšlenkově dost podobné Fish Night z první série, která mi však svou obrazností a pomíjivostí vyhovovala o něco více. ()