Komentáře uživatelů k sérii (13)

Nebudu si nalhávat, že projekt zaměřený na prezentaci krátkých různorodých animovaných filmů, které třeba i spojuje nějaké společné téma, je něčím novým. Podobné projekty už fungují třeba v Asii i v Evropě. Ale tady se zapojil takový gigant, jakým je Netflix a tak je tam vidět jisté bohatství (ať už bráno jako "hodně finančních prostředků" nebo třeba jako "hodně rozmanitých nápadů"), které jsem u podobných projektů viděl málokdy. Navíc je to asi poprvé, co jsem rád, že mám možnost hodnotit jednotlivé díly, protože každý filmeček je svým způsobem originál a unikát, který do celkového obrazce sice zapadá společným námětem, ale pokaždé je také naprosto něčím jiným oproti těm ostatním. Paleta je široká a tak si každý najde své oblíbence, svůj styl, něco co ho ohromí a vsadím se, že jen málo z vás nenajde alespoň 3 díly, které mu naprosto učarují. Já ty své našel a jsem rád, že jsem si je mohl náležitě označit. Ale jsou zde i další kousky, které vás zaujmou, některé zase třeba jen pobaví, zkrátka snad každý (v mém případě asi jen kromě 2 dílů) z těchto filmečků má nějaký svůj smysl, nápad, nebo alespoň okouzlující vizuální provedení, kvůli kterému by vám nevadilo si ho pustit kdykoli znova. U některých i budete přemýšlet, co by mohlo být dál, nebo si říkat, že tady je materiálu na celovečerní dvouhodinový film. Jindy zase budete jen sedět a říkat si, že vám tohle vlastně i něco připomíná... Zkrátka silně pochybuji, že se budete u tohohle projektu nudit a proto si rozhodně i ode mě (a to i přes to, že dle aritmetického průměru hodnocení jednotlivých episod to tak nesedí) zaslouží nadprůměrné hodnocení + uznání, že tohle má smysl a potvrzení, že i u druhé série se objevím.(26.12.2019)

Nespoutaná glorifikace kreativity.... Naprosto geniální a neskutečně originální povídková antologie kombinující nesčetně mnoho neslučitelných žánrů a opulentních animačních stylů v jeden umělecky mistrovský celek nemající sebemenší obdoby, pyšnící se scenáristicky unikátními, obsahově spektrálně rozmanitými a famózně vypointovanými příběhy, v nichž se skýtá význam s osobitým filozoficko-existenciálním přesahem hodným k neméně hlubokému zamyšlení, a obecně obohacující a posouvající stanovené žánrové mantinely - mimochodem sarkasticky maniakální humor dává všeobecně říznému tónu tu pravou energickou šťávu. Neskonale toužím po další sérii, jelikož toto je fenomenální žánrová renesance a taktéž klenot u něhož je téměř nemožné po zhlédnutí jedné z povídek euforicky skákat radostí, mít úžasem otevřenou chlebárnu anebo nepoddat se převládajícímu entuziasmu jež vám intenzivně koluje v žilách... Mé bližší poznatky a názory naleznete u jednotlivých epizod. Určitá nekonzistentnost je na místě, ale dle mého skromného úsudku se ve výsledném resumé určitě jedná o jeden z nejvíce sofistikovaných a umělecky nejrozmanitějších projektů nejen tohoto roku. Smekám.... Verdikt: atypicky specifická audiovizuální mozaika a zároveň jeden z nejimpozantnějších seriálových milníků této dekády! Určitě jeden z nejpůsobivějších autorských projektů co jsem kdy viděl. Na takový inovativně progresivní přístup má v současné době koule fakticky málokterý seriálový počin. L+D+R se mi jednoduše perfektně trefilo do vkusu. Tohle fakt nemá sebemenší obdoby či konkurenci. 10/10.(26.12.2019)

Prvá séria ukazuje tento unikátny antologický projekt Tima Millera najlepšie ako sa dá. Seroš zatiaľ v podstate splnil moje očakávania, ale aj to dobré má svoje muchy. Epizódy sú často nesúrodé a kolísavá kvalita jednotlivých dielov je až hmatateľná. Niektoré epizódy, kvôli svojej dĺžke nedosiahli plného potenciálu a takto by som mohol nadávať ešte pol hodiny, ale robiť to nebudem, pretože na svoju extrémnu krátku stopaž sa seriál predvádza najlepšie ako dokáže. Sú to skôr také koštovky ako nejaké ozajstné epizódy, ale to snáď doladí druhá sezóna, na ktorú sa veľmi teším. Seriál si pre seba zobral možno až priveľké sústo, ktoré ale dokázal správne využiť. Výborné pre fanúšikov cyberpunku, moderného filmového experimentovania, drsnejšej i dospelej tematiky a hlavne pre ľudí s uponáhľaným tempom. Čo viac čakať od nesúrodých CGI kraťasov?...Známka: B+(22.6.2020)

Říkejte si o Netflixu co chcete, ale jejich ochota k vrážení financí do neokoukaných projektů je prostě chvályhodná a Love, Death & Robots je jeden z jejich šťastných sázek na vítězného koně. Slyšeli o tom všichni, nenavazující antologie animovaných minipovídek dobyla povědomí seriálových fanoušků a stala se minimálně atrakcí, když už ne masivním hitem jako jiné hrané tituly z VOD multiverza. Stojí to za to? Rozhodně ano. Můj ctěný kolega bart_ to správně pojmenoval jako glorifikaci kreativity a já se pod tento přídomek s čistým svědomím mohu podepsat. Love, Death & Robots je jeden velký píseček, na němž tvůrci dostali dostačující, ale zas ne prostorem ani penězi překypující, prostor na vyhrání a zmíněné nedostatky jejich kreativní pohnutky mohou jen motivovat k ještě lepšímu výkonu. Vyšla z toho různorodá plejáda více či méně originálních námětů, odlišných vizuálních stylů, avšak zákonitě ne všechny povídečky sestávaly v normalizované jakosti kvality. Některé příběhy excelovaly v obou hlavních atributech, jako třeba Zima Blue, The Witness, nebo nedoceněné Fish Night, jiné jen v jednom z nich, například Suits, Good Haunting a Shape Shifters, a nebo sotva prošly, jmenovitě Blind Spot a The Dump. To jsou mé osobní preference, pro seriál to je hlavně výhoda, tímto způsobem na 100% dokáže aspoň jedna epizodka oslovit opravdu každého, jelikož tam je vše, na co lze jen pomyslet, třeba sex (teda… láska, hehe), smrt, robůtci, mamuti, vlkodlaci, Sovětský svaz, jogurty, Hitler, vesmír, Mary Elizabeth Winstead (<3), burani… prostě všechno! I přes menší výhrady s konzistencí kvality tomuto projektu držím všechny čtyři palce, má to neskutečný potenciál a pro menší animátory to může znamenat zásadní zlom v jejich kariéře, jenž jim může otevřít vrátka do větších a slavnějších produkcí a už jen kvůli tomu je existence Love, Death & Robots důležitá a neocenitelná. Od Bakalářů tu lepší povídková série nebyla, 8/10 a šup sem s další sezónou!(25.5.2020)

První série byla skvělá, některé díly sice byli slabší, ale většina byla perfektní. Animace byla nádherná, a občas jsem se ze začátku domníval, že to není animované, nýbrž hrané. Nejvíce se mi líbily díly Ice Age, Secret War a Suits. Už jsem velmi natěšený na druhou sérku.(23.11.2020)

Připomíná mi to antologie typu Krajní meze, protože většina dílů končí pěknou decimací :-) Každopádně ale skvělý nápad, spojit různé příběhy, různé animace, různé styly do jedné velké sbírky. Jednotlivé díly jsou ideální desetiminutovky před spaním :-)(22.9.2020)

Nikdy jsem neshlédl takovou kvantu krátkometrážních filmíků nebo povídek v jedné sérii (Pixarovské gagy nepočítám), abych řekl pravdu. Premiéra vyšla výborně, tak doufejme ve druhou sérii. Snad si Fincher s Millerem nechali nějaké nápady v záloze.(27.12.2019)

Velmi zajímavý a povedený koncept. Naprostá špička v animaci a některé příběhy jsou fanastické, jmenovitě například "Beyond the Aquila Rift". Jsem zaskočený tím, jaké kvality tento projekt dosáhl a těším se na další sérii.(3.4.2020)

8/10(24.4.2020)

Tohle je úžasné!!!!(24.5.2020)

70% | 6/10(24.10.2020)

Několik/většina z nich je fakt super :)(12.1.2020)

Jedná sa o unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁(18.8.2020)