The Witness (S01E03) (epizoda)

Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 12 min

Tvůrci:

Tim Miller
(další profese)
 • Gemy
  *****

  Ano, ano všichni tady brečí jako malé čubky, kde je příběh? Nedošlo jim, že jde do mistrovskou ukážku nejmodernějšího animačního způsobu, na který už dávno běží patent. Že je to ta nejúchvatnější vizualizace kdy se realnost a komixovost prolínají. Děj má spád, běží v před a nezastavuje, je to 12 minutová předváděčka. A já žeru každou zajebanou sukundu !(15.3.2020)

 • Renfield
  *****

  Fantazie! Zcela pohlcující atmosféra neonoirového města budoucnosti, v němž je příběh "až" na druhém místě. To samozřejmě neznamená, že je špatný, naopak má své nezpochybnitelné klady, i když něco by mohlo být jinak... Ale vážně, po silném rychlém úvodu následuje parádní spád, ono se také převážně běží (lehce připomene Lolu). Krátké vydechnutí přichází u Vladimíra, v jeho úplně jiném a k dokonalosti dotaženém světě. A potom vrchol, byt, setkání a pointa, za mě dokonalá pointa, i když dále nerozpracovaná. Co se vizuálu týče, film je do animace převeden (nebo jak to dokázali) výborně! Fantastické jsou jeho až komiksově animované části, nebo spíše taková "občasná probliknutí". Vrcholem všeho je kamera, ta v dokonalých interiérech využívá spousty barev, stejně tak světlo, nebo jeho odrazy. Prakticky všechny záběry jsou neskutečně působivé, ale nejsilnějšími zůstávají pohledy shora! Kdybych měl zůstat při zemi, scéna tance je nejen z tohoto pohledu (ale především z něj) skutečnou pastvou pro oči. A exteriér? Dystopie, deprese, prázdné ulice, špína a i přes to všechno nádhera... neonoir. Dále nerozpracovaná pointa mě opravdu netíží, přesto takový celý film... hmm kéž by! 90%(28.3.2020)

 • Elizabethx
  ****

  Když něco tak komplikujete, až se to stane jednoduché, zbytečné a předvídatelné. Zbytečná explicita tohoto dílu mě nebavila. Za to animace je u tohoto kraťasu pro mě osobně jedna z nejzajímavějších. Animace zvuků pomocí slov je skvělý nápad a ocenila bych klidně celovečerní film v tomto animovaném stylu, jen ať scénář prosím píše někdo jiný.(7.10.2019)

 • Mackoun
  *****

  Pointa děje dobrá, ačkoliv ne neprokouknutelná... ale ten vizuál. Ten vizuál... člověk si připadá jak uvízlej na půli cesty mezi realitou a živým snem na LSD (ne, že bych to někdy fyzicky zkoušel, ale takhle nějak bych si to ujetý vnímání okolí částečně představoval). V rámci vizuálu máte za pět, pane Miller.(13.10.2019)

 • lajkus
  ***

  MINI SPOILER : Pokud vám pointa celého 12ti minutového příběhu dojde po první minutě, je něco špatně. Tvůrci sic udělali zajímavé prohození rolí, ale i tak jsem si spíš na konci zívnul, než abych byl překvapen. A taky celej prostředek je jen hezky zanimovaná? honička, bez dialogu nebo čehokoli zajímavého (teda krom toho bobra)...3*(4.5.2019)