Love, Death & Robots - Season 1 (2019) (série)

Dobrý lov (S01E08)

(epizoda)
  • USA Good Hunting
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 17 min

Syn lovce duchů si vytvoří pouto s měňavkou chu-li ťing. (Netflix)

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mladý Liang sa spolu zo svojim otcom vyberajú na lov mytologickej ženy, ktorá očarovala kupca z neďalekej osady. Liang pri love spoznáva Jen, ďalšiu z bytostí a spriatelia sa...Neuzavretý príbeh je jedna vec, moralizovanie druhá a ak k tomu prirátam že tento štýl animácie v japonskom štýle nepatrí k mojim obľúbeným tak zatiaľ najnižšie hodnotenie, aj keď steampunkový Hongkong určite očaril. ()

SonGokussj

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předchozí díl měl sice nejkvalitnější animaci, co jsem kdy viděl, ale toto mi vytřelo zrak úchvatným zpracováním, příběhem, postavami... Čeho jsem si všiml nejdříve byla kamera. Už od začátku velmi povedená, scény podala výstižně, nemusela tam být žádná slova, jako kdyby to ten člověk měl v sobě. Přirozeně. Nikdy bych nečekal, že mě zrovna způsob zachycení snímku může tak oslnit. Zde se však stalo, je to dílo nadmíru pěkné. Hlavně svým smutným příběhem, snad poprvé, od začátku až do "konce". ()

Martinius

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

steampunk mam rad, anime ani trochu. mam rad steampunk s naznakom pribehu. anime-steampunk bez naznaku pribehu vsak prilis nie. a ceresnicka na torte - cele to deformovane podprahove ideologicke posolstvo. zli zli zli kolonizatori, ktori si dovolili spravit z diery po granate akou bol kedysi hong kong prosperujucu mocnu metropolu. odporucam idiotom, ktori tento diel natocili, aby sa sli pozriet do hong kongu a pricuchli si masovym protestom proti cine, pocas ktorych cinska policia i armada striela do davu ostrymi nabojmi a demonstranti mavaju britskymi vlajkami. ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prolnutí dávných mýtů se stampunkem v krásné animaci. Nadpřirozená bytost ztratila vlivem lidské techniky svá kouzla. Nedokáže už lovit, jen přežívat. Naštěstí je tu někdo, kdo umí kouzlit s technikou. Bytost vstává jak Fénix z popela a vydává se na lov. Žádný muž, vyžívající se v násilí, už nebude v bezpečí. ()

Naushika.

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Steampunk nesnáším, ale steampunk na Tchai-wanu a s koloniálním tématem je aspoň neotřelý. Dějově i esteticky mi to ale přišlo přeplácané, navíc ZASE TY KOZY, tedy lépe řečeno male gaze utržený ze řetězu (sexuální násilí není sexy, násilné zmasakrování ženského těla v kyborga není sexy, pomsta za znásilnění není sexy... takže proč je to všechno nakreslené a natočené tak, aby to bylo sexy?!). Pár bodů k dobru za ten politický rozměr s robo-démonem jako ztělesněním asijské fúze tradice a modernity, která nakonec kolonizátorům vytře zrak. Ale celkově opět smíšené pocity. ()

• Povídku původně napsal čínský spisovatel Ken Liu a byla vydána v jeho sbírce krátkých povídek „The Paper Menageri“. (NiWi)
  • V 9. minutě chybí v jednom záběru postavám obličeje. (Duoscop)