Shape-Shifters (S01E10) (epizoda)

USA, 2019, 16 min

Tvůrci:

Tim Miller

Philip Gelatt

Komentáře uživatelů k epizodě (29)

Prepojenie mytologie na súčasnosť ma baví. Pekne vygradované. Viem si to predstaviť ako celovečerák.(11.7.2019)

V literatuře by to bylo originální tak před dvaceti lety. Vidět ale vlkodlaky sloužící v armádě na vlastní oči na obrazovce, to je řekl bych novinka. Škoda, že je ten konec zase takový divný, zbytečně "dramatický", aniž by se k tomu předtím schylovalo. A ne, nemyslím nadpřirozenou bitku, ta byla bombová, myslím to, co přišlo po ní.(17.3.2019)

Řešení otázky diskriminace a lykantropie s interesantní premisou jako z dob viktoriánské literatury zasazené do současného válečného konfliktu.... Navíc další parádní epizoda polemizující nad kontrastem menšinové a většinové společnosti.(28.3.2019)

Vlkodlaci v Afghanistánu? Sakra, to je námět za milión.. Animace je dobrá, náčrt toho světa má svou atmosféru, nápad super.. Jen by to chtělo lepší storry a rozpracovat to na větší ploše.. Třeba jako seriál by to mohlo být koukatelné.(22.3.2019)

Rozhodně to mělo větší potenciál. Jsme uvedeni do příběhu, kdy se vlkodlaci používají jako "jiní" vojáci, ale všichni na ně (klasické klišé) plivají, protože "jsou jiní", i když jim zachraňují životy. To se během 10 minut stane několikrát a tak nějak to narychlo skončí. Postavy nezajímavé, akce dobrá, to zas jo.(14.4.2019)

Některé epizody přímo křičí po tom, aby dostaly pokračování. Kéž by tomu tak bylo například u druhé sezóny.(16.3.2019)

• ALIENka_

Nevím, jestli je to tím, že mě vlkodlačí téma vůbec nebere, nebo že mi to připomínalo Twilight po "vojensku", ale tahle epizoda mi fakt nesedla. Krom toho, nevím sice, jestli jsem ten závěr pochopila správně, každopádně jsem to pochopila tak, že týpek dezertoval (?) a oni ho nechali v klídku odejít, což je hodně nereálný. Plus závěr byl až přehnaně zdramatizovanej.(20.3.2019)

Vlkodlaci mezi vojáky není originální námět, ale to zpracování...moooc dobrý a navíc prostředí Afghanistanu tomu všemu dodává takový ten šmrnc nepřátelského prostředí. Takže i přes tu slabou pointu, opět super podiváná s pěknou atmosférou.(5.5.2019)

Průměr který má alespoň pěkný vzhled vlkodlaku a jejich souboj. 60%(24.3.2019)

Pekná variácia na polovičný Underworld, výborná animácia, aj keď na Sonnie's Edge a najmä na Beyond the Aquila Rift sa neťahá, ale obstojná.(27.4.2020)

Americká armáda využíva počas útokov v Afganistane dvojicu vojakov s mimoriadnymi schopnosťami. Na strane domácich však zdá sa stojí súper s rovnakými schopnosťami...Po vizuálnej stránke výborne zvládnutý boj vlkodlakov, hudba sa k tématike hodí a aj dramatický záver mal svoje čaro.(11.7.2019)

Super bojová scéna.(23.3.2019)

Našlapaná vojenská akční jednohubka s vlkodlaky, kterou kazí jen nehodící se předramatizovaný závěr, který s divákem ale neudělá vůbec nic - na vytvoření vztahu k postavám se jim to na krátké stopáži nevěnuje dostatečně.(30.3.2019)

7/10, 6. nejlepší díl. Kdo by tušil, že příběh o vlkodlacích mezi vojáky bude jeden z dílů s nejhlubší myšlenkou. Navíc se skvělou akcí a precizním pacingem.(26.6.2019)

skvely namet, akurat spracovany scenaristickym rychlokvasom, ktory nema prilis sajnu, ako funguje US army. kebyze v tejto armade disponuju inteligentnymi werewolfami, nosia ich na vavrinoch. okrem toho je pre veliacich dostojnikov trestne podporovat ci tolerovat akekolvek formy diskriminacie ci spravania, ktore vedie k ohrozeniu sudrznosti.(20.1.2020)

To se mi moc libilo. Spojeni stareho s novym v kreativnim kabatku. To mam rad.(15.11.2019)

• Naushika.

Oh boy. Námět jak z pera hrozně drsnýho dvanáctiletýho fanouška COD a vlků s tím, že co chybí v zápletce (tj. hodně, je plytká a bez nápadu) doženeme tím, že to pomarinujeme (see what I did here?) v testosteronu, okořeníme (pro změnu!) oplzlýma mezinámachlapama kecama a spoustou krve a brutálních detailů. To celé ve skororealistické animaci ze samého srdce uncanny valley.(2.4.2019)

Bečkovější příběh originálně míchající modernitu s odvěkou mytologií v grafickém videoherním kabátku středního proudu, jemuž by se ta delší stopáž hodila, za tuhle šanci 7,5/10.(24.5.2020)

• Renfield

Gabriele Pennacchioli podruhé a zase mimo mě. Což o to, hudebně a animací je to stejně jako Sonnie's Edge dokonalé, navíc Shape-Shifters opravdu působí jako velký film, ale co potom ten příběh? Armáda spíš paroduje sebe samu, měňavci a vlkodlaci v ní... no, vlastně proč ne, ale proč takhle trapně? Pointa je jednoduše slabá a závěrečná scéna nechtěně vtipná. Ovšem i tady platí, že rozhodně nejsem cílovka. 40%(18.4.2020)

Tentokrát vkodlačí gorefest. V Afgánu, ty pičo. Žánrový klenot a skvělá práce s omezeným časovým formátem. Vynikající finále. Gradující osudovost. Pěkné.(29.3.2019)

<< předchozí 1 2