Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - Season 1 (2019) (série)


Pomocná ruka (S01E11)

(epizoda)
  • USA Helping Hand
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 10 min

Tvůrci:

Tim Miller

Režie:

Jon Yeo

Scénář:

Philip Gelatt

Hudba:

Rob Cairns
(další profese)

Obsahy(1)

Astronautka ztracená na oběžné dráze si musí zvolit mezi životem a vlastní rukou. (Netflix)

Recenze (40)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tož tady mě zamrazilo. Velmi zamrazilo a měl jsem jen lehce pootevřené oči, protože se na to nešlo dívat :-D Fůha... Síla odhodlání přežít. Pokud by si to vzal "do ruky" jinej režisér a trochu zapracoval na provedení, bylo by o dost impaktnější. Zde byla hluchá místa a konec zas zbytečně na chvilku otevřen. A také si nejsem úplně zcela jist, zda by to v reálu fungovalo :-) Ať už co se stalo s helping handou, nebo co následovalo poté. :-) ()

Renfield 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mrazivá pointa, se kterou by i Gravitace hned vypadala lépe, samozřejmě potěší. Navíc dává vcelku obyčejnému sci-fi úplně jiný, mnohem osobnější rozměr. Na druhou stranu více příběh zaujme snad jen svým vizuálem a hudbou, což celkově není úplně málo, ale pocit, že tvůrci měli na víc, ten jsem prostě měl. 75% ()

Reklama

Landauer 

všechny recenze uživatele

Nemám problém s tím, když se ve sofistikovaném sci-fi, které se snaží být z hlediska reality co nejakurátnější, sem tam objeví nějaká ta hloupost. To se prostě stává a tvůrcům to často pomůže s dějem. Ovšem tady je to jedna ptákovina za druhou. Bral bych to ve fantasy, bral bych to v komedii, bral bych to v alternativním vesmíru, ale tohle si hraje na kratší verzi Gravitace a snaží se to přesvědčit diváka, že tvůrcům šlo o maximální realističnost. Ale je to jen hromada nesmyslů. 1) bouchnutí do ne zcela otevřených vrat - to lze udělat na Zemi, ne ve vesmíru, kde by vás takovéhle strknutí solidně odmrštilo 2) úlomek vesmírného smetí - šance, že by vás na oběžné dráze něco takového trefilo, se nebezpečně blíží nule 3) odhození rukavice - čekal bych daleko pečlivější nasměrování, pak by se jí možná na první pokus nestalo, co se jí stalo 4) utrhnutí ruky - ne, ne, ne, milionkrát ne! Kdy už si konečně tvůrci scífek vštípí do hlavy, že člověk ve vesmíru neumrzne? Rozhodně ne takhle rychle (trvalo by to hodiny, ale spíš dny). Ve vesmíru je sice absolutní nula, ale současně vakuum, takže není nic, co by z člověka to teplo odvádělo pryč (viz. např. termoska). 5) kde je lano? - pardon, ale jen idiot by šel na takovou misi bez jištění lanem (viz. skuteční astronauti včera, dnes a zítra) 6) rezervní trysky - ona neměla rezervní trysky? wtf? Sečteno a podtrženo: buď celou misi vypravila Severní Korea či Uganda, nebo za kulisou vesmíru velmi šustí papírem líný scenárista. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak za prvé se dozvíme, proč by se měly na opravy satelitů posílat aspoň dva lidi. Pak něco o smůle, která hraničí s nepravděpodobností. A následně něco málo o fyzice a kuráži udělat něco nemyslitelného v zájmu záchrany života. Koukat na to...emocionální dopad o několik levelů jinde, než slavná a přeceňovaná Gravitace. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sakra tohle by byla tak skvělá surová epizoda, kdyby dávala smysl. Ta ruka by jí takhle rychle určitě nezmrzla, v budoucnu asi nebudem znát monitorování objektů (požaduju vystvětlení jaktože si nevšimla nebo spíš senzory takhle velký věci (aspoň podle toho, jak to tam ukázali si myslím, že byla velká asi jako lidský hovno) mířící ke stanici a taky proč se sakra nepřivázala? ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku je řečeno, že je hlavní hrdinka u „satelitu LV-426“. Což je odkaz na film Vetřelec (1979). (Guilemot)
  • Logo na uniformě a družici je téměř totožné s logem videoherní společnosti Bethesda game studios. (Guilemot)

Reklama

Reklama