Zima Blue (S01E14) (epizoda)

Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 10 min

Tvůrci:

Tim Miller

Robert Valley

Philip Gelatt

Ben Locket
  • ALIENka_

Nejsem žádnej filozof, takže když už má něco hlubší smysl, byla bych ráda kdybych aspoň věděla k jakýmu hlubšímu smyslu to směřuje nebo nad čím mám přemejšlet. V tohle díle žádnej hlubší smysl nevidím a jestli to mělo bejt, že se na konci dokázal radovat z maličkostí, tak zase tak hlubokej nebude. Vůbec mi tenhle celej díl přišel v celku nelogickej s tím malováním vesmírnejch těles na modro a tak. Sice jsem žádala o artovej filmík, ale hold jsou určitý artový filmy, co mi zkrátka nesednou a to ani nebudu mluvit o animaci.(21.3.2019)

Konečně plně filozofický film. Nečekal jsem, že to budu čekat celých 14 epizod. S obsahem jsem maximálně spokojený, dá se nad tím docela pěkně zapřemýšlet, zároveň je to ale i srozumitelné. Zklamání mám ale dvě – s animací, která mi nesedla, se ještě dokážu srovnat. Víc mě ale štve ten voiceover na začátku. Chápu jeho účel a chápu i to, že by se to jinak podávalo docela složitě. Ale určitě by to šlo, stačilo by se víc snažit.(18.3.2019)

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.(13.8.2020)

Absolutní vrchol inovativní geniality této atypicky specifické audiovizuální mozaiky. Počin s esotericky existenciálním přesahem o spirituální individualizaci s meditativně rezonující intenzitou, která bezprecedentně bere dech. K intuitivní satisfakci nejsou potřebné velkolepé skutky - stačí poskrovná harmonie. Masterpiece....(28.3.2019)

Nádherný príbeh umelca, ktorý hľadá podstatu života, to najväčšie veľdielo, až kým si neuvedomí, že ho dosiahol už na samotnom počiatku. Animácia však nie je príliš oku lahodiaca, to však na hodnotení nič nemení. Opäť úžasná short-story podľa predlohy od Alastaira Reynoldsa. Až mám chuť si kúpiť jeho zbierku poviedok. Škoda, že je tak ťažké ju zohnať.(30.7.2019)