Epizody(8)

Divoká dobrodružství na vzdálených planetách i znepokojivá setkání nedaleko domova: cenou Emmy ověnčená antologie se vrací s dalšími příběhy, co vás nenechají v klidu. (Netflix)

Skeksis

Neviem, či sú to tí istí tvorcovia ako v prvej sérii, nechce sa mi to skúmať, ale táto séria dopadla úplne na hovno. Všetko vrazili do animácie, ktorá je prd platná, keď je scenár nanič. Proste veľkolepá nula! Úplný opak prvej série. Radšej som sa pozerala ako jogurt vládne svetu vo verzii takmer primitívneho, ale pritom skvelého animáka, ako na skvostné vizuálne blbosti. ()

maddy

Nie je ešte ani polovica roku 2021 a pomyselnú cenu za najväčšie tohtoročné sklamanie si pripisuje Love, Death & Robots Season 2. Po fantastickej prvej sérii, ktorá síce mala niekoľko zádrhelov, čo je pri osemnástich epizódach takmer nevyhnuté, prišla druhá, ktorá je o vyše polovicu kratšia. Tento samotný fakt samozrejme nijako nevadí, avšak ona je aj o polovicu menej kvalitná. Zatiaľ čo prvá séria obsahovala rôznorodejšiu animáciu jednotlivých epizód, rôznorodejšie príbehy, nebála sa i o niečo viac experimentálnejších kúskov a dokonca priniesla aj pár intelektuálnejších sci-fi kraťasov. Druhá séria generuje čisto rutinný obsah, kde je väčšina príbehov buď zameraná na humor (Automated Customer Service, All Through the House) alebo sa sústredí na rutinnú akciu so síce fantastickou animáciou, ale absolútne ničím navyše (Life Hutch, Snow in the Desert). Iba jedna epizóda sa pokúša o čosi viac filozofické (The Drownder Giant), ale aj to v nie úplne najšťastnejšom podaní. Najzaujímavejším kúskom tak ostáva Pop Squad, ktorý ponúka ako vynikajúcu animáciu, tak potenciálne zaujimavý svet (kde sa nemôžu rodiť deti) a zároveň aj nejaké to napätie, avšak nie je tak vypointovaná ako napríklad vynikajúca epizóda Beyond the Aquila Rift z prvej série, ktorá mala začiatok, climax moment a koniec, zatiaľ čo Pop Squad pôsobí ako 15 minútový kúsok vystrihnutú z prostriedku akéhosi pomyselného filmu, z ktorého síce chcete vidieť viac, ale nikdy neuvidíte. V priemere tak Season 2 síce nie je o mnoho horšia než Season 1, oproti prvej sérií ponúka menej vyslovene zlých kúskov, zároveň však neponúka žiaden kúsok ktorý by vyslovene strhol a takmer všetky sa pohybujú okolo hranice ľahkého (pod/nad)priemeru a to je ten najväčší problém. Radšej si pozriem 4 zlé epizódy a následne 6 kvalitných, ako sériu s 8 priemernými. CELKOVO: 6/10 ()

dO_od

// Obecně je to lepší jak první řada, ale hlavně proto, že to má jen osm dílů, jejichž kvalita je tak nějak konzistentní. Že by mi u toho ale nějak výrazně padala čelist až na zem, to asi ne. Všechno jsou to takový videoherní dema bez nosnějších dějových linek, nic z toho mě nelákalo vidět v celovečerní podobě, takže ve výsledku zklamání. 6/10 ()

Martrix

Při tak malém počtu epizod působí tato řada o dost horší, než ta předchozí. Je zastoupeno méně přístupů a způsobů animace, ale co je horší, minimálně tři epizody jsou průměrné, jedna spíš podprůměrná...jeden by čekal, že když bude epizod tak málo, tak to budou pecky všecky. Jsem docela zklamaný, protože ani ty které jsem hodnotil pěti hvězdami, nemají na to nejlepší z předchozí řady. ()

lemonova

Pre mňa stále platí, že čo sa tohto seriálu týka, jeho vizuálna stránka stojí najviac za zmienku. V prípade druhej série najmä v častiach Ice a The Tall Grass. Avšak príbehovo je to opäť strašne slabučké a väčšinou to neprináša nič nové. Mám rada SciFi aj rôzne typy úletov, ale toto ide skrátka nejak mimo mňa. Najviac ma zaujala posledná epizóda o obrovi a čiastočne epizóda o nesmrteľnosti, pretože tieto dve najviac nastavili zrkadlo súčasnosti, svojím cynickým pohľadom a nostalgiou za budúcou minulou obyčajnosťou. ()

• Předlohou pro tuto epizodu je povídka z mezigalaktického světa Řádu „Snow in the Desert“ (2002). Autorem knižních sérií a tvůrcem „Polity Universe“ je Neal Asher. (Draciste)
  • V epizodě zazní píseň „Got It Boomin“ od Oren Major & The Grand Mess. (Duoscop)
  • V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)