Love, Death & Robots - Season 2 (2021) (série)

Vysoká tráva (S02E05)

(epizoda)
  • USA The Tall Grass
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2021, 11 min

Tvůrci:

Tim Miller

Během putování po prérii nemůže muž spustit oči ze vzdálených, strašidelných světel. (Netflix)

Nevka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Když Hush z Doctora Who potká Lovecrafta a Polární express. Jo, ten příměr záměrně trochu přeháním. Tall Grass působí konzistentně, jde přímo na věc a zbytečně se nevykecává tam, kde to není potřeba. Celkově ani nemůžu říct, že by mi na této epizodě něco konkrétního vadilo, ale nějak jsme si nesedli do noty. Sice to vypadá, že jsem jedním z mála, ale to se občas stává. ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ovšem tenhle díl byl naprosto úžasnej. Zrovna nedávno jsem četla Lovecrafta a hrozně mi ho to připomnělo. Ta atmosféra neznáma, divný příšery a estetika dvacátých let... On i sám hlavní hrdina vypadal trochu jako Lovecraft. Tenhle díl naprosto miluju. Asi se na něj mrknu znova. Definitivně nejlepší zatím. Už jsem si říkala, že mi tam chyběla nějaká ta hororová povídka. A animace? Úžasná. Hrozně originální, takovou jsem snad ještě neviděla. Vypadá trochu staře, jako kdyby byla udělaná před 20 lety a to jí dodává děsný kouzlo. Ještě když je to zasazený tak před sto lety. No prostě působí to nádherně a jdu se na to podívat znova! Hodnocení: kdyby ve stylu týhle animace zanimovali Lovecraftovi povídky, asi bych se posrala štěstím/10 ()

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zvědavost zabila kočku. Potká stejný osud i hlavního protagonistu? Jednoduchá premisa, kde se asi nedalo nic pokazit. V porovnání s předešlým dílem ale působí dost chabě. Osobitá a krásná animace. ()

LasT_Olt

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na tenhle díl jsem se po traileru těšil nejvíce a nezklamal mě. Čistá esence Lovecrafta. Cítil jsem se jako když jsem poprvé četl Zpověď Randolpha Cartera nebo Rytinu v domě. Animace zase jiná a zase skvělá. ()

David.Darco

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Horory sú mi veľmi blízke a preto mini-epizódou s fantasy zápletkou a postupmi husiu kožu navodzujúceho žánru nepohrdnem. Hoci je to klišé, perfektne funguje a naozaj originálna, neotrelá animácia (zrejme aj doteraz najzaujímavejšia) mi zapasovala. Komorná vyľudnená atmosféra s dvoma postavami ma aj cez deň dokázala vtiahnuť. Ak by som si mal vybrať ktorá z piatich epizód by si zaslúžila jednoznačne viac priestoru, bola by ti táto. Napriek tomu, že sa žiadnej filozofie nedočkáme. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nikdy bych nevěřil že může existovat “schizofrenní animace”. Jak může někdo udělat fenomenální pole s trávou (maximální detail i hloubka) a hned v dalším střihu předvést doslovný paskvil (interiér vlaku, chodba, postavy) co vypadá jako stará olejomalba. A délka 11 minut i s titulky také nevěstila nic dobrého. Nicméně překvapivost a ucelenost epizody ukázala, že někdy jen dobrá (byť jednoduchá) myšlenka stačí pro nadstandardní podívanou. ()

xsexbox

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vynikajúca metafora na rakovinu pľúc spôsobenú fajčením.V poli vlastne ostali fajčiari ktorí na tom mieste vždy vyliezli von na cigošku.Vtiahol ich do poľa mesiac ktorý strvárňuje nikotín. A ak mesačnému svitu neodoláš staneš sa príšerou v poli.Ale ak cigaretu odhodíš a podrží ťa v tom niekto blízky (v tomto prípade vlakvedúci) -rozbehneš sa z plných čistých pľúc k uchadzajúcemu vlaku a si zachránený. Konečne diel so skrytou výpovednou hodnotou. ()

Rayen1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Normální člověk v Čechách musí dávat bacha ve vysoký trávě na klíště, podle ♥️☠️🤖 zase na.. Co to vlastně bylo? Povedený díl, ale jako povídka na 10 minut stačilo... ()

PozorGranat

Krátká atmosférická Lovecraftovina. Na rozdíl od typických epizod seriálu se nezabývá žádnou myšlenkou odrazu dnešní společnosti, ale fanoušky hororu jistě potěší. Animace jsou velice povedené. ()