Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - Season 2 (2021) (série)


Utonulý obr (S02E08)

(epizoda)
  • USA The Drowned Giant
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2021, 14 min

Tvůrci:

Tim Miller

Obsahy(1)

Moře vyplaví obrovské tělo mladíka, které přitahuje pozornost všech z okolí. (Netflix)

Recenze (22)

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ten nápad tady se mi děsně líbí a vyprávění toho vědce, který celou epizodu doprovází, tomu dodává takovej zvláštní nádech. ALE na druhou stranu je to děsně nerealistický (teď nemluvím o obrovi, kterej se najednou z ničeho nic vyplavil na pevninu) a směšný. A myslím tím, jak na to všichni reagujou. Chcete mi říct, že kdyby se něco takovýho objevilo, vláda, noviny, celej svět by prostě pokrčil rameny a nechal to bejt? Nemyslím si. Hnedka by kolem byla spousta vojáků nebo policajtů, miliarda článků, a následovalo by dlouhý vyšetřování, kde se vzal atd. Stovky vědců by zkoumaly, co je zač a co to má všechno do prdele znamenat. Určitě by nenechali lidi lízt po obří mrtvole nebo si vzít ostatky tý mrtvoly domů. Nehledě na to, že mrtvoly smrdí jako prase a hromadí se v nich spousta nemocí (lidi, co se na něm procházeli, včetně vědce, jsou teď nejspíš po smrti). A ten cápek, co si z něj dělal večeři? Mrtvej na 100%. Skvělej nápad, ale naprosto stupidní a nesmyslný provedení.Hodnocení: good taste but awful execution/10 ()

xsexbox 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už v druhom diele tejto série sa snažia divákovy vtlačiť ako sú veľryby dôležité, ale tuto nahradili mrtve telo velryby ľudským telom aby si ľudia uvedomili aky bizár je sa fotit s vyplavenými velrybami a skupinkovať sa.Potom samozrejme si časťami veľkej vzacnej velryby zdobia obchody a každý si rozdelí časti. Každé jedno telo je telesná schránka a ku každému má byť úcta ,aj vyplaveného živočícha. ()

Reklama

Sashmen13 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velmi vkusně zařazeno jako poslední epizoda, shrnuje vše co si o druhé sérii myslím. Patologicky nudné/rádoby chytré filozofické hemzy zabalené do příběhu, který předpokladá, že vás při porodu pustili hlavou napřed. Předně je nám asi všem  jasné, že kdyby se obr objevil v realném světe, hned by místní autority k němu uzavřeli přístup a začali ho studovat. Jasně, někdo by získal pár artefaktů, ale tohle bylo směšné. Zjevně to měl být odkaz na velryby a co se s nima dělo, když je našli na pobřeží v minulosti? No, velmi deep, až mi slza ukápla. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Závěrečná epizoda druhé řady projektu 'L+D+R', 'Utonulý obr', je nejen brilantní existenciální satirou která excelentně paroduje kultovní román 'Gulliverovy cesty', ale je zároveň unikátní alegorií o tom, jak je lidstvo ve skutečnosti maličké a nicotné. Závěr série je všeobecně mimořádnou tečkou převážně díky tomu, že se nese v existenciálním duchu předchozí série - což je mimochodem výrazné mínus série současné - jelikož filozofický kontext a metafyzický rozměr je přeci jen oním signifikantním prvkem, který právě u druhé řady 'L+D+R' trestuhodně absentoval a neskutečně mi chyběl. Každopádně třetí pokračování vyhlížím s nadšením. Zatím adios. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizoda působila jako literární hrátka spisovatele, který si chce stůj co stůj dokázat mohutnost svého slovníku a absolutně mu nevadilo, že každá další popisná věta unavuje a odvrací pozornost od děje. Ten se tak ve výsledku ani neměl šanci dostavit v záplavě myšlenkových pochodů autora, jenž je fascinovaný jediným bodem v celém díle. ()

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)

Reklama

Reklama