Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele laserr k tomuto seriálu (19)

Love, Death & Robots (2019)

7/10. Úžasně rozmanité jak co se příběhů, tak stylů animace týče. Nemůžu říci, že by mi to jako něco přes 3 hodiny (ať už postupně, nebo na jedno sezení) dlouhý zážitek přišlo až tak dobré, nicméně obrovská výhoda kompilace je v tom, že jakmile si protrpíte i ty horší kousky, můžete se s láskou vracet k těm výborným. A takových tu rozhodně pár je, za mě minimálně 5 (Zima Blue, Three Robots, Yogurt, Sonnie's Edge a Aquila Rift). Nevím, kolik času strávili tvůrci přemýšlením nad celkovou dramaturgií seriálu, ale výsledek působí velmi dobře, čili bych určitě sledoval v pořadí dílů. ()

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

7/10, 4. nejlepší díl. Hned na úvod výborná akce, která má zaujmout jak úžasnou animací, tak nahotou a brutalitou. Nicméně pod tím vším se skrývá i hezky vypointovaný příběh, čili geniálně zvolený první díl. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

8/10, 2. nejlepší díl. Nejvtipnější díl celé série. Závěrečná pointa je dost hloupá a úplně zbytečná, ale zbytek je tak skvělý, že to až tak moc nevadí. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

6/10, 7. nejlepší díl. Určitě by se z toho dalo vytřískat mnohem víc, ale otázka je - bylo by to pak vlastně lepší? S láskou jsem si vzpomněl na Lola rennt. ()

Obleky (2019) (S01E04)

5/10, 10. nejlepší díl. Milá příjemná řežba, která nemá potřebu ničím překvapit, nic měnit, jen prostě pobavit. A mně to stačilo. ()

Požírač duší (2019) (S01E05) odpad!

-1/10, 3. nejhorší díl. Když už mi přijde, že by to mohlo mít dobrou atmosféru, hodí náhodný fórek. Když už mě ty fórky docela baví, vrátí se k hororu. Dohromady mě to prostě strašně nebavilo. A bohužel mi tady prostě neprošla suspension of disbelief. ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

8/10, 3. nejlepší díl. Ten nápad je tak úžasně absurdní, že už to by mi úplně stačilo. Nicméně geniální propojení tématu a stylu animace plus výborný sestřih nepokojů tohle posouvá ještě výš. ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

7/10, 5. nejlepší díl. Hodně dílů působí spíš jako koncept než jako celá short story, ale tady mi to vadilo asi nejvíc. Možná je to vlastně hrozně dobrá vizitka, že jsem byl na konci dílu dost naštvaný, že to není začátek celovečerního filmu, nicméně ta pachuť už mi na jazyku zůstane, kdykoliv si na tento díl vzpomenu. ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

2/10, 14. nejlepší díl. Kdo by nemiloval anime? Kdo by nemiloval cyberpunk? Bohužel tady jinak není vůbec nic zajímavého. Na takhle nezajímavý nápad mi přijde 17 minut prostě moc, čili ke konci už jsem se docela nudil, ale stále příjemná podívaná. ()

Skládka (2019) (S01E09)

4/10, 12. nejlepší díl. Musím se přiznat, mě tvůrci prostě dostali. Vytvořit totálně nesympatickou postavu a nechat ji na konci vyhrát naprosto stupidním způsobem chce velké koule. A vůbec se nedivím, že je to nejhůř hodnocené epizoda jak zde, tak na imdb. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

7/10, 6. nejlepší díl. Kdo by tušil, že příběh o vlkodlacích mezi vojáky bude jeden z dílů s nejhlubší myšlenkou. Navíc se skvělou akcí a precizním pacingem. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

5/10, 8. nejlepší díl. Výborná atmosféra, ale uvěřitelnost tady bohužel není příliš vysoko, což je u tohoto nápadu dost velký problém. ()

Noc ryb (2019) (S01E12) odpad!

-3/10, 2. nejhorší díl. Věřím tomu, že originální povídka může být velmi dobrá, ale to zpracování tady prostě nefunguje. Některé věci, které spisovatel musí napsat, protože čtenář je nevidí, prostě ve filmu být nemusí, protože čtenář je uvidí. A ano, ta animace je super, ale není vlastně ničím zajímavá. Celý díl tak jde jedním uchem tam a druhým ven. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

5/10, 9. nejlepší díl. Ono to ve výsledku přijde člověku možná lepší kvůli tomu, že je to jeden z mála ucelených příběhů v celé sérii. Je to zkrátka taková pěkná sci-fi pohádka, která člověka pohladí po duši. Hodně podobné jako Suits. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

9/10. Nejlepší díl. Co se týče příběhu, nemám slov. Nádherná filozofická úvaha skrze osud jednoho člověka. Animace na mě v tomto dílu místy působila dost lacině, což je velká škoda. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

4/10, 11. nejlepší díl. Narozdíl od Suits tady chybí nějaké pouto s postavami, ani vysvětlení, co se vlastně děje a proč by nás to mělo zajímat, čili nakonec zbude jen akce. Nicméně akce je to fakt dobrá a celé je to netrvá ani 10 minut, což tady dost pomáhá. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

1/10, 15. nejlepší díl. Nápad není nic nového a příběh s ním nedělá absolutně nic, takže ve výsledku tady jde vlastně jen o vizuál. Který je výborný, ale prostě nestačí. ()

Alternativní historie (2019) (S01E17) odpad!

-4/10. Nejhorší díl. Tohle mělo potenciál být hodně zajímavé, trochu zajímavé a trochu vtipné, nebo hodně vtipné. Tvůrci se rozhodli jít do třetí, podle mě nejméně lákavé, možnosti a zvolili humor na úrovni druhého stupně základní školy. Animace se mi taky nelíbí, ale uznávám, že se k tomu perfektně hodí. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

2/10, 13. nejlepší díl. Tam, kde Suits nabízí ke klišé příjemnou atmosféru, nabízí Secret War skvělou animaci. Ok, hezky se na to kouká, ale jinak ve mně bohužel nic nezůstane. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě