Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele CheeseFigure k tomuto seriálu (36)

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Animácia mi pripomenula počítačové hry, hlavne ten o paličke (Dick sa myslím, že volal) mi pripomínal charakter z hry Dishonored (odporúčam, skvelá hra). Súboj monštier bol fajn, oceňujem, že autori boli nekompromisný a súboj spravili riadne krvavo. Dejovo je to potom priemer, za ten záver tomu ale prihadzujem hviezdičku navrch. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Animácia fajn, rozdielny dizajn robotov tiež (ten oranžový sa mi ľúbil najviac), nad vtipmi založenými na nechápaní klasických ľudských vecí (hádzanie loptou o zem = zábava, jedenie) som sa pousmial, záver trošku prekvapil, ale v konečnom dôsledku vyšumel do prázdna. Takže vlastne okrem prechádzania zničeným svetom, nechápania ľudí a vystríhania pred ekologickou katastrofou to bolo celkom o ničom. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

WTF s peknou animáciou, ktorá mi pripomenula Spider-Man: Into Spider-verse. Jedinou vadou na kráse je celkom odhadnuteľná pointa. ()

Obleky (2019) (S01E04)

Predchádzajúce tri epizódy boli fajn, ale dejovo boli, ako keby odniekiaľ vyňaté, nepôsobili kompletne, celistvo...no proste viete, ako to myslím. To neplatí o Suits. Áno, dej je jednoduchý, ide len o súboj redneckov v mechoch s mimozemšťanmi, ale je to akčné, zábavné a z doterajších štyroch epizód to malo asi najsympatickejšie charaktery. A ako aj v minulých dieloch, aj tu som s animáciou spokojný. ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Animácia mi spočiatku nesadla, ale rýchlo som si na ňu zvykol (presvedčila ma smrť toho asistenta). Čo viac dodať? Klasický akční horor, ktorý mi pripomenul akčňáky osemdesiatok. Prečo? Lebo drsný žoldnieri, ktorý čo veta - to perla, ustráchaný profesor a nebezpečné krvilačné zlo. K tomu ešte prihoďte sexujúce mačky v čase, keď sú najviac potreba a ten záver, ktorý nepatrí síce k najoriginálnejším, ale i tak jeho zapojenie funguje. Nakoniec sa tento krátky hororový akčňák prebojoval z troch na štyri hviezdy. ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Kraťas (doslovne) o umelej inteligencií ovládajúcej svet. Len, aby to bolo svieže (jak jogurt) tak sme počítače nahradili jogurtom. A to je všetko. Nič viac, nič menej. ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Animácia pekne realistická a príbeh...tušíte, že tam bude nejaký ten háčik, ale i tak vás to odhalenie (ne)milo prekvapí. A tá skladba Living in the Shadows tam pekne pasovala a dotvárala atmosféru. ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Jeden z tých príbehov, ktorému by slušilo celovečerné spracovanie. Animácia fajn, steampunk ja rád, takže spokojnosť. ()

Skládka (2019) (S01E09)

Animácia sa mi páčila a tiež som rád za to, že animátori nešetrili krvou. Príbeh ináč slabší, záver odhadnuteľný. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Americký vlkodlak v Afganistane. Neviem, čo viac dodať. Finálne zúčtovanie bolo správne surové a brutálne, asi tak, ako by naozaj prebehlo v realite, keby žili vlkodlaci. S animáciou som opäť spokojný. Ústredná dvojica sympatická a koniec sa mi tiež ľúbil. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Tak toto bolo super. Ako písal dakto predo mnou, tiež som si spomenul na Gravitáciu. Ale tento kraťas mal lepšiu atmosféru a bol drsnejší. Možno by som si dokázal predstaviť temnejší koniec, ale čo už. Aj tak ide o jeden z tých najlepších dielov v tomto projekte. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Pre mňa najväčšie sklamanie tohto seriálu. Animácia je skvelá, ale čo dej? Bol tam nejaký dej? Malo to nejakú pointu, okrem toho, aby sa ukázalo, ako vedia tvorcovia pekne animovať? Keby to aspoň koniec zachránil, ale ten je, ako písali ostatní ľudia, odseknutý. Sklamaný som. Dve hviezdy za úžasnú animáciu. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Zase dobrá realistická animácia. Akčné scény súboju lodí boli tiež super. A celková pointa taktiež ušla. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

Zvláštne, znepokojujúce, trochu smutné. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Dobre naaanimovaná akcia, ktorá sa na nič nehrá. Koniec potešil. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Pokus vtipne ukázať evolúciu? Pripomenulo mi to epizódu Rick and Morty ,,The Ricks Must Be Crazy". Čakal som podobnú pointu. ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Keď som ešte dávnejšie čítal popis jednotlivých dielov, tak som si pomyslel, že tento diel bude len ukážkou smrtí Adolfa Hitlera. Netušil som ale, že to tvorcovia až tak pritiahnú za vlasy. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Drsniaci verzus netvory. Ako v Suits alebo Sucker of Souls. Na rozdiel od menovaných, ale Secret War nemá vtipnú vložku. A asi aj preto sa mi to celkom ľúbilo. ()

2. svazek (2021) (S02)

Viete ako to na mňa pôsobí? Ako keby pri ohlásení projektu Love, Death & Robots prebehlo výberové konanie, do ktorého bolo zaslaných 26 epizód. Osem z toho odsunuli stranou ako slabých a zo zvyšných osemnástich spravili skvelú sériu. Potom ale niekoho napadlo, že aj tých osem epizód by mohli dať von a tak vznikla druhá séria. Zrejme je jasné, že som sklamaný. Najprv kritika animácie. Čakal som, že čo epizóda, tak to iný výtvarný štýl. Miesto toho väčšina dielov mala ,,realistickejšie CGI", ktoré sa rýchlo okukalo a už nepôsobilo tak zaujímavo, ako v prípade prvej série. Čo sa týka príbehov, tak väčšine chýbala pointa (Automated Customer Service), alebo nevyužilo plne potenciál (Life Hutch). Aby som ale nekritizoval, tak musím vyzdvihnúť epizódy Pop Squad, The Tall Grass a All Through House. Tieto tri diely zachránili celkové hodnotenie druhej série. A áno, tri hviezdičky nie sú tak katastrofálne, ako môže vyznievať môj komentár, moje sklamanie je ale umocnené aj tým, že prvá séria bola geniálna. ()

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

Tak druhá séria mohla začať aj lepšie. Zámerom celého dielu zrejme bolo spraviť si srandu z technickej podpory. A nebudem klamať, pobavilo ma to, ale celkovo mi chýbala nejaká pointa, nejaký koniec, nejaké vyústenie. To, že autor mal zrejme práve problém s technickou podporou a potreboval to zo seba dostať animovaným projektom mi proste nestačí. P.S.:  Spomenul si ešte niekto pri úvode na film Wall-E? ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě