Na plný počet to není, ale i tak jsem z Hoffmana měl pocit, že on jako herec už musel být geniální v době, kdy k nám tanky z Východu ještě nedorazily. To v dnešní době u mladých herců nehrozí. On má to nevýslovné kouzlo, že na něj koukat prostě musíte a líbí se mi, že na něj koukat můžeme i do dnes, protože stále točí. Každopádně kdyby neposrali konec a neudělali z toho vymítačskou epopej v kostele, možná by to bylo i za pět. Takhle jsem se hodně kroutil při tý poslední scéně.(10.11.2009)

Když jsem se po projekci dozvěděl, že je Absolvent film z roku 1967, nemohl jsem uvěřit. Je neskutečné, jak i po těch 45 letech dokáže zapůsobit. Ale vlastně proč by nemohl? Takový příběh snad zestárnout nemůže, Hoffman je prvotřídní herec, který i ve 30ti dokáže věrohodně zahrát naivního mladého kluka a hudba Simona a Garfunkela se bude poslouchat po další desítky let. Jediné, co mohu vytknout jsou místy nudné pasáže, za které tu hvězdičku strhnout musím - i tak jsou z toho ale velmi solidní 4*.(21.9.2012)

Silné čtyři. Trhlé je to řádně, vtipné též... a ta hudba.. a ten sex... a tak.(18.11.2012)

Nejčistší a nejupřímnější (a možná nejzamilovanější) lovestory s úžasnými dialogy a nezapomenutelným soundtrackem a do detailu dotaženým stylem.(15.7.2013)

Mě tenhle film taky přijde jako příliš nadhodnocenej,zřejmě jsem nepochopil jeho skutečný sdělení...Pro mě je to naprosto průměrný film,sice s krásnou hudbou a slušnými hereckými výkony,obzvlášť Anne Bancroft ukazuje že si ženy umí jít jasně za svým a je velice přesvědčivá,ale celkově mě ten film zklamal,čekal jsem rozhodně víc.Hlavní hrdina se většinou choval jak blbec a občas jsem měl u některých scén nutkání to vypnout.Jednou mi to rozhodně stačilo.(7.12.2014)

Na mne to byl moc přímočarý dej, ale musím uznat, že Hoffman byl dokonalý. Hudba byla taky dost chytlavá a seděla, ale říkám si, že možná mohli použít víc než jednu písničku pořád dokola.(11.1.2015)

Geniální konec, začátek i prostředek. Co říct...(12.7.2005)

krásny, krásny film plný famóznej hudby simona a gurfunkela s mladým dustinom huffmanom, mrs. robinson anne bancroft a krásnou katharine ross. legenda.(27.4.2007)

nádherný obraz milionářského synka, který začne pronikat do světa mu neznámého. Skvěle tu zahrála nejen Annne Bancroft, ale i mladičký Dustin Hoffman, který mě přímo svým výkonem učaroval(19.9.2008)

Opravdu zvláštní (a skvělý) mix dramatu a bizarní komedie, který celý víceméně stojí na excelentním výkonu Dustina Hoffmana a na atmosféře generation gap konce 60. let, kterou svým nenápadným jemným způsobem vystihuje lépe, než kterýkoliv jiný film. Je ale třeba rozhodně zmínit i slavný konec v kostele a autobuse a soundtrack od Simona & Garfunkela. Skvělá satira. Legenda!(4.1.2009)

Pět hvězdiček, to je jasné... Ale proč? Absolvent mi jako čerstvému abiturientu přesně kápl do noty. Ten pocit Bena Braddocka, mít všechny úkoly úspěšně za sebou a přesto nejasnou budoucnost před sebou, plně chápu. Kdybych neměl ve svých top filmech v profilu na CSFD plno, hned by tam letěl, proto tak činím alespoň touto cestou a v cinefilské komoře svého srdce ho budu nosit na předních příčkách... Dost ale rozplývání se, začínám být moc osobní. Když ale ono to jinak nejde, než se rozplývat a být osobní. Chtěl bych proto Miku Nicholsovi poděkovat za další mimořádný (po Virginii Woolfové...) zážitek, který mne naplnil dobrou náladou a ukázal mi, jak vypadá ve skutečnosti film, který si vás omotá kolem prstu ani ne za pět minut... Naprosto bombová režie vede snímek lehce s noblesou baletního čísla a vypráví příběh, který je tak křehký, jako by byl ze skla. Zároveň je vybroušený jako diamant a přijde mi, že s věkem uzrál jak to víno. Vůbec, Absolvent mi přijde jako jeden z nejlépe řemeslně udělaných filmů, co jsem kdy viděl. Ať už genialitu tohoto díla umocňuje použitá symbolika, nápaditá kamera a obraz obecně nebo zvuková stránka (za všechny případy se asi každému vybaví scéna, ve které Ben a Elaine sedí v autě, jedí a snaží se o rozhovor, ale do uší jim hraje hudba ostatních řidičů). Dustin Hoffman zde ve svém uzlíčku nervů předvedl parádní zářez ve své kariéře, a vedle autisty a vysolárkovaného producenta se do mé paměti (a především srdce) zapsal i tímto výkonem. Za Katharine Ross nešlo jinak než bojovat... Anne Bancroft byla na zabití, ale rovněž z ní člověka bolelo u srdce... A kvůli té scéně, ve které se promění v ježibabu a začne mu ničit život, bych tenhle film kromě Komedie/ Drama/ Romantický klasifikoval i jako horor z prostředí partnerských vztahů... A jen takové malé P.S. - už zde někdo vyzdvihoval hudební složku filmu? Ano? V tom případě to činím rovněž...(23.5.2009)

Příjemná romantická komedie s poněkud netradičním závěrem.(29.7.2009)

Klasická romantika. Ben je takový ten správný synáček zazobaných snobů a budoucnoust, kterou mu jeho rodiče vybrali, se mu moc nezamlouvá a tak trošku revoltuje. Nejkrásnější byl závěrečný útěk. A do toho nádherná hudba Simona a Garfunkela, bez které by Absolvent nebyl tím, čím je.(14.3.2010)

Nedokážu vysvětlit mé hodnocení,......ale ten film prostě nemá chybu. A pokud bych měl něco vyzdvyhnout tak hudbu a Hoffmana.(10.6.2010)

Hoffman v roli mladého ucha krátce po škole,který neodolá návrhům starší ženy.Jeho nesmělost a nervozita při přípravách na "věc" byla fakt kouzelná :-))To že se pak zamiluje do její dcery bylo dopředu jasné.Kouzelný film při kterém se člověk dokáže zasnít ale hlavně i pobavit.(25.7.2010)

Film ideální na 4*. Romantické, nic moc extra se neděje, ale zároveň nenudí ani sekundu. Ale 5ku si to odě mě zaslouží už jen za ty skvělé herecké výkony. Na to, že jde o jednu z prvotin D. Hoffmana, celkem koukám, že už byl tak "stár". Ale 20tiletého zahrál famózně. Opravdu i ženské herecké výkony těžce nad úrovní. Scéna, kdy Ben míří do St. Barbary je od začátku do konce fakr hustá! Do toho všeho Simon and Garfungel - paráda!! Říkám, z děje nebudete zklamáni, ale ani extra nadšení, o to víc zabodují postavy a hudba!(10.3.2011)

Pre mňa sklamanie. Filmárske klady by sa našli, ale preboha, veď v tomto filme sú všetky postavy absolútne nesympatické. Dokážem sa vcítiť do Benjaminovej nudy a osamelosti pani Robinsonovej, ale nechápem tú sprostú Elaine. Ono prvá polovica ma celkom bavila, no časom ma začala iritovať každá jedna veta. Aj piesne Simona a Garfunkela. Ku koncu ma už od nervozity svrbelo celé telo – nie preto, že by ma zaujímalo ako to skončí, ale kedy konečne. A keď to prišlo, potvrdilo sa mi, že v šesťdesiatych rokoch boli naozaj všetci na drogách.(26.3.2011)

Trochu nechápu nadšené ovace a vysoké hodnocení ostatních uživatelů. Film to sice nebyl špatný, ale poslední třetina byla naprosto nelogická, až "psychální". Konec z mého pohledu vysloveně dementní.(8.8.2011)

• chuckboris

Nečekal jsem že mě to bude až tak srát.(26.2.2012)

Nádherná filmařina, úplně bez chyby. Holt režisér Nichols měl talent, Paul Simon měl talent a herci měli talent taky, největší z nich Dustin Hoffman. Ještě, že máme šedesátá léta, pokud jde o hudbu i o film.(20.3.2012)

Jó člověk si může život zkomplikovat velmi snadno. Tak jednoduchý scénář, proměnila dokonalá režie a Dustin Hoffman v něco tak krásného. Oscar za režii naprosto zasloužený, taková filmařina se jen tak nevidí. Od teď můj nejoblíbenější film s Dustinem. Dnes už "Old" muzika kterou slýcháme z rádií ale pořád se nádherně poslouchá.(1.6.2012)