Nepamatuju si, kdy naposled mi připadala délka filmu tak žalostně krátká jako právě u Absolventa. Nesmírně přitažlivý mix v podobě perfektních hereckých výkonů, podmanivé kamery a vůbec tak trochu netypických režijních vychytávek Mika Nicholse, v dnešní době již klasických hitovek Simona & Garfunkela (tento komentář samozřejmě právě píši za hudebního doprovodu Scarborough Fair) a povedené zápletky, která by možná na první pohled mohla znít tuctově a divák by od ní mohl očekávat, že se nevyhne jistým klišé žánru, ale není tomu tak. Absolventa bych nepovažoval vyloženě za komedii jako takovou, kde se budete smíchy popadat za bránici a v průběhu sledování několikrát odcházet pro něco k pití, abyste si svlažili následkem několikaminutového smíchu vyschlé hrdlo, jde spíš o film, kde se vyskytuje několik úsměvných momentů, ale jako celek se jako komedie rozhodně netváří. Téma rebelie, vzepření se řádu, pravidlům, rutině a společenským systémům je zde naznačeno více než povedeně a mně nezbývá nic jiného, než sem vpálit plný počet a litovat toho, že to nemohlo být ještě o něco delší. I když ono je to tak vlastně možná i lepší. Jasný must-see film pro každého.(30.4.2012)

Chvílemi jsem cítila nervozitu a rozpaky spolu s hlavním hrdinou, chvílemi jsem se musela smát. A ještě pořád nenacházím ta správná slova, abych popsala, jak moc na mě Absolvent zapůsobil. Skvělá hudba, skvělý příběh a skvělý Dustin Hoffman (při pohledu na něj jsem se paní Robinsonové vůbec nedivila)(26.2.2008)

Když je někomu dvacet a nemá žádné existenční starosti, to se to lehce věří, že lásku si jde vybojovat...vytrvalostí, křikem, trapností, pláčem...a někdy se to i podaří. Já osobně našla největší zadostiučinění v tom, jak jim na konci pomalu ztuhl úsměv na rtech...nádherná hudba, výborný Dustin Hoffman a krásná Katharine Ross. Nadčasová lahůdka. "Hello Mrs. Robinson!"(4.7.2012)

Poslední záběr do očí obou mlaďochů řekl strašně moc, a zároveň jako by vůbec nic nerozlouskl. Aneb chtíč je jedna neukojitelná svině, eh? A podobně to bylo i se mnou jako divákem: našel bych si 100+1 důvodů proč tomu napařit 5* - mimo jiné stoprocentního Hoffmana, zajímavou technickou stránku nebo málokdy viděný cit pro absurdní komiku - a přece bych s nimi ve finále nebyl tak úplně spokojený. Těžko říct čím to; možná bych sám prve potřeboval absolvovat takovou lekci z postabsolventského života... :)(25.12.2014)

Z profláklé divadelní hry vzniknul tento těžko zapomenutelný film, který dodnes dokáže pobouřit svou nekonvenčností. Rozhodně se nejedná jen o další z nekonečné série romantických komedií (je-li to vůbec romantická komedie). Absolvent je totiž nade vší pochybnost jeden z nejlepších amerických filmů 60. let a vedle "Kdo se bojí Virginie Woolfové" nejlepší film Mikea Nicholse.(9.5.2005)

Pro začátek musím říct, že rychlá expozice dodává Absolventovi příjemně svižné tempo, čemuž pomáhá i kompozičně bezchybná kamera. A nejen to. Snímek oplývá zajímavou konzistencí stresu, nejistoty, rozpolcenosti hlavního hrdiny. Je to krásný film, ve kterém duševně má přece jenom láska nad vášní jasno a i když nechcete stejně zjistíte, že co se týče mezilidských vztahů má naprostou pravdu.(2.8.2007)

Tahle absolventská postdeprese u mě za chvíli propukne v plné formě taky. Strach z budoucnosti je lehce pochopitelný, ale avšak jenom pro ty, kteří ho také mají. Ben se s tím však nakonec vypořádal a naučil se jak žít. Absolvent je ztvárněná škola života.(16.4.2009)

Letošní sucho po vydařených filmech mi vynahrazuje objevování neviděných klasik, tahle za to určitě stála. Hlavně díky dokonalýmu Hoffmanovi, sexy milfě Anne Bancroft, vtipu a pěkné romantice doplněné o skvělý hudební doprovod Simona & Garfunkela. [8.5/10 listopad 2010](14.11.2010)

Jednoduché, originální, bombové, suprové a ani nevím kolik ještě takto podobných slov by mě postupně napadalo při komentování tohoto vážně božího romantického dramatu s komediálními prvky. Celej příběh je úplně super, Dustin Hoffman dokázal svou roli záhrat na jedničku s hvězdičkou, a když k tomu připočtu ještě hodně vtipných zcének z celého filmu, tak musím říct, že jsem nebyl ani na chviličku sklamaný. Nakonec vše dovršuje skvělá hudba, která doprovází celý film.(24.12.2010)

Ušetrím si tie kecy okolo toho ako sa mi to veľmi páčilo - mladý fešácky Dustin s perfektným hlasom, mrcha Mrs Robinson, veľa dôvodov na smiech, hudba Simon & Garfunkel (dnes pri ceste na obed som si pustila Mrs Robinson a padlo rozhodnutie, že musím vidieť Absolventa), blablabla...Loved it. (a áno, Ištván87 a dodatok o "kňouraní" - so true :)(26.2.2011)

Neuvěřitelně mladý Dustin Hoffman v lehce těžce bizarním příběhu. Nevšední, ale v konečném hodnocení pozitivní zážitek ozvláštňuje dabing Onřeje Vetchého, už kvůli kterému stojí za to Absolventa vidět resp. s hudbou Simon and Garfunkel hlavně slyšet. Taky bych chtěl jako dárek k titulu takovej bouráček.(8.5.2013)

To kňourání, které Dustin Hoffman během filmu několikrát vydá, je naprosto úžasný. Ale to je u týhle klasiky to nejmenší. Takovýhle filmy už se dneska netočí. 100%(1.1.2009)

Myslel som že to bude ďalšia prechválená blbosť, ale bol som príjemne prekvapený.(24.9.2009)

Na csfd nadhodnocené (možná celkově všude nadhodnocené). Dokonce i hudba Simon & G. při svém opakování se vyznívá monotónně. Malé plus za myšlenku, že má jít člověk za hlasem svého srdce, rozum nerozum. Jen moje srdcovka to ale nebude.(3.2.2015)

optimismem naplněný film o mladém klukovi (v podání 30-tiletého Hoffmana), který přes všechny překážky jde, utíká a jede za svou láskou.. k tomu krásná hudba Simona a Garfunkela.. zkrátka když budu mít někdy špatnou náladu, tak si pustím tenhle film:) ... "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me .......................... aren't you?" - pro mě jedna z vůbec nejvtipnějších scén, co jsem kdy viděl, s nezapomenutelným Hoffmanovým výrazem ve tváři:D(31.7.2008)

Tak tohle mě vážně pobavilo, hlavně nesmělý Dustin Hoffman, který s přehledem hraje o deset let mladšího nezkušeného chlapce. Vše je příjemně doladěno skvělou hudbou.(27.10.2011)

Práve som bol svedkom dokonalého filmu. Nechápem moje predošlé hodnotenie. Ešte že som si to pozrel znovu. Neviem presne čo mám k tomu ešte napísať. Absolvent je hrozne odviazaná komédia a vyspelá romanca na dobu svojho vzniku. Ach, zas tie moje predsudky. "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me." A tá hudba! No celé bez chyby. Moja nová 106-minútová láska.(29.4.2013)

Krásný a trochu šílený film, který ještě povyšují herci svými výkony a Simon s Garfunkelem výbornou hudbou. Už dlouho jsem neviděl film takhle svižně plynout, potěšení bylo na mé straně --- 9/10(2.9.2007)

Jedine, co mi na tom nesedelo bylo, ze Hoffman nevypada na 21 :)(23.2.2008)

Pri tomto filme som sa nasial ako u máloktorej komédií. Výborný soundtrack. Ako inak predovšetkým song Mrs. Robinson. Hoffman hral skvele. Kvalitný príbeh. 95%(12.12.2011)

Mike Nichols má rád rôznorodé milostné vzťahy a nikdy neponúka ich zjednodušujúcu alebo poľahčujúcu verziu. V tomto filme sa zišlo viacero prvkov, ktoré by v kombinácii s inými prvkami v iných filmoch nemuseli takto dobre fungovať. Milostný vzťah s MILFkou, milostný trojuholník s jej dcérou, perfektne zobrazená atmosféra 60 rokov dokonale podkreslená Simonom a Garfunkelom so symbolickým záverom robia z tohto filmu jeden z pilierov kinematografie 60 rokov. Pre zaujímavosť, že nie všetci boli z filmu nadšení, si treba prečítať mierne cynický dobový komentár od Rogera Eberta.(21.6.2012)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 22 33 43