The Norm Show (TV seriál)

Norm

Norm MacDonald

Komedie

USA, 1999, 54x30 min

Ken Lamkin

Norm MacDonald, Laurie Metcalf, Ian Gomez, Max Wright, Artie Lange, Kate Walsh, Faith Ford, Suzanne Whang, Ezra Buzzington, Ian Buchanan, Terry Kiser, Bob Saget, Nikki Cox, Ryan Stiles, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Neil Flynn, Melanie Chisholm, Richard Fancy, Vanessa Evigan, Dennis Miller, Michael Bacall, Damien Dante Wayans, Jeff Bryan Davis, Drew Carey, Andrea Martin, Ion Overman, Lorna Scott, Jenny O'Hara, Arturo Gil, Stephen Root, Art LaFleur, Alex Albrecht, John Cothran Jr., Lyle Kanouse, Richard Pryor, Richard Libertini, Tichina Arnold, Ashley Cusato, Reiley McClendon, Ray Laska, Rex Smith, Donna Baltron, Alastair Duncan, Michael McShane, Casey Sander, Jay Huguley, Amy Castle, George Murdock, Jim O’Heir, Ping Wu, Bob Einstein, Veanne Cox, Jan Hoag, Rebecca McFarland, Fred Stoller, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Kato Kaelin, Lawrence Mandley, Camille Winbush, Justin Ament, E.J. Callahan, Randall Carver, Janet Carroll, Tom Smothers, Bruce Jarchow, Al Ruscio, Ed Gale, Caprice Benedetti, John Balma, Jamielyn Lippman, Mark Beltzman, John Farley, Peggy Miley, Rocky McMurray, Jeanette Miller, Vicki Lewis, Heather Dubrow, Jason Stuart, Frank Novak, Jean Speegle Howard, Harrison Young, Phil McGraw, Larry Udy, Steven M. Porter, Josie DiVincenzo, Cynthia Szigeti, Ralph Peduto

Kostýmy:

Julie Rhine

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

• tron

"Štandardný" sitkom, ktorého ústredný hrdina ma vôbec nebavil (vlastne mi pripadal až odporný!), čo je troška problém, keď uvážime, že je v 99% záberoch. S tuctovými zápletkami, nesviežimi dialógmi a upachtenými hláškami sa dole vodou zviezol aj "zvyšok" hereckého obsadenia - Maxa Wrighta (smutne zostarnutého, ale čaká nás to všetkých) určite poznáte ako Willyho z "Alfa", Faith Fordová behala po pľaci "Murphy Brownovej", Laurie Metcalfová stvárnila lesbickú sestru Jackie v skvelom sitkome "Roseanne" - snáď len ten pes je fajn.(18.12.2004)

Absolútne podpisujem konštatovanie oli.G a dodávam, že aj keď je Norm priemerný komik (dokazuje to aj nudná Minúta so Stanom Hooperom) v tomto sitkome sa našiel a predviedol vynikajúci výkon. Technická poznámka: prvá séria sa v originále volala THE NORM SHOW, tie ďalšie iba lakonicky NORM. A viete kto hrá toho šéfa ? Max Wright alias Willie Tanner z ALFa. (21.12.2004) Tiež budem oponovať tronovi. Slovenský dabing je geniálny a FRANTIŠEK VÝROSTKO je ako NORM skvelý. (7.9.2007)(21.12.2004)

Jeden z najvtipnejšich sitkomov vôbec. Norm ma všetko a všetkych na haku a to je presne to, čo ten serial robi zabavnym.(8.2.2006)

Ten kto videl všetky 3 série nemôže dať menej ako 4*. Jeden z najlepšich sitcomov ake som kedy videl.(3.1.2009)

Dovolím si nesúhlasiť s tronom. Pre mňa je najväčšie plus práve slovenský dabing, ktorý bol neuveriteľne autentický čo sa nestáva vždy. Dovolím si povedať, že slovenský dabing sa hodí len na komédie, sit-comy a rozprávky. Norm je správny flegmatik s pohotovými ksichtami a výstižnými reakciami. Výborne ho dopĺňaju aj okukaní herci ako Laurie Metcalf a Max Wright. Jeden z mála seriálov, ktorý sa dal pozerať viac ako 30 dielov(25.1.2007)

"Zobrali ste mi psa! Vráľte mi ho!" - " Máš smolu kamoš! My zo sociálky berieme aj deti!"(6.9.2007)

Tento štýl humoru nemusí sedieť všetkým, ale ak niekomu zapasuje, NORM sa stane nesmrteľným!!! Pre mňa najlepší sitcom aký kedy uzrel svetlo sveta.(4.4.2010)

Deti... viete kto je to Satan? - On je všetko zlo sveta! - Áno, ale na Helloween nám dáva cukríky!(6.11.2010)

Po Frasierovi môj najobľúbenejší sitcom, ktorý skončil predčasne, resp. na vrchole? Absurdné vtipné situácie, dokonale naivné hranie Norma, jeho tlstý brat Artie, jazvečík Klobása, terč Normových žartíkov pán Denby... Druhá a tretia séria nezabudnuteľné (mám ešte na VHS so skvelým SK dabingom), rovnako ako hlášky (,,Život ma naučil, že nemám pchať vidličku do zapnutého videa... použijem nožík", ,,Pirátska spoločnosť sa stáva synonymom zlej kvality", ,,Otec ma netýral. Iba ma pravidelne bil", ,,Načo mi je lampa na čítanie v obývačke? Tam nie je záchod", ,,Neber si ženu, ktorú nepoznáš aspoň dva menštruačné cykly", ,,Peniaze mi nedajú šťastie! Ale za šťastie si kúpiš hovno", ,,Stará mama mi povedala, že sódu z gauča môžem vyčistiť červeným vínom. Asi to doplietla", ,,Predstierajme, že sa nič nestalo. Ako keď stará mama otehotnela s chlapcom od susedov" . 10/10(20.3.2017)