The Norm Show (TV seriál)

Norm

Norm MacDonald

Komedie

USA, 1999–2001, 19 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Ken Lamkin

Norm MacDonald, Laurie Metcalf, Ian Gomez, Max Wright, Artie Lange, Kate Walsh, Faith Ford, Suzanne Whang, Ezra Buzzington, Ian Buchanan, Terry Kiser, Bob Saget, Nikki Cox, Ryan Stiles, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Neil Flynn, Melanie Chisholm, Richard Fancy, Vanessa Evigan, Dennis Miller, Michael Bacall, Damien Dante Wayans, Jeff Bryan Davis, Drew Carey, Andrea Martin, Ion Overman, Lorna Scott, Jenny O'Hara, Arturo Gil, Stephen Root, Art LaFleur, Alex Albrecht, John Cothran Jr., Lyle Kanouse, Richard Pryor, Richard Libertini, Tichina Arnold, Ashley Cusato, Reiley McClendon, Ray Laska, Rex Smith, Donna Baltron, Alastair Duncan, Michael McShane, Casey Sander, Jay Huguley, Amy Castle, George Murdock, Jim O’Heir, Ping Wu, Bob Einstein, Veanne Cox, Jan Hoag, Rebecca McFarland, Fred Stoller, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Kato Kaelin, Lawrence Mandley, Camille Winbush, Justin Ament, E.J. Callahan, Randall Carver, Janet Carroll, Tom Smothers, Bruce Jarchow, Al Ruscio, Ed Gale, Caprice Benedetti, John Balma, Jamielyn Lippman, Mark Beltzman, John Farley, Peggy Miley, Rocky McMurray, Jeanette Miller, Vicki Lewis, Heather Dubrow, Jason Stuart, Frank Novak, Jean Speegle Howard, Harrison Young, Phil McGraw, Larry Udy, Steven M. Porter, Josie DiVincenzo, Cynthia Szigeti, Ralph Peduto, Ernie Hudson Jr., Terry Rhoads, Margarita Franco, Nicole Bilderback, Roberta Hanlen, Jim Hanna, Suanne Spoke, J.P. Manoux, Skye McKenzie, Nancy Linehan Charles, Marcy Goldman, Jack Warden, Patricia Bethune, Allan Wasserman, Abe Vigoda, Lindsay Taylor, Ron Ostrow, Pancho Demmings, Michael Welch, Brandon T. Jackson, Bill Macy, Holmes Osborne, Lou Rawls, Michael Gross, Brad Dourif, Tom Arnold, Diedrich Bader, Garry Marshall, Sally Kellerman, Julie Hagerty, Danny Woodburn, Cloris Leachman, David Koechner, Patricia Belcher, Kevin Nealon, Lynn A. Henderson, Mickey Rooney, Takayo Fischer, Robert Costanzo, Courtney Thorne-Smith, Christine Cowden, Johnny Galecki, JoBeth Williams, Arsenio Hall, Trevor Einhorn, Mills Lane, Melissa Errico, Craig Ferguson

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

• tron

"Štandardný" sitkom, ktorého ústredný hrdina ma vôbec nebavil (vlastne mi pripadal odporný), čo je troška problém, keď uvážime, že je v 99% záberoch. S tuctovými zápletkami, nesviežimi dialógmi a upachtenými hláškami sa dole vodou zviezol aj zvyšok hereckého obsadenia - Maxa Wrighta určite poznáte ako Willyho z Alfa, Faith Ford behala po pľaci Murphy Brownovej, Laurie Metcalf stvárnila lesbickú sestru Jackie v skvelom sitkome Roseanne. Skvelý kasting, ale v praxi vôbec nefunguje, bohužiaľ. Snáď len pes je fajn.(18.12.2004)

Absolútne podpisujem konštatovanie oli.G a dodávam, že aj keď je Norm priemerný komik (dokazuje to aj nudná Minúta so Stanom Hooperom) v tomto sitkome sa našiel a predviedol vynikajúci výkon. Technická poznámka: prvá séria sa v originále volala THE NORM SHOW, tie ďalšie iba lakonicky NORM. A viete kto hrá toho šéfa ? Max Wright alias Willie Tanner z ALFa. (21.12.2004) Tiež budem oponovať tronovi. Slovenský dabing je geniálny a FRANTIŠEK VÝROSTKO je ako NORM skvelý. (7.9.2007)(21.12.2004)

Jeden z najvtipnejšich sitkomov vôbec. Norm ma všetko a všetkych na haku a to je presne to, čo ten serial robi zabavnym.(8.2.2006)

Dovolím si nesúhlasiť s tronom. Pre mňa je najväčšie plus práve slovenský dabing, ktorý bol neuveriteľne autentický čo sa nestáva vždy. Dovolím si povedať, že slovenský dabing sa hodí len na komédie, sit-comy a rozprávky. Norm je správny flegmatik s pohotovými ksichtami a výstižnými reakciami. Výborne ho dopĺňaju aj okukaní herci ako Laurie Metcalf a Max Wright. Jeden z mála seriálov, ktorý sa dal pozerať viac ako 30 dielov(25.1.2007)

Ten kto videl všetky 3 série nemôže dať menej ako 4*. Jeden z najlepšich sitcomov ake som kedy videl.(3.1.2009)

Tento štýl humoru nemusí sedieť všetkým, ale ak niekomu zapasuje, NORM sa stane nesmrteľným!!! Pre mňa najlepší sitcom aký kedy uzrel svetlo sveta.(4.4.2010)

"Zobrali ste mi psa! Vráľte mi ho!" - " Máš smolu kamoš! My zo sociálky berieme aj deti!"(6.9.2007)

Deti... viete kto je to Satan? - On je všetko zlo sveta! - Áno, ale na Helloween nám dáva cukríky!(6.11.2010)

Po Frasierovi môj najobľúbenejší sitcom, ktorý skončil predčasne, resp. na vrchole? Absurdné vtipné situácie, dokonale naivné hranie Norma, jeho tlstý brat Artie, jazvečík Klobása, terč Normových žartíkov pán Denby... Druhá a tretia séria nezabudnuteľné (mám ešte na VHS so skvelým SK dabingom), rovnako ako hlášky (,,Život ma naučil, že nemám pchať vidličku do zapnutého videa... použijem nožík", ,,Pirátska spoločnosť sa stáva synonymom zlej kvality", ,,Otec ma netýral. Iba ma pravidelne bil", ,,Načo mi je lampa na čítanie v obývačke? Tam nie je záchod", ,,Neber si ženu, ktorú nepoznáš aspoň dva menštruačné cykly", ,,Peniaze mi nedajú šťastie! Ale za šťastie si kúpiš hovno", ,,Stará mama mi povedala, že sódu z gauča môžem vyčistiť červeným vínom. Asi to doplietla", ,,Predstierajme, že sa nič nestalo. Ako keď stará mama otehotnela s chlapcom od susedov" . 10/10(20.3.2017)

Takhle má vypadat sitcom - absurdní situační komedie s vyvýšením jenom jedné kvality - humoru. Žádné budování vztahů a sračičky kolem, kvůli čemuž tenhle žánr generally upadá, prostě jen pure comedy. Rozhodně to však neni "štandardný" sitcom, kde jsou povětšinou priority budování vztahů a snaha vytvořit stotožnitelné postavy. Štandardný sitcom jsou boring as fuck Friends, tohle bych kvalitou přirovnal k Mash a nebo Bilkovi. A nechápu, jak někdo může říct, že Norm je průměrný komik a tady předvedl vynikající výkon, tomu se můžu jenom smát. Norm je totální anti-herec a byl zde totálně carried ostatními herci, kteří mají nějaký herecký talent. Ne že by to samozřejmě ubralo na kvalitě, protože to zde funguje, nicméně Norm je dle mého názoru v první řadě pure komik a ve stand-upu je pravděpodobně nejlepší žijící komik momentálně.(3.1.2020)