Všichni ve škole považují Marka za ňoumu, rozhodne se proto, že začne trénovat karate. Carol se ho od tohoto nebezpečného sportu snaží odradit, Cody naopak jeho rozhodnutí podpoří. Když Marka z družstva vyhodí, začne ho Cody, vlastník černého pásku, trénovat sám. Pod Codyho vedením se Mark zocelí a jeho sebevědomí vzroste, šampionát sice nevyhraje, ale svému soupeři dá co proto. (TV Nova)

Sany33

Príbeh: Po tom čo Marka vyhodia z klubu Karate sa jeho výcviku ujme Cody. Na mestskej súťaži v karate sa potom postaví svojmu úhlavnému nepriateľovi. Prevedenie: Toto je moja úplne najobľúbenejšia časť. Ktorú som si zamiloval už ako dieťa a preniesla ma pekne nostalgicky do detstva keď som tento seriál paril hneď ako som prišiel zo školy. 98% ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 1991 až 1998 bol natočený americký, televízny, rodinný sitkom "Krok za krokom" (Step by Step). Bolo vyprodukovaných sedem sérií obsahujúcich stošesťdesiat častí. Prvá epizóda zo štvrtej série sa volá "Karate" (Karate Kid). Nesmelý a nie príliš fyzicky zdatný Mark Foster sa chce prihlásiť na karate. Na konkurze ho však arogantný tréner pred všetkými zosmiešní a do klubu ho nepríjme. Mark je z toho smutný. Jeho tréningu sa však ujme Cody Lambert, ktorý je držiteľom čierneho pásu. Pod jeho vedením sa Mark pripraví na dôležitý súboj proti skúsenému súperovi. ***** ()

• V 11. a 12. minutě zazní písnička „Gonna Fly Now“ z filmu Rocky (1976). Postava Rockyho je tu i zmíněna. (SONY_)