Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991 - 1998, 58 h 40 min (Minutáž: 160x22 min)

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece, Diana Bellamy, Debbie James, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Scott Ferguson, Michael Cudlitz, Tiffani Thiessen, George Wyner, Sherry Hursey, Jim Jansen, Kristoffer Ryan Winters, Megan Blake, Adam Hendershott, Paul Kreppel, Ami Foster, Patricia Healy, Rick Scarry, Anna Slotky, Ryan Bollman, Steve Vinovich, Ron Karabatsos, Dona Hardy, Ira Heiden, Edward Edwards, Michael Warren, Jason Strickland, Lana Schwab, Marie Caldare, Philip Boyd, John Scott Clough, Michael Tomlinson, Bonnie Hellman, Robert Neary, Christopher Maleki, Steve Carlisle, Nancy Linari, Marissa Jaret Winokur, Brian Turk, Denise Dowse, Michael B. Silver

Komentáře uživatelů k TV seriálu (821)

Neznám to zpaměti ani nevím, kolik sérií bylo natočeno, nicméně pravdou je, že od jistého dílu číslo XY se zábavnost tohoto seriálu začala nepřímo úměrně ke stoupajícímu "XY" snižovat, čemuž značně dopomohla i absence Kouďáka... Stejně tak všechna ta morální ponaučení, která s sebou každý díl nese, působí občas dost křečovitě a časem začnou lézt na nervy. Jinak ovšem znamená Krok za krokem především nemalou porci srandy a zábavy, a proto ho mám prostě rád :) ...(22.11.2006)

Poprvé jsem se slušně bavila, podruhé už mi to tak skvělé nepřišlo. Má to své silné stránky, ale i slabé (někdy až debilní) a to tak asi půl na půl. Většina dílu trpí tím, že celkem slušně rozjetou legraci na konci zkazí neuvěřitelně pitomé (ač mnohdy pravdivé) morální ponaučení.(19.12.2003)

Kdo si ještě pamatuje nedělní podvečery na ČT1 strávené s tímhle seriálem o poněkud početné a víceméně nesourodé rodince Lambertových-Fosterových, určitě mi potvrdí, že je to skvělá zábava nejen pro děti. Vím o čem mluvím, protože jsem vyrůstal "spolu" s hlavními hrdiny a stírací hlášky, obzvlášť ze strany mojí oblíbenkyně Dany (která opravdu s věkem zrála jako víno, co do vtipu i do krásy) jsem si naplno užil až teď, při opakování.(26.1.2003)

Jako menší jsem tento sitcom sledoval právě na ČT1 v podvečerních hodinách. Pamatuji se, jak si Dana pořád utahovala z Codyho, a ten se tomu smál. Byla to čirá oddychová zábava nejen pro děti, ale i dospělé. Faktem však je, že pokud bych se na tento seriál díval dnes, už by asi tak vysoké hodnocení nedostal. Morální ponaučení zde bylo občas až příliš propagováno, ale s rodinkou byla docela srandu. (7/10)(16.6.2003)

Schéma jednotlivých dílů je rychle odhaleno, o tom žádná, mám ale pocit, že pokud tohle přejdete (a jde to s přehledem) a hlavně nehledáte v téhle naprosto nenáročné a bláznivé zábavě nic, co tam není, pobavíte se už jen kvůli bezvadně zahraným postavám (od Codyho, přes Danu a dál...)(13.2.2003)

Jeden ze seriálů, který když jsem byl malý jsem sledoval strašně rád a stále dokola. Rodinka je to vcelku zajímavá a celkem i veliká a tak je jasný, že o hádky neni nouze. Sice jsem si nezvykl na všechny členy rodiny, ale jasný je, že táta Frank je nejcharismatičtější osobnost v jejich rodince, a na něm se seriál celkově upíná. Bohůžel v dalších sériích je seriál pouhé omýlení toho samého a už je to celkem nuda. (73%)(4.9.2006)

Creator: Robert Griffard, Brian Bird, and many moore .. Možná se teď pletu, ale Krok za krokem je zřejmě nejlepší rodinný sitcom. Příběhy plné emocí, rodinné pohody i nepohody a hlavně neskutečné srandy!!(11.5.2005)

Zdařilý rodinný sitcom, u kterého bylo nutné "vydýchávat" závěrečná morální rodinná ponaučení. Prvních pár sezón bylo bravurních, ovšem po odchodu Kouďáka šel celý seriál rychle ke dnu a ani jeho pozdější návrat již nepomohl k návratu na původní úroveň.(10.9.2006)

Rád bych vystavěl pomník Daně Foster, naprosto jasně nejlepší postavě seriálu. Chvilky, kdy měla navrch (a že jich nebylo málo) jsem si vysloveně vychutnával, a ty, kde měli navrch ostatní (a že jich nebylo málo) vysloveně trpěl... Že ale uměla stírat zatraceně dobře. Kdyby jen zůstalo u těch jejích vítězství... Víc místa pak měla mít i Karen, protože party věnované její pitomosti byly jedny z nejvtipnějších. Proč to jen vždycky končilo tím, že i tahle naivní holka má srdce ze zlata?.. Na obou děvčatech je vidět celý problém seriálu. Mohlo to být pět, kdyby tam nebylo to kdyby. Takhle je to tak na 3 a půl...(21.11.2007)

// Production Companies: Bickley-Warren Productions, Lorimar Television, Miller/Boyett Productions, Warner Bros. Television //(18.6.2011)

"Cody, kde si sa naučil desať tancov?“ – „Chcel som sa zapísať na gitarový kurz, ale vliezol som do vedľajších dverí.“ Len čo nastal v "Krok za krokom" moment morálneho ponaučenia (väčšinou päť minút pred záverečnými titulkami), bolo mi trápne aj za ľudí, ktorí sedeli pred televízorom so mnou. Ale tých dvadsať minút predtým bola sitkomová jazda! Iste, ako roky utekali, prišli problémy. Deti starli, problémy sa opakovali, morálne poučky začali byť naozaj riadne tuhé (aj pre fanúšika Stevena Seagala), starý dobrý Cody odišiel (a bol čudne nahradený kurióznym Bronsonom Pinchotom z konkurenčného seriálu "Perfektní príbuzní") a jedno z detí dokonca bez vysvetlenia zmizlo!! Napriek zakopnutiam mohutných 80% (za nostalgiu alebo nie?).(5.12.2004)

• Oskar

Odpad uděluju opravdu výjimečně, ale v tomto případě nemůžu jinak. Krok za krokem je v mých očích schematická propaganda nejhrubšího zrna, maskovaná make-upem zubící se laskavosti. Matka, okázale zvládající kariéru i rodinu, neškodně troubovitý tatík, nezvedené dětičky, které vždycky provedou něco opravdu strašlivého (třeba si dovolí mít vlastní názor nebo se pokusí vymanit z bachařského dohledu rodičů), aby se za to mohly deset minut omlouvat a po tomto exemplárním pokání si se svými trapiči padnout do náruče. Nakonec se zdvihne kostnatý prstík, pronese se patetické ponaučení a nějaká ta bodrá replika na závěr... Nechutné. V každé epizodě je zaklíčováno podprahové sdělení: "Američané! Nevybočujte nám z řady! Nestarejte se o nic než o sebe, vláda řídí vaše životy za vás. Žijte průměrným životem pěšáků, do ničeho se nikdy nepleťte a budete v bezpečí. Když se budete často odvolávat na Boha a sem tam dáte pár starých hadrů na charitu, budete z obliga. A hlavně, hlavně si pamatujte, že kdo není jako vy, je špatný a je třeba ho převychovat." Krok za krokem je obludný zarudlý vřed, hnisající na tváři sitcomu. 0%(15.8.2006)

Jeden z nejlepsich sitcomu. Coudy nema chybu. Jediny co me na tomhle stve, je to ponauceni na konci kazdyho dilu. Proto nedavam maximalni hodnoceni.(1.2.2005)

Člověku, kterému při slovech "americký rodinný sitcom" naskakuje vyrážka, mohu Krok za krokem upřímně doporučit jako protilék. Soužití milujících se rodičů a nenávidějících se nevlastních sourozenců přináší vtipné okamžiky samo o sobě, natož když je umocněno šarmem Patricka "Bobbyho" Duffa a houfem nesourodých elementů v podobě nádherně kousavé Dany, živé reklamy na kosmetiku Karen, malého vědátora Marka, načasovanou hormonální nálož J.T. a neopakovatelného bratránka Codyho. Jen ty závěrečné moralitky kdyby nebyly...(1.8.2007)

Velmi dobrý seriál , všichni výborně hrají , jen ta morální ponaučení mi trochu kazí dojem.(24.1.2005)

Pátou hvězdičku ubírám za omyl s názvem "Blesk" a taky za místy až příliš do očí bijící moralitky (jako ten stokrát opakovaný výlet do Disneylandu mě už vážně lezl krkem), ale jinak se jedná o výrazný nadprůměrné americké sitcomové produkce. A možná i díky Frankovi bych se i kouknul na jeden díl Dallasu.(8.7.2006)

Výborný seriál na který se jako u Přátel dá dívat i po několikatý za sebou. I přes jeho stáří neztrácí ani dnes nic ze svého kouzla a jedinečnosti. Rád se na něj vždycky při repríze podivu. I když mi občas leze na nervy, jak je v každém dílu na konci nějaké morální poučení. Ale nic přeci není dokonalé.(20.9.2007)

• dobytek

Nedávno jsem zahlídnul několik dílů týhle sračky (už zase to opakujou, tentokrát na TV Prima) a svoje hodnocení snižuju ze 2 na 1 hvězdičku, protože mi to přišlo už úplně stupidní. Já nechápu, proč v tom seriálu jsou všechny postavy tak extrémně nesympatický. Když to tak vezmu, tak hlavní postavy maj tyto charakteristiky: otec - dement, matka - hysterická slepice, Kouďák - dement, J.T. - další dement, Dejna - kráva, Karen - dementní slepice, všichni ostatní - banda dementů a slepic... Tito dementi a slepice pak spolu vedou neuvěřitelně debilní rozhovory a do toho se každou chvíli ozve umělý "HAHAHAHA", aby i ten nejtupější američan pochopil, že to mělo bejt vtipný nebo "OOOOOOUUUHH", aby zase každej pochopil, že to mělo bejt smutný. Potom z toho vyleze nějaký moudro ve stylu "Milé děti, vždycky poslouchejte rodiče. Milé děti, pornografie je špatná, áno? Milé děti, vaše maminka se sice chová jako dozorce v koncentráku, ale myslí to s váma dobře." a z rádoby komediálního sitcomu se stane kulervoucí doják. Sice občas (tak 1× za 10 dílů a nejspíš omylem) se tam najde něco vtipnýho, ale v podstatě je to jenom další z mnoha úplně zbytečnejch sitcomů. Tenhle je snad akorát trochu víc slizskej.(7.5.2006)

"Víš, co by mě bavilo? - Vím, ale děti jsou vzhůru." Když se dva mají rádi, tak jim to nemohou překazit jeho děti, její děti a ani jejich děti. Nebo mohou? Jasně, že mohou. Vždyť každé z dětí je jedinečný originál a pokud to někomu nestačí, tak je tady bratranec Cody se svým tupým úsměvem, IQ obecního idiota a schopnostmi Brouka Pytlíka, s nimiž hravě překoná jakoukoli překážku, aniž by zaznamenal, že před ním nějaká stála. Díky Kouďákovi jsem s Lambertovic rodinkou zabil spoustu volného času a po jeho odchodu jsem udělal pápá rychleji, než bych si stačil všimnout, k jak velkému sešupu zábavy s jeho odchodem došlo.(6.4.2016)

Nepochybuji nad kvalitou tohoto seriálu, ale občas si přeji aby ty rodiče nebyli tak přísní. Neustálé okřikování až z toho bolí hlava. No, není to nic chytrého, ale člověk se docela pobaví.(29.4.2011)

V konečnom dôsledku žiaľ skrz naskrz priemerný sitcom, ktorý kedysi neodmysliteľne patril k televíziám v Čechách či na Slovensku ale nielen zub času ho nahlodal. Kvôli sympatickým charakterom (Cody jasne vedie) som ho sám kedysi sledoval pravidelne a bavil sa na ňom ale kolísajúca úroveň humoru a po čase už veľmi únavné morálne ponaučenia na záver si vybrali svoju daň. Nanapravili to už ani posledné série, ktorých kvalita sa s tým najlepším zo seriálu nemohla rovnať ani náhodou. A nakoľko ide o schématickú, hoc príjemnú rodinnú zábavu, je mi vlastne záhadou, prečo u nás Krok za Krokom až tak skultovnel.(28.7.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42