Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991–1998, 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O'Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece, Diana Bellamy, Debbie James, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Scott Ferguson, Michael Cudlitz, Tiffani Thiessen, George Wyner, Sherry Hursey, Jim Jansen, Kristoffer Ryan Winters, Megan Blake, Adam Hendershott, Paul Kreppel, Ami Foster, Patricia Healy, Rick Scarry, Anna Slotky, Ryan Bollman, Steve Vinovich, Ron Karabatsos, Dona Hardy, Ira Heiden, Edward Edwards, Michael Warren, Jason Strickland, Lana Schwab, Marie Caldare, Philip Boyd, John Scott Clough, Michael Tomlinson, Bonnie Hellman, Robert Neary, Christopher Maleki, Steve Carlisle, Nancy Linari, Marissa Jaret Winokur, Brian Turk, Denise Dowse, Michael B. Silver, Philip Charles Mackenzie, Kelly Collins Lintz, Michael Monks, Gladise Jiminez, Ken Kerman, Josh Keaton, Réal Andrews, Dennis Neal, Christopher Michael, Nicole Bilderback, Elayn J. Taylor, Suanne Spoke, Anthony Mangano, Judy Kerr
  • Oskar

Odpad uděluju opravdu výjimečně, ale v tomto případě nemůžu jinak. Krok za krokem je v mých očích schematická propaganda nejhrubšího zrna, maskovaná make-upem zubící se laskavosti. Matka, okázale zvládající kariéru i rodinu, neškodně troubovitý tatík, nezvedené dětičky, které vždycky provedou něco opravdu strašlivého (třeba si dovolí mít vlastní názor nebo se pokusí vymanit z bachařského dohledu rodičů), aby se za to mohly deset minut omlouvat a po tomto exemplárním pokání si se svými trapiči padnout do náruče. Nakonec se zdvihne kostnatý prstík, pronese se patetické ponaučení a nějaká ta bodrá replika na závěr... Nechutné. V každé epizodě je zaklíčováno podprahové sdělení: "Američané! Nevybočujte nám z řady! Nestarejte se o nic než o sebe, vláda řídí vaše životy za vás. Žijte průměrným životem pěšáků, do ničeho se nikdy nepleťte a budete v bezpečí. Když se budete často odvolávat na Boha a sem tam dáte pár starých hadrů na charitu, budete z obliga. A hlavně, hlavně si pamatujte, že kdo není jako vy, je špatný a je třeba ho převychovat." Krok za krokem je obludný zarudlý vřed, hnisající na tváři sitcomu. 0%(15.8.2006)

Kdysi se mi tento seriál velice líbil, ale nejspíš jen proto, že jsem byl nevybouřený poberta a obdivoval jsem přednosti hlavních aktérek a střeštěnosti Kouďáka. V dnešní době je to pro mne bohužel pouhý příklad sitcomového pekla, ve kterém se věčně pitvoří šedivějící Páťa, jelikož v Dallasu již dotěžil, a nesympatická Su, která šla nejspíš náhodou kolem, když se natáčel první díl a původní herečka se zasekla v toi-toice, když ji přepadl akutní průjem z dietní Coly. Zbytek jsou jen haranti, kterým bych asi nejraději páskem zmaloval prdele. Nic pro mne. Z nostalgie a za pěknou znělku.. 50%(18.10.2016)

Škoda, v době kdy jsem byl ve věku pro který je tento seriál určený jsem ho úplně minul, a přitom jsem si naprosto jistý že by mě skvěle bavil. Teď po pár dílech už můžu jen říct že je to jednoduchý,lehce nadprůměrný, občas vtipný a občas trapný sitcom u kterého se dá slušně zabít půlhodinka z jinak nudného odpoledne.(14.6.2007)

• Boogeyman

Když jsem byl mladší, patřil Krok za krokem společně s Kutilem Timem, Přáteli, Ženatým se závazky, Alfem, Roseanne k vrcholným okamžikům dne, kdy mě vždy dokázal rozesmát. U Kutila Tima a Přátel pocit přetrvává, u Alfa, Ženatýho se závazky a Roseanne nevím, už jsem to moc dlouho neviděl! Bohužel s odstupem času když teď v televizi sleduju občas nějaké epizody Kroku za krokem, nevěřím svým očím a uším! První epizody jsou ještě v pořádku, děti chodí do školy a blbnou maximálně na dvorku, do toho "Koudy" občas prohodí nějakou vtipnou hlášku, Caroll má ještě mozek a Frank, ten je jediný, který si zachovává svou úroveň po celou dobu seriálu! Pak se ale s postupem let a epizod něco stalo a seriál se zvrhl na trapnou moralizující slátaninu plnou rádoby navádějícich poselství pro současnou americkou mládež! Dospělé děti se chovají jako dvanáctiletí, jsou vzorní, nikdo ani neví co je cigareta (pokud v seriálu někdo kouří, je to vždycky nějaký hloupý namyšlený frajírek, který je na konci zesměšněn), alkoholu se nedotnou (pokud ano, jsou opilí, tancují nahatí a mají ostudu, je jim špatně a nakloněni nad záchodovou mísou prohlásí, že už se nikdy nedotknou alkoholu ) a to co mě nejvíc irituje - nesouloží! Sex je tu brán snad až jako hřích! Jednadvacetiletá dcera je svojí matkou kontrolována zda nebude souložit se svým přítelem a když už k sexu málem dojde, obě saenakonec shodnou, že by to byla chyba! Naopak mužská část rodinky o sexu neustále sní, ale když má dojít na věc, je zjištění stejné! Ještě nejsou připraveni! Je jim okolo 20 let! Komu tím tvůrci prospějou? To byla taková doba? Jako nám chtěla Pobřežní hlídka vnutit, že americké pláže jsou plně štíhlých mladých žen, tak Krok za krokem nám chce vnutit, že americká mládež je plná zodpovědných puritánů? Navíc lze na tomto seriálu vysledovat několik pravidel zvyšování zábavnosti opadajících sitcomů! Za prvé je to vložení nové zajímavé výstřední postavy, která pokud možno vzbuzuje smích jen když promluví - po "Koudym", který byl poměrně původní přišel na scénu Jean-Luc, idiot z Francie pozastavující se nad americkými zvyky (ani nevím, proč se vlastně vyskytl v rodině a z jakého důvodu u nich bydlí) a ještě horší - Lili, malá nová společná dcerka, která by naopak měla rozasmívat svou bezprostředností! Dalším znakem scénáristické nemohoucnosti jsou nové druhy vtipů, takzvaných převlíkacích - pohledy do minulosti, bodoucnosti, alternativní reality, kde je možnost rozesmát diváky tím, že nám ukážou Caroll jako starou babičku! A také mnohem častější zpívání! Také je vidět, jak některé postavy, které časem přestaly býýt vtipné a vděčné pro diváka mizí, objevují se pouze občas a bez výrazných replik! Prostě - Krok za krokem je něco neuvěřitelně odporného! Nesnáším ten seriál! Jediná dobrá věc na něm je Patrik Duffy dabovaný Zedníčkem, jediná postava, která si zachovává důstojnost a úroveň!(25.8.2007)

Celkem průměrný seriál, u kterého si ale vzpomenu vždycky na své dětství, kdy jsme v podvečer pravidelně sledovali buď tohle dílko nebo mimozemšťana Alfa. Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale tak je to asi u každého seriálu, ale u posledních dílů jsem již postrádala mou oblíbenou postavičku - Kouďáka :-).(22.2.2005)

• - V jedné epizodě říká J.T. Frankovi, že jestli se dívá na Pobřežní hlídku, tak neví nic o manželství. Brandon Call hrál v první sezoně Pobřežní hlídky Hobieho Buchanana. (Kulmon)

• - V jedné epizodě luští Frank křížovku, ve které nemůže přijít na jméno města v Texasu na 6 písmen. Jedná se o narážku na seriál Dallas, kde Patrick Duffy ztvárnil Bobbyho Ewinga. (Kulmon)

• - Kouďák (Sasha Mitchell) se v epizodě "I peněz moc škodí" zmiňuje o tom, že navštíví Magic Mountain v Californii. Jedná se o horskou dráhu, známou z úvodní znělky seriálu. (Lajty)