Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991 - 1998, 58 h 40 min (Minutáž: 160x22 min)

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece, Diana Bellamy, Debbie James, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Scott Ferguson, Michael Cudlitz, Tiffani Thiessen, George Wyner, Sherry Hursey, Jim Jansen, Kristoffer Ryan Winters, Megan Blake, Adam Hendershott, Paul Kreppel, Ami Foster, Patricia Healy, Rick Scarry, Anna Slotky, Ryan Bollman, Steve Vinovich, Ron Karabatsos, Dona Hardy, Ira Heiden, Edward Edwards, Michael Warren, Jason Strickland, Lana Schwab, Marie Caldare, Philip Boyd, John Scott Clough, Michael Tomlinson, Bonnie Hellman, Robert Neary, Christopher Maleki, Steve Carlisle, Nancy Linari, Marissa Jaret Winokur, Brian Turk, Denise Dowse, Michael B. Silver

Pátou hvězdičku ubírám za omyl s názvem "Blesk" a taky za místy až příliš do očí bijící moralitky (jako ten stokrát opakovaný výlet do Disneylandu mě už vážně lezl krkem), ale jinak se jedná o výrazný nadprůměrné americké sitcomové produkce. A možná i díky Frankovi bych se i kouknul na jeden díl Dallasu.(8.7.2006)

Nemůžu dát ani pět ani odpad, přitom obě tato hodnocení si to zaslouží. Občas srandy kopec na pět hvězd, občas keců plná nůše a věčné objímání na jednu hvězdu za slzy nebo rovnou odpad za trapný kýč. Navíc klasické schéma - čím více dílů, tím větší a větší průser. Ovšem jako děcka jsme na to čučely a nechaly se rády vychovávat. Pět hvězd za Kouďáka, odpad za toho Francouze.(28.4.2011)

• Frajer42

Že se dá na jediné luxusně napsané postavě vybudovat úspěch ukázala již Teorie velkého třesku. Nesmí se ovšem jednat o postavu totálně vedlejší. Ano, mluvím o Kouďákovi. Kdysi jsem viděl pouze první sérii a zasmál jsem se výhradně v situacích, kterých se účastnil. Zbytek postav za moc nestojí. Tamější humor už je zkrátka za zenitem. V době vzniku seriálu jsem nebyl ani v plánu a nyní mezi hromadou lepších sérií tento dřívější klenot zkrátka zaniká. Navíc jsem se dověděl, že v průběhu seriálu bude Kouďák vyhoštěn, takže je zřejmé, že seriál přestane za něco stát úplně. Dnes existují mnohem lepší seriály, se kterými bude ztrácet čas raději. Nostalgie se u mě žádná nekonala, takže s čistým svědomím ukončuji sledování a pálím odpad, protože ho zkrátka dávám každému seriálu, který utnu v počátcích.(13.8.2015)

Kdo si ještě pamatuje nedělní podvečery na ČT1 strávené s tímhle seriálem o poněkud početné a víceméně nesourodé rodince Lambertových-Fosterových, určitě mi potvrdí, že je to skvělá zábava nejen pro děti. Vím o čem mluvím, protože jsem vyrůstal "spolu" s hlavními hrdiny a stírací hlášky, obzvlášť ze strany mojí oblíbenkyně Dany (která opravdu s věkem zrála jako víno, co do vtipu i do krásy) jsem si naplno užil až teď, při opakování.(26.1.2003)

Seriál si od začátku drží velmi slušné tempo a i když jde o příběhovou bídu, sympatické postavy leccos zacelí. Hlavním problémem jsou ty pasáže, kde se mluví vážně a násilně vpasované morální ponaučení má takovou kazovou rozsáhlost, že i dobře rozjetou epizodu dokáže nemilosrdně srazit do těch nejblbějších vod. To se radši nezmiňuji o posledních řadách, kde už není vidět Codyho a nahradí ho debilní Frantík Jean. Frank jakožto úhlavní osoba je asi největším plusem seriálu společně se sarkastickou Deynou.(29.7.2007)

• - Josh Byrne, který hrál postavu Brandona, se v sedmé, tedy poslední řadě seriálu již neobjevil, jeho postava byla vyškrtnuta. (Stocki)

• - V epizodě 105, 12. díle 5. série, nazvané "Obraz" maluje umělkyně Jayne McNeil (Melanie Wilson) ve svém ateliéru obraz "Žena, která křičí na plné kolo", na který chrstne žlutou barvu. O 12 střihů dále, na konci rozhovoru s Danou (Staci Keanan), je však na obraze zcela jiný flek. (Drom)

• - Christine Lakin (Al) a Jeff Juday (Flash) sa dali dokopy počas seriálu. Pár tvorili 4 roky. (jdavid)