Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

• slovenský

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991, 160x22 min

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece, Diana Bellamy

Výborný seriál na který se jako u Přátel dá dívat i po několikatý za sebou. I přes jeho stáří neztrácí ani dnes nic ze svého kouzla a jedinečnosti. Rád se na něj vždycky při repríze podivu. I když mi občas leze na nervy, jak je v každém dílu na konci nějaké morální poučení. Ale nic přeci není dokonalé.(20.9.2007)

Můj největší hrdina rodiných amerických sitcomů a jedna vůbec z nejlepších postav seriálů Cody Lambert alias "Kouďák", který se nezapomenutelně a navždy vryl do mojí paměti, díky jeho odchodu a náhrady za Jean-Luca, pro mě seriál ztratil svůj třpyt a tím pro mě i jediný důvod koukat na Krok za krokem. Morální a propagandistické vsuvky jsou obrovským mínusem tohoto sitcomu a není možné si jich nevšimnout. Čtyři hvězdy za Coudyho. 70 %(24.7.2011)

Z počátku výborný sitcom, ale čím víc dílů člověk shlédne, tím víc odhaluje identickou osnovu každé z částí. A ty pečlivě dodržované výchovné závěry začnou jít na nervy! Je to prostě nádherná reklama na Zdravou Rodinu s mnoha a mnoha dětmi! Mimochodem, souhlasím, že "nejsympatičtější" postavou byla Dana (jen nevím, proč jsem k ní bývala přirovnávána!) :-)))(15.10.2003)

Kdybych hodnotit seriál před 5 lety,dal bych nejspíš ***** jenže nedávno jsem s hrůzou zjistil,že většina mých srdcovek z dětctví,je neskutečně imbecilní.U kroku je to vlastně jednoduché...nalajnovanej scénář,podle nechutně dané předlohy...začne příběh,něco se lehounce řeší,pak se zasmějete Kouďákoj,pak se chvilku nudíte a pak bum...Moralitka jako prase,výchovné kecy a sladká rodinná obětí...bud a minutu se smějete Kouďákoj a konec.Ono to je vlastně stejná moralitní zvratka jako Beverly Hills,jen se schovává za líbivou fasadů,jenže pod ní je to plesnivé a smrdí to.Tři ale jen z úcty,někdy myslim i naodpad,hlavně při poslouchání Carol,mít takovou matku tak ji zabiju nebo vojedu,hrozný! :-)(22.3.2011)

Jasná americká legenda na poli rodinných sitcomů, která sice postupně celkem logicky nabrala sestupnou tendenci co do kvalit, jinak jí ovšem nelze příliš vytýkat.. Zaujme zejména sympaťák Sasha Mitchell se svým retardovaným bratrancem Codym, jinak známý zejména dík svým bojovým béčkovým bijákům, který zběhnul z jiné legendy, totiž soapoperního Dallasu i s Patrickem Duffym, když zde oba dva jasně prokázali svůj nesporný komediální talent..(9.7.2016)

• - Seriál, respektive jeho dětská část získala postupně v letech 1993–99 na Young Artist Awards 14 nominací a jednu cenu. (Stocki)

• - V domě obývaném rodinou se natáčelo více seriálů, v obchoďáku pak nakupovala např. Roseanne, atd. Vše jsou "jen" ateliéry. (viperblade)

• - Postava Rich Halke, kterou hrál Jason Marsden byla pojmenována po scenáristovi Richardu P. Halkem, který se podílel na několika dílech. (Stocki)