Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

• slovenský

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991, 160x22 min

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece

Nemůžu dát ani pět ani odpad, přitom obě tato hodnocení si to zaslouží. Občas srandy kopec na pět hvězd, občas keců plná nůše a věčné objímání na jednu hvězdu za slzy nebo rovnou odpad za trapný kýč. Navíc klasické schéma - čím více dílů, tím větší a větší průser. Ovšem jako děcka jsme na to čučely a nechaly se rády vychovávat. Pět hvězd za Kouďáka, odpad za toho Francouze.(28.4.2011)

Výborný seriál na který se jako u Přátel dá dívat i po několikatý za sebou. I přes jeho stáří neztrácí ani dnes nic ze svého kouzla a jedinečnosti. Rád se na něj vždycky při repríze podivu. I když mi občas leze na nervy, jak je v každém dílu na konci nějaké morální poučení. Ale nic přeci není dokonalé.(20.9.2007)

"Cody, kde si sa naučil desať tancov?“ – „Chcel som sa zapísať na gitarový kurz, ale vliezol som do vedľajších dverí.“ Len čo nastal v "Krok za krokom" moment morálneho ponaučenia (väčšinou päť minút pred záverečnými titulkami), bolo mi trápne aj za ľudí, ktorí sedeli pred televízorom so mnou. Ale tých dvadsať minút predtým bola sitkomová jazda! Iste, ako roky utekali, prišli problémy. Deti starli, problémy sa opakovali, morálne poučky začali byť naozaj riadne tuhé (aj pre fanúšika Stevena Seagala), starý dobrý Cody odišiel (a bol čudne nahradený kurióznym Bronsonom Pinchotom z konkurenčného seriálu "Perfektní príbuzní") a jedno z detí dokonca bez vysvetlenia zmizlo!! Napriek zakopnutiam mohutných 80% (za nostalgiu alebo nie?).(5.12.2004)

Nepochybuji nad kvalitou tohoto seriálu, ale občas si přeji aby ty rodiče nebyli tak přísní. Neustálé okřikování až z toho bolí hlava. No, není to nic chytrého, ale člověk se docela pobaví.(29.4.2011)

Seriál mého dětství. Co víc dodat.(7.3.2007)

• - V epizodě 105, 12. díle 5. série, nazvané "Obraz" maluje umělkyně Jayne McNeil (Melanie Wilson) ve svém ateliéru obraz "Žena, která křičí na plné kolo", na který chrstne žlutou barvu. O 12 střihů dále, na konci rozhovoru s Danou (Staci Keanan), je však na obraze zcela jiný flek. (Drom)

• - Několik úvodních epizod bylo natočeno v létě 1991 a 21. září pak následovala ostrá premiéra. Seriál sklidil nadšené ohlasy a tak byla od podzimu do jara 1992 natočena celá první série. V první řadě vystupovali Frank, Carol, Dana, JT, Karen, Al, Mark, Brendan, Cody, Penny a Ivy. Tyto dvě postavy však byly od druhé řady vypuštěny. (Roby)

• - Dům, který je vidět na začátku každé epizody, skutečně stojí v Los Angeles, ale nikdy se v něm nenatáčelo. Vnitřek domu byl vytvořen v ateliéru ve studiu. Jako ukázka poslouží díl "Ve víru showbusinessu", kde jde právě tento ateliér vidět. (Lajty)