Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

• slovenský

Krok za krokom

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1991, 160x22 min

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa, John Wheeler, Charles Walker, Shirley Prestia, Richard Roat, Michael Milhoan, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Jaclyn Bernstein, Zoska Aleece, Diana Bellamy

Vrchol v rodinných seriáloch. Perla komediálnych seriálov 90. rokov. Tento seriál som pravidelne sledoval a nechcel som si nechať ujsť žiadny diel. S dianím v ňom som prial žil. Malo to poučenia, vedelo to správne deliť vážne a komické situácie. Malo to skvelé herecké postavy, ktorých hereckí predstavitelia s tým strávili veľa rokov a dali do toho seba. Snáď najviac som si zamiloval dobráka Coudyho, ktorý niekedy prejavoval svoju genialitu, inokedy úplnú hlúposť, či šialenosť, vedel však byť aj normálny, bol proste typom uleteného chlapíka, čím mi bol sympatický, keďže sa za takého považujem aj ja. Sasha Mitchell sa tým stal jedným z mojich obľúbencov, aj keď inde už nezožal taký úspech a táto postava je s ním pre väčšinu divákov najviac spojená. Hlášky ako Čéče, či nezabudnuteľné Ja spievam Blues a život v karavane pre mňa zostanú krásnymi spomienkami. V seriáli som si však našiel aj iné momenty a osoby. Veľmi som fandil láske JTho a Sam a bol som smutný, keď to skončilo, taktiež samotná Carol bola krásna manželka. Mark bol niekedy ako môj obraz, keďže bol úspešný v škole, prežil si šikanu, bol neskúsený v láske, avšak tiež nebol úplne môj obraz. Našiel som sa však aj v iných postavách a príbehoch okolo nich. Samotná Carol začínala ako kaderníčka a Frank pracoval ako robotník, čo majú spoločné s mojimi rodičmi. Sem tam sa objavili aj diely o minulosti, či na rôzne experimentálne a zvláštne témy, seriál bol popretkaný rôznymi zvratmi a všakovakými momentmi. Nepáčili sa mi všetky diely, taký seriál som ešte nevidel, ale väčšina z toho bola pozerateľná a zábavná. Bolo v tom mnoho dobrodružstva, stále sa niečo dialo, nechýbala sebareflexia, bol to skrátka život rodiny v určitej dekáde, ktorá išla naplno s úsmevom a prebíjala sa aj cez ťažké chvíle, skrátka žila. 90. roky boli rokmi neustálych zmien, boli dynamické, svet sa učil za pochodu a taký bol aj tento seriál. Dnes už možno cítim aj nostalgiu, ale vždy to bol pre mňa seriál, ktorý som miloval. Bol pre mňa akýmsi stvárnením tej legendy okolo amerického sna, ktorá je skôr fikciou a vznikla z túžby začať krásny život v cudzej zemi odznova. Už len nádherná ústredná zvučka s úvodným klipom s horskou dráhou ma vždy správne naladili. Malo to príjemné farby narozdiel od mnohých predchodcov a bol to taký inovatívnejší úvod do nového desaťročia. Mnohokrát ma to spravodlivo na mnohé hlúposti života nahnevalo, veľakrát mi to tlačilo slzy do očí, taktiež som býval v napätí, očakávaní, rozprúdilo mi to krv, proste som s tým žil. Ak by som mal nájsť seriál, ktorý som si v živote najviac zamiloval, pri ktorom som sa cítil uvoľnene a príjemne, napriek chybovosti a nedokonalosti, ktorá je podľa mňa v našich ľudských výtvoroch veľká skoro všade, tak ním je bezpochyby tento. Svojou jednoduchosťou a krásou u mňa predčil svoju konkurenciu. Nech už bolo dianie okolo neho akékoľvek, siahali po ňom akékoľvek televízie a ľudia majú naň rôzne názory. Začal v roku, kedy som sa narodil a moje detstvo a dospievanie je sním spojené. Jedna z mojich srdcových záležitostí.(24.9.2012)

Kouďák! tento seriál dělím na část s Koudym a bez něho (pak už to nebylo zdaleka ono:(), škoda, že musel z osobních důvodů ke konci páte řady odstoupit..byl ve vězení za napadení manželky a vrátil se až uplně na konci, v předposledním díle poslední série(. Vytratil se tam ten jeho rušivý a šoumenský element, bohužel...ale hodnocení nechám.(17.8.2006)

• Mi Nü-Chai

Ne že bych se u toho někdy nezasmála...ale chvil, kdy se mi nad trapností obracel žaludek bylo nepoměrně více; o vzteklém svírání pěstiček, kdykoliv píča Carol vybalila nějakou skvěle na přeražpáteř hlášku typu "můj dům - moje pravidla" ani nemluvě. Reklama na tu správnou rodinu, která za všech okolností drží při sobě a pokud se někdo pokusí z dusivého lepu vymanit, obratem ho k sobě, nejlépe pomocí citového vydírání, zas přitáhne, hystericky potírá předmanželský sex (velice velmi vypečený díl) a vůbec se tu rodiče všemi silami snaží, aby z jejich potomků byli přesně takoví zmrdi, jako jsou oni sami a nejspíš se jim to i podařilo. Well.done. [ano, je mi jasné, že přísně vzato tohle odpad asi není, jenže když mě při letmém zahlédnutí v TV či vzpomínce jímá stud a zuřivost, nemohu jinak](21.9.2011)

Rád bych vystavěl pomník Daně Foster, naprosto jasně nejlepší postavě seriálu. Chvilky, kdy měla navrch (a že jich nebylo málo) jsem si vysloveně vychutnával, a ty, kde měli navrch ostatní (a že jich nebylo málo) vysloveně trpěl... Že ale uměla stírat zatraceně dobře. Kdyby jen zůstalo u těch jejích vítězství... Víc místa pak měla mít i Karen, protože party věnované její pitomosti byly jedny z nejvtipnějších. Proč to jen vždycky končilo tím, že i tahle naivní holka má srdce ze zlata?.. Na obou děvčatech je vidět celý problém seriálu. Mohlo to být pět, kdyby tam nebylo to kdyby. Takhle je to tak na 3 a půl...(21.11.2007)

Jasná americká legenda na poli rodinných sitcomů, která sice postupně celkem logicky nabrala sestupnou tendenci co do kvalit, jinak jí ovšem nelze příliš vytýkat.. Zaujme zejména sympaťák Sasha Mitchell se svým retardovaným bratrancem Codym, jinak známý zejména dík svým bojovým béčkovým bijákům, který zběhnul z jiné legendy, totiž soapoperního Dallasu i s Patrickem Duffym, když zde oba dva jasně prokázali svůj nesporný komediální talent..(9.7.2016)

• - Codyho v seriálu zasáhne blesk celkem třikrát. Pravděpodobnost zásahu člověka bleskem je přitom 1 : 3 000 000. (bobajz1)

• - Frankovo celé jméno je Franklin Delano Lambert. (Stocki)

• - V domě obývaném rodinou se natáčelo více seriálů, v obchoďáku pak nakupovala např. Roseanne, atd. Vše jsou "jen" ateliéry. (viperblade)