Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

Seznamování (1991) (S01E01)

Príbeh: Začiatok existencie milej americkej rodinky. Prevedenie: Trocha silený začiatok a trocha naivný humor. Svadba s niekým koho sotva poznáme a okamžité nasťahovanie do domu. Ale zas na druhej strane urýchlilo to postup príbehu. Pocity: Páči sa mi, že hneď od začiatku je jasne dané že každý obyvateľ domu má svoj charakter. Horšie to už je s humorom, z ktorého som zrejme vyrástol nakoľko som sa k seriálu vrátil asi po 15 rokoch. 55% ()

Večírek (1991) (S01E02)

Príbeh: Prvé dni spolužitia a hneď prvé problémy. El odmietol partner na večierok a Dana nevie zohnať lístky na muzikál Mačky. Prevedenie: Konečne boli vidieť aj nijaké tie emócie a to je to, prečo som seriál mal tak rád koncom roka 2000. Scéna s tancom bola úžasná. Jaleel White to naozaj roztočil so veľkom štýle. Až som si povedal, že tohto chlapca museli dlho hľadať. 70% ()

Domácí řád (1991) (S01E03)

Príbeh: Je nutné zaviesť doma pravidlá aby sa rodina navzájom rešpektovala. Nanešťastie to vedie k pravému opaku. Prevedenie a pocity: Ide o jednu z lepších častí, kde sa dá na pár gagoch veľmi dobre pobaviť. Frank konečne začína baviť a Dana a jej hlášky potešia. 80% ()

První výročí (1991) (S01E04)

Príbeh: Frank sa vybodol na výročie a na scéne sa objavuje bratranček Cody, ktorý si dáva ako prvý cieľ dobiť Danyno srdce. Prevedenie a pocity: Popri sociálnej sonde do vzťahu Carol a Fanka, kedy sa rieši výročie, je najzaujímavejšia vedľajšia postava konečne na scéne. Toho chlapa proste milujem a jeho prítomnosť posunula seriál o dve úrovne vyššie. 90% ()

Frank a syn (1991) (S01E05)

Príbeh: Frank sa rozhodne zasvätiť JTho do svojej práce a predať mu tak svoje skúsenosti. On sa však chytí viac na umývanie vlasov v Carolinom salóne krásy. Nakoniec sa ako najväčší kutil v rodine ukáže El. Prevedenie a pocity: Veľké množstvo vtipných scén, hlavne na stavbe a následne v salóne kde ma veľmi bavila aj Peggy. Opäť to má humorným spôsobom aj nijaké to mravné ponaučenie čo ma začína celkom baviť a som celkom rád, že som na tomto seriály vyrástol. 90% ()

Sbližování (1991) (S01E06)

Príbeh: na to aby vyhrali rodinné hry musia začať ťahať za jeden povraz. Prevedenie: Celkom milá časť kde sa dostávame trocha mimo dom a to seriálu celkom slušalo. Rodinníé hry sú tradičná hra amerických mestečiek a celkom som sa na nej bavil. Pocity: Nemám v podstate moc čo vytknúť akurát to spásonosné Kodiho antré ale inak v pohode. 80% ()

Klaun se žení (1991) (S01E07)

Príbeh: Osláviť v jeden deň detské narodeniny aj zostrojiť svadbu sa môže javiť ako problém. Prevedenie: Opäť časť s humorom aj citom pre ponaučenie. Tieto mám veľmi rád. Pocity: Veľmi pekné okamihy. Hlavne láska Brandona a jeho otca a rovnako Carol akceptujúca potrebu rodiny pred svojimi snami. 90% ()

Nevlastní otec (1991) (S01E08)

Príbeh: Dana chce ísť silou mocou na koncert svojho obľúbeného speváka do pochybného motorkárskeho podniku aj napriek tomu, že ju pred tým všetci vystíhajú. Nakoniec sa jej rebélia zmení na záchrannú misiu do ktorej sa zapája celá rodina. Prevedenie: Tieto figthovacie scény z prelomu tisícročí jednoducho nejde nemilovať. Cody je jednoducho vynikajúca postava, ktorú si každý okamžite obľúbi a tu je toho jasný príklad. 90% ()

Táboření (1991) (S01E09)

Príbeh: Fanrove deti milujú campovanie, to sa ale nedá povedať o deťoch Carol. Prevedenie: Rodinka sa dostáva mimo domu, čo je celkom výnimočné, takto pokope. Exteriéry lesa ponúkajú mnoho námetov na vtipy ako utopené auto alebo súboj s medveďom. Pocity: Diel sa mi páčil mal nápad a myšlienku. Nebol zas prehnane vtipný a netlačil na pílu ale krásne ukázal rozdiely medzi oboma rodinami. 91% ()

Záznamník (1991) (S01E10)

Príbeh: Rodina sa jednohlasne zhodla na potrebe telefónneho záznamníka. Ten však v nesprávnych rukách dokáže narobiť viac škody ako úžitku. Prevedenie: Jeden z vtipnejších dielov. Kde sa veľa vecí ničí, okrem iného aj samotný záznamník. Pocity: Páči sa mi na seriály vyváženosť, kedy jedna časť ponúka viac mravného ponaučenia a druhá zas viac humoru. Toto je časť s vtipnejším základom čo mi vyhovuje. 90% ()

Den před kamerou (1991) (S01E11)

Príbeh: Rodina sa dostane do hľadáčika kamier a Carol sa musí zmieriť s tým, že sa ich dve rodiny nikdy nezmieria. Prevedenie: Kameramani vlezlí, Carol na nervy, Frank s pocitom viny a deti, tie si to náramne užívajú. Pocity: V diely nebolo nič extrémne vtipné ani poučné ale ide aj tak o vyšší nadpriemer. 81% ()

Nové auto (1991) (S01E12)

Príbeh: Carol si musí zadovážiť nové auto. K tomu všetkému sa Penny rozhodla predstaviť nového priateľa. Prevedenie: Mravné ponaučenie JTho, Norbiho postava z pohrebného ústavu a Frankove vypenenie sú ťažnými lanami tohto dielu. Ale na plný počet to stačí lebo nenudí aj poučí. 95% ()

Moderní doba (1991) (S01E13)

Príbeh: Carol sa nemôže viac pozerať na Frankovo vedenie účtovníctva a tak sa mu rozhodne pomôcť. Spoliehať sa na výpočtovú techniku sa ale nezdá ako dobrý nápad. Deti zatiaľ číhajú na UFO. Prevedenie: Jeden z menej vtipných dielov a k tomu všetkému premisa s UFOm, nič moc. 60% ()

Sami doma (1992) (S01E14)

Príbeh: Rodičia odchádzajú na romantický víkend a deti majú dom iba pre seba. Dokáže Dana udržať dom pokope kým sa rodičia vrátia? Prevedenie: jeden z tých zábavnejších dielov. Najskôr dokonalé stvárnenie zaseknutého chrbta v podaní Franka a potom JT, ktorému z krbu trčia iba tenisky. 90% ()

Řidičák (1992) (S01E15)

Príbeh: Dana si ide pre vodičák. Nanešťastie v ten istý deň ho Frankovi zoberú lebo nedokáže vyplniť test. Prevedenie: Páči sa mi tu opäť tá generačná interakcia a aký to ma vplyv na rodinu a vzťahy. je to aj celkom vtipné a poučné a to je dôvod prečo seriál pozerám znova. 91% ()

Mark v nesnázích (1992) (S01E16)

Príbeh: Marka v škole šikanujú kvôli domácim úlohám. O to väčšie prekvapenie je, že sa jedná o dievča. Bude musieť zasiahnuť Ell a nechcene priznať, že sa postavila za svojho mladšieho brata. Prevedenie: Celkom milá sociálna sonda ale na úkor humoru . Nezachráni to ani Dana s jej nepodareným článkom. 75% ()

Dívčí kapela (1992) (S01E17)

Príbeh: JT sa pasuje do role manažéra dievčenskej kapely, ktorá trénuje u nich v dome a v ktorej hrá jeho mladšia sestra Ell. V deň ich prvého vystúpenia ale dievčatá ochorejú a na pódium sa predsa niekto postaviť musí. Prevedenie: Tranzvesti shou v závere epizódy vôbec nebola tak vtipná ako si tvorcovia predstavovali. Na druhú stranu záchrana v podaní Carol a dievčat, ktoré vôbec nechytali ani playback sa mi celkom pozdávala. 69% ()

Touha po vědění (1992) (S01E18)

Príbeh: Carol sa rozhodne dokončiť si školu a tak nechá domácnosť na Frankovi, čo ale asi nebude najlepší nápad. Prevedenie: Trampoty, ktoré zažíva Frank v domácnosti ma veľmi pobavili a finálne zomknutie sa rodiny a prísľub pomoci len aby pomohli mame v škole je milé. 93% ()

Pozvání do klubu (1992) (S01E19)

Príbeh: Carol je aj s deťmi pozvaná do klubu pre zbohatlíkov. Dana aj napriek prvotnej nevôli si v klube nájde priateľa a Frank vidinu budúcej zákazky. Prevedenie: Frank ako sedliak bol celkom vtipný a celkové zblíženie Dany a Franka sú ťahákmi tohto dielu. 95% ()

Dědova snoubenka (1992) (S01E20)

Príbeh: Frankov otec príde na návštevu aj s novou snúbenicou. JT sa stáva Daniným otrokom za jedno telefónne číslo. Prevedenie: Interakcia medzi Lambertovcami je celkom zaujímavá a poučná ale už menej vtipná. Na druhej strane otrok JT a finálna pomsta Dane je viac zábavná ako poučná a tak sa to celkom slušne dopĺňa. 78% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard