Hořkost

Heartburn

Pálenie záhy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 108 min

Hodně jsem sázel na obsazení skvělými herci, bohužel na úkor děje. Sice snímek byl divatelný, avšak nijakého převratu, zlomu který by dal ději šťávu jsem se nedočkal. Film byl bohužel ze života, takže kdo má rád ve filmech věci, které se normálně dějí, určitě doporučuji. Ve vedlejších rolích jsme tu mohli vidět českého velerežiséra Miloše Formana či mladičkého Kevina Spacey.(2.12.2009)

Po jednom filmovém zklamání tentokrát překvapení příjemné. Hořké drama ze života, které je hereckým koncertem Meryl Streep. Nichols nespěchá, nechává scény plynout zvolna, natahuje některé až za hranici trpělivosti běžného diváka, který se jim odmítne přizpůsobit. Dává Meryl prostor rozehrát pocity naplno, do hloubky, a tak opravdově, že je jako divák nejen vnímám, ale mám čas prožít je spolu s ní. Ať už je to předsvatební nejistota, zpívaní s pizzou, venkovský piknik nebo bolest ze zrady. Příběh jednoho obyčejného manželství je nabitý emocemi, ale většinou jsou ukryté ve zdánlivě banálních maličkostech. O to silnější však mají dochuť. A navíc je tu pár výborných momentů, o které se postarají ostatní, ať už je Nicholson nebo třeba Forman, který si pro sebe ukradne svatební scénu jen tím, že tam vzadu žvýká.(2.3.2014)

Hořkost je film o manželství a jeho horších stránkách jako je nevěra,ale to znáte určitě i ze vztahu předmanželského :-))) Rachel a Mark se zamilují i když Rachel na manželství nevěří,protože už se jednou zklamala,ale přesto si Markem nakonec nasadí vzájemně prstýnky a doufají v šťastný spokojený život plný harmonie,lásky,spokojenosti atd...ale to by člověk nesměl sem tam mít choutky a musel by upozadit vlastní ego.Film byl pro mě celkem průměrný a jak hádáte asi správně tak nejvíc je na filmu zajímavé obsazení ústřední dvojice a pak pro mě ještě tehdy debutující Kevin Spacey v úloze zloděje a je tu i několik scén Miloš Forman.Za mě tedy celkově 60 % a tři hvězdy.(31.3.2015)

Presne to, čo sa deje Meryl s Jackom v Heartburn, sa deje dnes a denne. Nám všetkým. Sme nenapraviteľní vo veciach srdca a niekedy (často) je tej horkosti toľko, až nás páli záha. Výstižné (i bizarné) oba preklady názvu filmu, vtipné cameo Miloša Formana, debut Kevina Spaceyho, Meryl absolútne geniálna a Jack...ten snáď hrá sám seba. Pre mňa pocitovo kultová záležitosť. P.S. Na záhu doporučujem Rennie. Malox a Anacid sú fuj!(29.5.2009)

Debutující Kevin Spacey, žvýkající Miloš Forman, za kamerou stojící Mike Nichols, scénář z pera Nory Ephron a v čele zájmu herecké legendy Meryl Streep a Jack Nicholson. Zní to jako divácká pohádka, ale tak úplně není. Tihle dva spolu vždycky chtěli točit (povedlo se jim to pak ještě jednou v Jako nepoddajném plevelu), výsledkem je moderní mravoučná komedie, která je naneštěstí lehce rozplizlá a utahaná. Nicholson vystupuje coby sobecký padlý anděl, který dokáže být dojemný a opačné pohlaví miluje, stejně jako nenávidí. Snímek, který vyžaduje trpělivost i toleranci, každopádně o manželství vznikla řada lepších.(2.8.2016)

• - Kevin Spacey v tomto filmu debutoval. (J.A.K.)

• - Miloš Forman o svém hereckém debutu prohlásil: ,,Práce filmového režiséra vyžaduje téměř vrozenou aroganci vyjadřující ´já to vím nejlépe a řeknu ti, co máš udělat´. Tato arogance je však dvojsečná. Způsobuje, že se stáváme méně citlivý pro lidské situace, zátěže a starosti. Stát jako herec před kamerou vyžadovalo ode mne v každém případě zdravou porci skromnosti.“ (gojackill)

• - Dceru Rachel Samstat (Meryl Streep) hrála Mamie Gummer, skutečná dcera Meryl Streep. Ve filmu se dále objevuje i Merylin bratr Dana Streep a matka Mary Streep. (jezurka42)