Pásmo soumraku - Série 2 (série)

Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 1986–1987, 4 h 2 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Theodore Sturgeon (povídka), Phyllis Eisenstein (povídka), Parke Godwin (povídka)

Bradford May

Jeff Yagher, Lisa Jane Persky, Red West, Shelley Duvall, Richard Libertini, Nan Martin, Edith Diaz, Andrew Masset, Mari Gorman, Michael Zand, Brixton Karnes, Mary Ingersoll, David Hayward, Tom Skerritt, Fred Savage, Lukas Haas, Mark-Paul Gosselaar, Mimi Kennedy, Christopher McDonald, Martin Doyle, Bob Delegall, John D. LeMay, Charles Aidman (vyp.), Glynnis O'Connor, David Faustino, Parley Baer, Ellen Albertini Dow, John Saint Ryan, Lisa Eilbacher, Kip Gilman, Antony Hamilton, Terry Farrell, Ned Bellamy, Ann Wedgeworth, Chip Heller, Edan Gross, Alan David, Albie Selznick, Akosua Busia, Cindy Harrell, Leslie Ackerman, Raye Birk, George Wendt, Jeffrey Tambor, Richard Mulligan, Anne Haney, Richard Biggs, Joe Penny, Norman Fell, Tom O'Brien, John Hancock, Sam Scarber, Anthony De Longis, Raymond O'Keefe, Cliff De Young, Jaclyn Bernstein, Clare Torao, John Zarchen, Christopher Brown, Susan Blakely, Virginia Kiser, William Atherton, Ken Lerner, Zachary Bostrom, William Allen Young, Chris Mulkey, John Dennis Johnston, Michael Alldredge, William Frankfather, Tanya Boyd, James Lashly, John Walcutt, Ann Doran, Joe Unger, Karen Landry, Bobby Hosea, Christopher Kriesa, Robert Knepper, Brooke McCarter, Heidi Kozak Haddad, Danny Spear, Joe Mantegna, Joan Allen, Jon Gries, Danica McKellar, Tamara Taylor, Scott Coffey, Andrew Robinson, Louise Lewis, Juliet Sorci, Julie Araskog, Gene Barry, Grant Heslov, Paul Sand, Gina Gershon, Beau Dremann, Wallace Langham, Martin Balsam, Jenny Agutter, Tim Russ, Dennis Haskins, Theodore Lehmann, Eve Brenner, Christopher Lofton, Peter Kowanko, Paul Benedict, Jennifer Rubin, Roberts Blossom, Linda Kelsey, James Whitmore Jr., Dennis Patrick

Komentáře uživatelů k sérii (1)

• Mr.Apache

Pokud jsem po zhlédnutí první řady v hlavním komentáři k tomuto seriálu napsal, že "objevení opravdu dobré epizody je menším svátkem a ty vynikající jsou pak vyloženě raritním jevem", v druhé řadě jsem už na žádnou vynikající epizodu nenarazil. A ty, které se dají označit za dobré, by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Už v první sérii bylo místy poněkud přeslazeno až trapno, ale občasné perly jako Button, Button nebo Need to Know zachraňovaly pověst Zóny svou nápaditostí a nesmlouvavou úderností. V druhé sérii už je toho cukru přespříliš a žádný Examination Day, který by to spasil, se tentokrát nekoná. Vrcholem tak zůstává epizoda Shelter Skelter, i dnes aktuální portrét muže, urputně se připravujícího na Apokalypsu. Epizoda The Junction by klidně mohla být kvalitnějším dílem "Věřte nevěřte" a Time and Teresa Golowitz zaujme už tím, že se přes námět, který k tomu svádí, netopí v sentimentální trapnosti mnoha jiných epizod. Elvisovský díl The Once and Future King by nebyl marný, kdyby se hlavní představitel Králi alespoň vzdáleně podobal. Co se týče zbytku, pár dobrých nápadů se tam sice najde, ale co nezabijou špatné herecké výkony a slabé zpracování, to dorazí nevýrazné konce nebo přílišná, takřka všudypřítomná přeslazenost. Máme tu 21 příběhů a za vyjmenování mi stály jen čtyři. Nebudu až tak tak přísný a neudělím původně zamýšlenou jednu hvězdičku (i když by se to při srovnání s první řadou slušelo). Přesto si myslím, že s odkazem Roda Serlinga se i ve druhé půli 80. let dalo pracovat poněkud lépe. Jak, to zcela jasně ukazují ty tři kurzivou vypsané díly z první řady.(18.8.2020)