Pátek třináctého

• Kanada Friday the 13th: The Series (více)
Kanada, (1987–1990), 54 h 20 min (Minutáž: 45–46 min)

Hudba:

Fred Mollin

Louise Robey, Chris Wiggins, John D. LeMay, Steve Monarque, Jill Hennessy, Zack Ward, R.G. Armstrong, Andrea Roth, Simon Reynolds, Gwynyth Walsh, Gale Garnett (více)

Série(3) / Epizody(72)

Pátek třináctého je seriál plný napětí, záhad a nadpřirozena. Každý díl je poutavým příběhem nabitým hrůzou, strachem, zděšením a nebezpečím. Sledujte spolu s námi, jak čtyři spřízněné a statečné duše hledají prokleté starožitnosti a snaží se je získat zpět do svého vlastnictví. V hlavních rolích hrají Louise Robey, John D Lemay and Chris Wiggins. (CBS)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (47)

Pátek třináctého (1987)

Ač jsem příznivcem této quilty pleasure filmové série, tak tento seriál jsem objevil (opět díky moc wikipedie!) až teprve před 2 lety. A po shlédnutí všech 72 dílů, mohu s jistotou prohlásit, že se jedná o výborný mix, Věřte Nevěřte a Supernatural (který sice vznikl až po tomto, ale vy to jistě chápete). Je sice fakt, že jsem si nechal udělat můj osobní výběr na vypálení, tj.zhruba 50% ale i tak, tento celek rozhodně stojí za to. Třešnička na pomyslném dortu, jest přítomnost,jednoho z nejmilovanějších šílenců v dějinách hororu/mainstreamu, Davida Cronenberga (naprosto excelentní herecký debut v Barkerově - Nightbreed, doporučuj!) ježto přispěl do této supr antologie, jako rejža:) A tím pádem, všechny Cronenbergovce musí potěšit fakt, že si sem vzal i 1 svého oblíbence, Roberta A.Silvermana, např,z The Brood, Existenz atd. Zkrátka mňamka, která by neměla ujít nikomu, kdo to s hororem (ať tv či filmovým, myslí vážně). P.s. škoda, že přec jen nakonec nedošlo na tu plánovanou Jasonovu masku v posledním díle:( ()

Série 1 (1987) (S01)

Jednoznačně nejlepší série. Což bývá u spousty tv s. Nevím, zda to s tím souvisí, ale je též nejméně krvavá. Což ovšem neznamená, že by o dost drsnější a bloodovější 2. a 3.s. postrádaly atmosféru. Ale u mne, je to rozhodně posun série od série, směrem dolů, což je viděti jasně na hodnocení. I tak, ale platí to, co jsem napsal k seriálu jako celku. P.s. jsem velmi rád, že je zde možnost konečně hodnotiti aj. jednotlivé segmenty apod. U tohoto tv s. to byl jeden z velkých dluhů, který jest tímto pomalu ale metodicky...splacen.;-) Přec jen ta nová čsfd bude asi nakonec k něčemu dobrá. Ale jako seznamku...nebrat. ()

The Inheritance (1987) (S01E01)

Baby verze Sarah Polley, která nás pak potěšila ve vynikajícím Snyderově, Dawn of the Dead. Ještě byla i v Cronenbergově ExistenZ, ale v docela malé roli. Special quest star, posedlá (doslova, checht) panenka. Takže, kdo tento motiv moc nemusí, pracky pryč. A bulvy samoz., též. A nesmím zapomenouti na veterána, R.G.Armstronga, mj. PREDATOR či původní chujo verze, Children of the Corn v roli strýčka, který to všechno totálně podělal.;-) Jenže to by pak nebyl tento seriál. ()

Hellowe'en (1987) (S01E05)

Míšu ani Jasona, zde nehledejte. ;-) Ani můj velký vzor...Conal Cochran, zde není. ()

Doctor Jack (1987) (S01E07)

Ten skalpel od Jacka Rozparovače bych bral. Co bych ale nebral, jest konec toho doktora.;-) ()

Root of All Evil (1987) (S01E09)

Special quest star...mobilní zahradní mulčovač. Poněkud bizarní ale originální a konečně! efektivní způsob, jak přeúčelovati lidské mrtvoly. Bravo. ()

Tales of the Undead (1988) (S01E10)

Poněkud plně nevyužité thema, oživlých comicsů. Nápad samoz. výborný. ()

Scarecrow (1988) (S01E11)

Njn. Holt můj favorit. Jak zde, tak i v Supernatural. Dejte do horrorového tv s. VránoStrašáka a máte vystaráno.;-) ()

Faith Healer (1988) (S01E12)

Když se podíváte na jméno režiséra a jednoho z herců...máte jasno.;-) Tedy hl. Cronenbergovci. ()

The Baron's Bride (1988) (S01E13)

Podivný začátek sice skoro odradí, leč....to by byla chyba. Micky a Ryan v 19.st. v Londýně. Taky, kde jinde, že?;) A pěkně v monochromatickém podání. Jen místo těch upírků, mohl scénárista dáti něco jiného. Holt, nemůžu míti všechno. ()

Bedazzled (1988) (S01E14)

Něco jako Carpenterova Hmla, ale bez Mlhy, hehe. A bez nemrtvých námořníků.;-) ()

Vanity's Mirror (1988) (S01E15)

Neatraktivní dívka (bez keců, i když...maskéři trochu pomohli) používá zrcátko na zlé věci. Jak ďábelské.;-) Pokr. v díle 2.s., Face of Evil. Jinak...docela slušná depka. ()

Tattoo (1988) (S01E16)

Nevím, co jest prdlejší? Toto, nebo stejnojmenný díl STV? ;-) ()

The Electrocutioner (1988) (S01E17)

Klasika s elektrickým křeslem. To nikdy nezklame. Též název jednoho z těch podřadných protivníků Batmana.;-) ()

Brain Drain (1988) (S01E18)

Dost depka. Nepouštím si to často. Jinak ale nadprůměrné. To zase ne, že ne. ()

Double Exposure (1988) (S01E21)

Nikdy nepodceňujte, živé tv vysílání. ()

The Pirate's Promise (1988) (S01E22)

Tak tohle už je, Carpenterova the Mlha. Ne zcela, ale dost.;-) ()

Badge of Honor (1988) (S01E23)

Sheriff nemá odpoledne čas. Pamětníci Jáchyme, Hoď ho do stroje, vědí.;-) ()

What a Mother Wouldn't Do (1988) (S01E25)

Co by matka neudělala. No...jak která. Není matka, jako matka. Special quest star..kolébka z R.M.S. Titanic. ()

Doorway to Hell (1988) (S02E01)

Strýko Luis zase řádí, hajzl. Zkušené sledovače tohoto tv s. už ale, neoblbne. ´´Volné´´ pokr. předchozího dílu. ()