Kemono ni narenai watašitači

• Japonsko 獣になれない私たち (více)

Epizody(10)

Zíza

U tohohle seriálu jsem opravdu ráda, že umím japonsky, protože tak debilní anglický titulky jsem neviděla už hodně dlouho. A přitom tenhle seriál vysloveně postavený na konverzacích, které postavy mezi sebou mají, takže pokud v titulcích je něco, co postavy neříkají, nebo – a to se taky stalo hodněkrát – úplný opozit, tak si to prostě užít nemůžete. Je sice pravdou, že mi trvalo tak dva díly, než jsem se s nimi spřátelila, ale tak to asi chodí i v reálném životě, že to prostě trvá. Ale pak už mě to prostě bavilo a chtěla jsem vědět, kam dál se ten jejich život zatoulá. Obešlo se to bez klišé (i ten konec!), sice nějaké postavy byly až trochu karikaturami, ale vše v mezích, které se dají snést. Seriál pro dospělé. Tohle prostě Nogi Akiko baví, ona ty postavy umí vytvořit, vdechnout jim život a udělat je chvíli sympatické či nesympatické; prostě lidské se vším všudy. A dokonce se to někam hnulo. Nemluvě o tom, že to bylo výborně herecky obsazené. Aragaki Jui sice byla z hlavní skvadry nejslabším kusem, ale i tak zahrála, co měla. Někdy lépe, jindy hůře. Zbytek zářil. Hlavně Kuroki Haru. Opět. Doporučuju těm, kteří aspoň něco rozumí v japonštině, případně všem, pokud se udělají lepší titulky. ()