Serenity (E01) (epizoda)

USA, 2002, 1 h 26 min

Tvůrci:

David Boyd

Greg Edmonson

Někdo tady píše, že tento pilotní díl je na rozjezd pomalý, jenomže já si to nemyslím. Začátek filmu sice na mě působil krapet chaoticky a než jsem se zorientovala, tak jsem se musela hodně soustředit, ale pak už to jelo. Hned ze startu se Joss Whedon snažil hrát na napnuté strunky (na co taky čekat, že). Každopádně mi bylo jasné, že nic zásadního se tu nestane. Tipla jsem si docela přesně, kdo bude nadále součástí celé této renegádské partičky. Co mě ovšem uhranulo nejvíc a díky čemu si mimo jiné seriál upoutal mou další pozornost je hudba. Ta mě odvařila téměř do molekulárního stavu. Tak jen dál do mě, Gregu!(12.4.2017)

Pravda, začátek je poněkud pomalejší. Jako fanoušek Firefly dávám 4*, pokud jste noví, možná jednu hvězdičku uberete. Ale nenechte se pomalejším rozjezdem odradit a dejte seriálu šanci. O hodně byste přišli! Mal: Jayne, tvá pusa mluví, možná bys na ní měl dohlédnout.(25.8.2016)

Obsah na CSFD: "Mal býval aliančním vojákem. Když ho zradili velitelé, stal se z něj psanec...". Charakteristika téže postavy na českých stránkách Firefly: "Malcolm „Mal“ Reynolds bojoval na straně Nezávislých ve válce s utlačitelskou Aliancí...." Hádejte, co je správně. A teď mi řekněte, kdo má tyhle obsahy na starost? Protože potkat ho kapitán Reynolds ("vesmírný pašerák, barový rváč a otrlý cynik", jak správně uvádějí zmíněné fanouškovské stránky), nechtěl bych být v kůži toho nešťastníka. Nazvat Mala aliančním vojákem! Neuvěřitelné.(4.4.2017)

Zatím jsem viděl pouze film Serenity, (a dnes tento úvod do seriálu), a to před dlouhou dobou. Pokud bych jej měl hodnotit pouze na základě vzpomínek (což nedělám), dal bych mu 4*. Něco mi však říká, že teprve po zhlédnutí seriálu a přečtení interlude-komiksů jej patřičně docením. | Osobně volnější tempo prvního dílu naopak vítám, nejsem příznivcem přemíry akce, neboť většinou postrádá jakýkoliv smysl a bývá pouze na efekt. Jeden delší, statičtější záběr v sobě často ukrývá více, než přehršel těch akčních. Navíc, myslím si, že se toho v 1. dílu událo celkem dost. :-) | Před samotným seriálem jsem si pustil R Tam Sessions (cca 8 minut), jde o záběry rozhovorů psychologa s River. Doporučuji totéž.(14.1.2017)