Firefly (TV seriál)

Firefly

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 2002–2003, 10 h 51 min (Minutáž: 42–86 min)

Komentáře uživatele SteveV k tomuto TV seriálu

Pravda, začátek je poněkud pomalejší. Jako fanoušek Firefly dávám 4*, pokud jste noví, možná jednu hvězdičku uberete. Ale nenechte se pomalejším rozjezdem odradit a dejte seriálu šanci. O hodně byste přišli! Mal: Jayne, tvá pusa mluví, možná bys na ní měl dohlédnout.(25.8.2016)

Tady už si plný počet určitě zaslouží. Napětí, Mal ukáže svou pravou povahu a Simonův zásah a tím umožněný Inary nástup stojí rozhodně za to :-) Mal: Kaylee, co se to děje ve strojovně? Byly tam opice? Hrozné zdivočelé vesmírné opice?(25.8.2016)

Řekl bych že drobné spoilery, ale když on ten Obsah to vykecal... Když procházeli zjevně opuštěnou loď, člověk měl mravenčení v žaludku. Když našli pobitou posádku, mravenčení neustalo. No a pak dál? Napětí, Wash nezklamal (zejména prostřih Zoe => Wash) a Mal opět ukázal, že se pod hnědým kabátem skrývá víc než se zdá. Wash: Museli jsme na něco narazit. Můj bože, co to jen může být? Jsme zatraceni! Kdo tu pilotuje? ... No jo. To budu já.(25.8.2016)

Simon: Kapitán je dobrý bojovník, musí vědět, jak zacházet s mečem. Zoë: Myslím, že ví, jakým koncem se drží.(25.8.2016)

Dozvěděli jsme se něco více o vztahu Simona a River a zjistili jsme, že i na Booka platí slavná hláška z (animovaných) Transformers - "more than meets the eye". Pravda, závěr lehce předvídatelný, ale dialog patron: Je to čarodějnice! Mal: Jo, ale je to naše čarodějnice. to rozhodně zachraňuje :-)(25.8.2016)

Saffron je naprosto perfektní. A Book? Budete se smažit ve speciálním oddělení pekla vyhrazeném pro pedofily a lidi, kteří mluví v kině.(25.8.2016)

Existuje něco chytlavějšího než tohle? Book: River? Prosím, proč nevylezeš? River: Ne. Nemůžu. Příliš mnoho vlasů.(25.8.2016)

Pocitově jde o díl, kde se humor prakticky nevyskytoval. Zaprvé to není pravda, ale hlavně, zadruhé, to vůbec nevadí! Pokud sledujete Firefly od začátku, jde o asi nejvážnější díl, ale krásně propracovává charaktery posádky. Myslím, že zatím asi nejlepší! Mal: Takováhle loď s námi bude až do smrti. Zoe: Protože je to létající rakev.(29.8.2016)