Firefly (TV seriál)

Firefly

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 2002–2003, 10 h 51 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

David Boyd

Greg Edmonson

Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Zac Efron, Mark Sheppard, Michael McMillian, James Kyson, Christina Hendricks, Richard Burgi, Melinda Clarke, Tom Towles, Gregg Henry, Doug Savant, Kevin Gage, Edward Atterton, Larry Drake, Joss Whedon, Andy Umberger, Katherine Kendall, Benito Martinez, Gregory Itzin, Isabella Hofmann, Eric Lange, Fredric Lehne, Dwier Brown, Erica Tazel, Richard Brooks, Valerie Red-Horse, Damion Poitier, Lyle Kanouse, Michael Fairman, Bonnie Bartlett, Jamie McShane, Tom Virtue, Larry Pennell, Andrew Bryniarski, Ilia Volok, Roy Werner, Blake Robbins, Roma Chugani, Michael Bentt, Kimberly McCullough, Tracy Ryan, Jordan Lund, Morgan Rusler, Franc Ross, Colin Patrick Lynch, Kevin Will, Al Pugliese, Carlos Jacott, Craig Vincent, Rolando Molina, Bob McCracken, Lina Patel, David Reynolds, John Eric Bentley, Jeff Ricketts, Jim Lau, William Converse-Roberts, Philip Sternberg, Kelly Wheeler, Laura Niemi, Ron Ostrow, Melody White, Dennis Cockrum

Komentáře uživatele SteveV k tomuto TV seriálu

Pravda, začátek je poněkud pomalejší. Jako fanoušek Firefly dávám 4*, pokud jste noví, možná jednu hvězdičku uberete. Ale nenechte se pomalejším rozjezdem odradit a dejte seriálu šanci. O hodně byste přišli! Mal: Jayne, tvá pusa mluví, možná bys na ní měl dohlédnout.(25.8.2016)

Tady už si plný počet určitě zaslouží. Napětí, Mal ukáže svou pravou povahu a Simonův zásah a tím umožněný Inary nástup stojí rozhodně za to :-) Mal: Kaylee, co se to děje ve strojovně? Byly tam opice? Hrozné zdivočelé vesmírné opice?(25.8.2016)

Řekl bych že drobné spoilery, ale když on ten Obsah to vykecal... Když procházeli zjevně opuštěnou loď, člověk měl mravenčení v žaludku. Když našli pobitou posádku, mravenčení neustalo. No a pak dál? Napětí, Wash nezklamal (zejména prostřih Zoe => Wash) a Mal opět ukázal, že se pod hnědým kabátem skrývá víc než se zdá. Wash: Museli jsme na něco narazit. Můj bože, co to jen může být? Jsme zatraceni! Kdo tu pilotuje? ... No jo. To budu já.(25.8.2016)

Simon: Kapitán je dobrý bojovník, musí vědět, jak zacházet s mečem. Zoë: Myslím, že ví, jakým koncem se drží.(25.8.2016)

Dozvěděli jsme se něco více o vztahu Simona a River a zjistili jsme, že i na Booka platí slavná hláška z (animovaných) Transformers - "more than meets the eye". Pravda, závěr lehce předvídatelný, ale dialog patron: Je to čarodějnice! Mal: Jo, ale je to naše čarodějnice. to rozhodně zachraňuje :-)(25.8.2016)

Saffron je naprosto perfektní. A Book? Budete se smažit ve speciálním oddělení pekla vyhrazeném pro pedofily a lidi, kteří mluví v kině.(25.8.2016)

Existuje něco chytlavějšího než tohle? Book: River? Prosím, proč nevylezeš? River: Ne. Nemůžu. Příliš mnoho vlasů.(25.8.2016)

Pocitově jde o díl, kde se humor prakticky nevyskytoval. Zaprvé to není pravda, ale hlavně, zadruhé, to vůbec nevadí! Pokud sledujete Firefly od začátku, jde o asi nejvážnější díl, ale krásně propracovává charaktery posádky. Myslím, že zatím asi nejlepší! Mal: Takováhle loď s námi bude až do smrti. Zoe: Protože je to létající rakev.(29.8.2016)