Firefly je velmi kvalitní sci-fi seriál. Netradiční kombinace prvků westernu (oblečení, zbraně, hudba, navštívené planety, zloduši, koně, atd.) se zápletkou podobnou Hvězdným válkám (Aliance zde ale ve válce vyhrála a nezávislí "rebelové" teď živoří a unikají z dosahu jejích zákonů) a výborným sci-fi. Skvělá práce byla odvedena taky na castingu, postavy jsou obsazeny naprosto skvěle a podobnou bandu sympatických vyvrhelů si dřív nebo později prostě musíte zamilovat. Problém nastává ale právě s tím "dřív nebo později". Já osobně jsem začla posádku serenity milovat někdy kolem sedmého dílu, což by nevadilo tehdy, kdyby seriál neměl pouhopouhých 14 dílů. Někdo může říct, že je to dobře, že skončil v nejlepším, jenže já tento pocit bohužel nesdílím. Tím, koho jsem ale začla mít ráda ze všech nejdřív (a nejvíc), je kapitán Malcolm Reynolds, všivý dobrák a podrazácký sympaťák, který se může hravě měřit s Hanem Solem, suchými hláškami, vtipem i vzhledem. Jeho loď je taky vesmírný kus šrotu, ale Mal na Serenity nedá dopustit, protože to byla prostě láska na první pohled. A v díle, kde skončí nahý na pouštní planetě... No...Ehm... Ale i další postavy jsou výborné, třeba Kaylee nebo River, v níž byl ukryt obrovský scénáristický potenciál, který bohužel zůstal z velké části ukrytý. Světy, které navštívíme jsou plné prostitutek, lesbiček, podvodníků a slizkých padouchů. Na skutečně kladnou postavu narazíte málokdy, vždyť i posádka naší lodi se skládá třeba z bývalých bojovníků proti Alianci, uprchlíků, děvky ("společnice") a zkorumpovatelného žodáka. Firefly je výborný, silně stylizovaný sci-fi seriál, kterému bohužel k dokonalosti schází několik dílů, které by dokázaly vyvážit počáteční rozpačitost.(19.6.2008)

Je to hračka, které se nemůžu nabažit a těším se z ní znovu a opět. Je to taky návrat do mých před(a)pubertálních let, kdy jsem po hrstech hltala kovbojky a scífka při "večerech pod lampičkou". Geniální spojení těchto dvou fenoménů do 14-ti dílného kultovního seriálu - a díky za to, stačí mi to. Je to samozřejmě Malem a jeho grupou ostrejch týpků a vyvrhelů, country soudtrackem, čínskými hláškami a špinavými vyprávěnkami o zlodějíčcích, uchylácích, šlapkách, o čestných či nečestných soubojích, zlodějinách... Wild west hadr, akorát na vesmírné lodi, na cestách od planety k planetě. Jo, Firefly miluju, a je to čistě subjektivní záležitost. 100%(8.12.2008)

Ach ty housle! Strašně milé a sympatické postavy. Společnost, kde nejvyšší postavení má prostitutka:D Parádní seriál. 90%(11.4.2009)

Nejvíc ze všeho Firefly připomíná hranou verzi Cowboye Bebopa. Ačkoliv je trochu jiná, kvalitativně přinejmenším srovnatelná. A když vezmeme v potaz, že CB je geniální... Škoda jen, že to všechno skončilo po 14 dílech.(23.4.2008)

Seriál jsem zkouknul až rok po jeho odvysílání. Popravdě, není nijak extra výjimečný, ale také mu nemám co vytknout; snad jen chybějící cíl a westernovou hudbu. Prostředím připomíná trochu BSG se zábavnými prvky. Pustil jsem si ho kvůli vysokému hodnocení a hercům (Castle, Casey z Chucka a sjetej chlápek z Death at a Funeral), k tomu přidám jednu mladou sympaťačku, moc pěkné "prostitutku" a vyšinutou sestru, plus trocha humoru a je na co koukat. Je to nadprůměr, který po 1. dílu dokoukáte, ale mezi nejlepší seriály bych ho nezařadil. 70%(15.3.2012)

• - V seriálu je několik zmínek i o původní Zemi, avšak nic konkrétnějšího o ní ani o zbytku sluneční soustavy řečeno není. (immortalitas)

• - V 1. epizodě "Serenity", po přístání Firefly na planetě, vyjíždí Wash (Alan Tudyk) z lodi na čtyřkolce. V záběru je však vidět technik, který čtyřkolku roztlačil. V následujícím záběru je naopak v pravém dolním rohu obrazu vidět ruka v rukavici, která čtyřkolku odtáhne ze scény. V dalších scénách se už na čtyřkolce jezdí normálně za pomoci motoru. (Novom)

• - Joss Whedon říká, že inspiraci pro tento projekt získal po přečtení románu Michaela Shaara „The Killer Angels“. (Galadriel)