Kluci a holky ze "Světlušky" jsou správná parta, která drží při sobě, i když to občas skřípe. Kapitán Mal miluje sexuální společnici Inaru, ale vzhledem k jejímu povolání si drží odstup, bojovnice Zoe se vdala za pilota Washe, přičemž se věčně špičkují, kdo je v tomhle vztahu větší chlap, a zemitá technička Kaylee se zakoukala do uhlazeného doktora Simona. K nim se přidali pastor Book s tajemnou minulostí, prodejný drsňák Jayne a mladičká pomatená River. Zkrátka materiál na hodně dlouho. Seriál nikdy nedostal možnost všechny nitky, které se jich týkají, rozmotat. Přesto posílám téhle sympatické vesmírné kovbojce polibek do seriálového nebe.(6.12.2009)

V poslední době jediný SF seriál, o kterém se domnívám, že je skoro tak dobrý a skoro tak originální jako Lexx...;-) Pořád je to trochu moc audience-friendly (ať už jde o výtvarnou stránku, morální principy či situace) na to, aby Firefly trumfla moji osobní jedničku a ty věci, které se mi na Firefly líbí nejvíc, už znám odjinud... Ale i tak je Firefly naprosto výborná záležitost.(14.9.2006)

Představte si film Sedm statečných, prošpikujte ho gagy z How I Met Your Mother, přidejte pár vesmírných lodí a rozsekejte ho na, bohužel jen, 14 dílů, to je Firefly. Sympatická skupinka lidí s velmi rozdílnými charaktery (žoldák Jayne, 'snobský' Simon, záhadná River, hrdiný Malcolm, komický Wash) se 'plaví' napříč galaxií a zažívají spoustu vtipných, nebezpečných, napínavých a hlavně originálních akcí. Joss Wheadon seriály umí a tenhle se mu obzvlášť povedl, proto mě mrzí, že ho zrušily hned po první sérii. Tímto chci poslat jedno velké a ! sarkastické ! " FAKT DÍKY" Rupertovi Murdockovi.(25.6.2011)

"Mám loď plnou lidí, kteří můj život dělají zajímavější, než mám rád." Kapitán Reynolds nabízí suché hlášky v provedení "ultrasuchý ksicht", zatímco posádka jeho lodi Serenity slaví podnikatelské úspěchy v širém vemíru tím, že bohatým bere a chudým prodává. Nabízený mix humoru a napětí podezřele vyhovuje mým chuťovým buňkám.(9.7.2011)

Několik prvních dílů jsem příliš nechápala oblíbenost seriálu, působil lacině, zápletky průměrné, reálie nedomyšlené, jediným kladem byla sympaticky seskládaná posádka Serenity. Dámy mohou vzdychat, slintat a masturbovat nad pohledným kapitánem Reynoldsem nebo nad hajzlovitým drsňákem Jaynem (miluju tě, Jayne, v zimě si uplácám tvou sochu ze sněhu... nebo spíše z bláta). Pánové mohou funět a onanovat nad Morenou Baccarin, ti úchylnější nad dojemně dětsky vyhlížející Summer Glau, někomu se možná líbí i Gina Torres. Nicméně kolem pátého dílu se mé nepochopení vytrácelo, zábavnost narůstala a já na seriálu získávala návyk, smutný s ohledem na těch ubohých 14 dílů. Pokud by se natočilo pokračování, muselo by být širokoúhlé, aby se Nathan Fillion vešel do obrazu, a Adam Baldwin by zřejmě nesundával tu roztomilou pletenou čepičku, kvůli oslňování kameramana pleší. I tak bych za nové díly byla ráda, kdyby si udržely kvalitu těch původních. 79%(11.11.2015)

• - Každá scéna ve vesmíru je natočená absolutně bez zvukových efektů pohybu lodi, přesně tak, jak by to mělo být ve vakuu. Žádný vzduch = žádný zvuk. (To ovšem nezahrnuje dramatickou hudbu, která hraje při scénách ve vesmíru) (Galadriel)

• - Herečka Summer Glau se objevila už v předchozím seriálu Josse Whedona Angel (1999), kde v epizodě „Waiting in the Wings“ hrála primabalerínu. Whedona tehdy velmi zaujala a proto ji kontaktoval, když chtěl obsadit roli River. (Galadriel)

• - Celý název Aliance zní „Anglo-Sino Aliance“. Joss Whedon zamýšlel vytvořit alianci jako splynutí posledních dvou velmocí světa, USA a Číny. Proto také postavy občas mluví čínsky. V pilotním dílu můžeme vidět vlajku Aliance, která je spojením vlajky Číny a USA. (Galadriel)