• Jinny
  ****

  Kluci a holky ze "Světlušky" jsou správná parta, která drží při sobě, i když to občas skřípe. Kapitán Mal miluje sexuální společnici Inaru, ale vzhledem k jejímu povolání si drží odstup, bojovnice Zoe se vdala za pilota Washe, přičemž se věčně špičkují, kdo je v tomhle vztahu větší chlap, a zemitá technička Kaylee se zakoukala do uhlazeného doktora Simona. K nim se přidali pastor Book s tajemnou minulostí, prodejný drsňák Jayne a mladičká pomatená River. Zkrátka materiál na hodně dlouho. Seriál nikdy nedostal možnost všechny nitky, které se jich týkají, rozmotat. Přesto posílám téhle sympatické vesmírné kovbojce polibek do seriálového nebe.(6.12.2009)

 • MaedhRos
  ****

  V poslední době jediný SF seriál, o kterém se domnívám, že je skoro tak dobrý a skoro tak originální jako Lexx...;-) Pořád je to trochu moc audience-friendly (ať už jde o výtvarnou stránku, morální principy či situace) na to, aby Firefly trumfla moji osobní jedničku a ty věci, které se mi na Firefly líbí nejvíc, už znám odjinud... Ale i tak je Firefly naprosto výborná záležitost.(14.9.2006)

 • Džany
  *****

  Představte si film Sedm statečných, prošpikujte ho gagy z How I Met Your Mother, přidejte pár vesmírných lodí a rozsekejte ho na, bohužel jen, 14 dílů, to je Firefly. Sympatická skupinka lidí s velmi rozdílnými charaktery (žoldák Jayne, 'snobský' Simon, záhadná River, hrdiný Malcolm, komický Wash) se 'plaví' napříč galaxií a zažívají spoustu vtipných, nebezpečných, napínavých a hlavně originálních akcí. Joss Wheadon seriály umí a tenhle se mu obzvlášť povedl, proto mě mrzí, že ho zrušily hned po první sérii. Tímto chci poslat jedno velké a ! sarkastické ! " FAKT DÍKY" Rupertovi Murdockovi.(25.6.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Mám loď plnou lidí, kteří můj život dělají zajímavější, než mám rád." Kapitán Reynolds nabízí suché hlášky v provedení "ultrasuchý ksicht", zatímco posádka jeho lodi Serenity slaví podnikatelské úspěchy v širém vemíru tím, že bohatým bere a chudým prodává. Nabízený mix humoru a napětí podezřele vyhovuje mým chuťovým buňkám.(9.7.2011)

 • Phobia
  ****

  Několik prvních dílů jsem příliš nechápala oblíbenost seriálu, působil lacině, zápletky průměrné, reálie nedomyšlené, jediným kladem byla sympaticky seskládaná posádka Serenity. Dámy mohou vzdychat, slintat a masturbovat nad pohledným kapitánem Reynoldsem nebo nad hajzlovitým drsňákem Jaynem (miluju tě, Jayne, v zimě si uplácám tvou sochu ze sněhu... nebo spíše z bláta). Pánové mohou funět a onanovat nad Morenou Baccarin, ti úchylnější nad dojemně dětsky vyhlížející Summer Glau, někomu se možná líbí i Gina Torres. Nicméně kolem pátého dílu se mé nepochopení vytrácelo, zábavnost narůstala a já na seriálu získávala návyk, smutný s ohledem na těch ubohých 14 dílů. Pokud by se natočilo pokračování, muselo by být širokoúhlé, aby se Nathan Fillion vešel do obrazu, a Adam Baldwin by zřejmě nesundával tu roztomilou pletenou čepičku, kvůli oslňování kameramana pleší. I tak bych za nové díly byla ráda, kdyby si udržely kvalitu těch původních. 79%(11.11.2015)

 • - Každá scéna ve vesmíru je natočená absolutně bez zvukových efektů pohybu lodi, přesně tak, jak by to mělo být ve vakuu. Žádný vzduch = žádný zvuk. (To ovšem nezahrnuje dramatickou hudbu, která hraje při scénách ve vesmíru) (Galadriel)

 • - Herečka Summer Glau se objevila už v předchozím seriálu Josse Whedona Angel (1999), kde v epizodě „Waiting in the Wings“ hrála primabalerínu. Whedona tehdy velmi zaujala a proto ji kontaktoval, když chtěl obsadit roli River. (Galadriel)

 • - Celý název Aliance zní „Anglo-Sino Aliance“. Joss Whedon zamýšlel vytvořit alianci jako splynutí posledních dvou velmocí světa, USA a Číny. Proto také postavy občas mluví čínsky. V pilotním dílu můžeme vidět vlajku Aliance, která je spojením vlajky Číny a USA. (Galadriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace