Blba, který zrušil seriál Firefly, vyrazili z práce hned poté, co prodej DVD vyletěl nahoru. Toho chlapa, ale měli ještě cestou chytit za kšandy a pustit je, až by byl dole. Nakonec si ale říkám, co kdyby to naše Firefly v páté sezoně pohřbili jako tunu dalších seriálů. Dočkali bychom se jen dalšího zklamání? To už se ale nikdo nedozví. Můžeme sledovat jen těch několik epizod ze života vesmírných banditů a díky za to. Firefly má v sobě nenapodobitelné kouzlo, které je tvořeno obsazením a výpravou především. Když k tomu sloučíme další elementy, které dobrý kus dělají dobrým kusem, dostaneme Firefly v celé své kráse. Jak to tak píšu, kane mi slina někam mezi Alt a Page Up, a už vím, že si to dám pěkně v klidu zase znovu. Díky Jossi Whedone.(24.4.2011)

Firefly má pouze jedinou chybu a to, že má pouhopouhých 14 dílů, během nichž Whedon nestihne nic odvyprávět. Přesto mu nelze upřít originalitu a nápaditost, s jakou míchá westernové a sci-fi prvky, ultimátního protihráče Hana Sola v podání extrémně sympatického zmetka Nathana Filliona a snad polovinu epizod, které by si zasloužily tesat svojí genialitou do kamene. Whedon mě holt zase dostal. Sice mě už jako scenárista nedokáže překvapit (vrstvení děje je vesměs totožné jako v Buffy, jen s tím rozdílem, že ve Firefly jsou od sebe jednotlivé části mnohem více odtržené časovými rozestupy), ale přesto by se od něj měla spousta hollywoodských hráčů stále učit. Točit jeden skvělý seriál za druhým, to je umění, škoda, že to zámořské publikum v případě Firefly znovu nepochopilo.(7.9.2008)

Hodnoceno po zhlédnutí všech epizod. Po pilotním díle jsem si nebyl jistý, co si o tomto seriálu mám myslet. To prolínání westernu s vesmírem mi tam moc nesedělo a všechno bylo takové zmatené (nějaká ta historie, kdo je kdo...) Nicméně už po druhém díle jsem byl na tomto seriálu závislý a těšil jsem se na další díly s vědomím, že jich zas tak moc nezbývá. Firefly je opravdu unikátní seriál, který má co nabídnout (vyprávět) jen k tomu, bohužel, nedostal patřičný prostor. Nutno podotknout, že v tomhle je částečně i jeho síla - každý díl je jiný a díky tomu, že těch dílů je jen 14, kvalita nestačila klesnout. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se tento seriál dožil takových 3, 4 sérií... To už se my nedozvíme, takže buďme rádi, že díky panu Whedonovi jsme měli tu šanci se alespoň na chvíli proletět v jedné staré lodi, která měla své kouzlo a potkat se s lidmi, kteří měli svá tajemství, příběhy a motivace, ale stejně v nejvyšší nouzi (alespoň většinou) táhli za jeden provaz a vytvořili opravdu nevšední, ale snad i proto uvěřitelnou posádku. Jasných 100 %. P. S. Pokud chcete tomuto seriálu dát šanci, ujistěte se, prosím, že jeho epizody sledujete ve správném pořadí, jinak se může stát, že nepochopíte, proč má takové hodnocení a o jakém kouzle tu mluvím.(2.6.2014)

Když už se objeví něco jiného než ty všemožné Star Wars, Star Treky, Star-Gate a navíc něco, na co se dá koukat, něco u čeho se zasměju, něco u čeho si neťukám na čelo... zkrátka něco ideálního z žánru sci-fi (tentokrát mistrně skloubeného s prvky westernu), tak to producenti i přes zájem publika zruší po patnácti epizodách. No kde jsme? V době, kdy by jakákoli česká / evropská (prostě neamerická) televize dala za podobně úspěšný projekt prakticky cokoliv, to vlastně ani tak s podivem není. Amerika právě zažívala seriálový boom, způsobený seriály jako 24 hodin, Odpočívej v pokoji či první Kriminálkou Las Vegas. Studia a televizní stanice spolu s producenty chtěly více a s čím by se cca dva roky před tím spokojil každý, nad tím dnes ohrne nos téměř každý. O situaci dnes raději ani nemluvím, ale pro diváka jen dobře. Vraťme se ale k Firefly - i přes malý počet epizod dokázal tento perfektně stylizovaný projekt s vlastní tváří zaujmout většinové publikum, po jehož zrušení všem v ústech zůstala nahořklá pachuť, alespoň částečně smyta celovečerní náplastí Serenity.(28.2.2008)

Z očividných důvodů nelze Firefly moc dobře hodnotit jako ucelený, samostatný počin, ale coby expozice a úvod k neuskutečněné epičnosti olbřímích rozměrů vskutku nemá konkurenci. Až nadlidsky sympatické postavy, výborné prostředí omlácené vesmírné popelnice, dokonalé dialogy, poutavě vymyšlený svět, co víc by si člověk mohl přát? Funguje i to na první pohled absurdní, na ten druhý zcela logické spojení space opery s westernem. Jednoduše vynikající, starosvětské představení optimistické rodinky vyvrženců, která jednou nevyhnutelně z poloviny pomře, bude rozprášena či traumatizována, až pel hrdinného dobrodružství nahradí politické pronásledování … ech, možná je nakonec dobře, že to skončilo po pouhých 14 dílech.(31.8.2012)

• - Ve 22. epizodě 3. série seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) Sheldon Cooper (Jim Parsons) předpovídá, že seriál Firefly poběží v televizi célé roky. Jednalo se o prequel epizodu. (charlos11)

• - Nathan Fillion (kapitán Malcolm Reynolds) na jednom z amerických conů prohlásil, že kdyby byl opravdu bohatý, koupil by práva na seriál Firefly a dotočil několik dílů. Po skončení conu několik stovek fanoušků založilo pro Nathana bankovní účet a poslalo na něj několik tisíc amerických dolarů s cílem podpořit pokračování seriálu. (Ukko)

• - V 7. epizodě "Jaynetown" Dr. Tamovi (Sean Maher) obtiskne na sako místní předák svou ruku od bláta. V dalším záběru zezadu je ale sako Dr. Tama naprosto čisté. (Shakaar)