Směs westernu v rádoby sci-fi kabátku u nějž je z efektů vidět dost omezený televizní rozpočet. Úvodní díl mne překvapivě dost nudil. Přesto (nebo právě proto?!) jsem si okamžitě pustil další díly, ve kterých to začalo být o stupínek zajímavější i zábavnější. K srdci mi to však stejně nepřirostlo, po osmi dílech se sledováním končím.(26.9.2015)

Blba, který zrušil seriál Firefly, vyrazili z práce hned poté, co prodej DVD vyletěl nahoru. Toho chlapa, ale měli ještě cestou chytit za kšandy a pustit je, až by byl dole. Nakonec si ale říkám, co kdyby to naše Firefly v páté sezoně pohřbili jako tunu dalších seriálů. Dočkali bychom se jen dalšího zklamání? To už se ale nikdo nedozví. Můžeme sledovat jen těch několik epizod ze života vesmírných banditů a díky za to. Firefly má v sobě nenapodobitelné kouzlo, které je tvořeno obsazením a výpravou především. Když k tomu sloučíme další elementy, které dobrý kus dělají dobrým kusem, dostaneme Firefly v celé své kráse. Jak to tak píšu, kane mi slina někam mezi Alt a Page Up, a už vím, že si to dám pěkně v klidu zase znovu. Díky Jossi Whedone.(24.4.2011)

Když už se objeví něco jiného než ty všemožné Star Wars, Star Treky, Star-Gate a navíc něco, na co se dá koukat, něco u čeho se zasměju, něco u čeho si neťukám na čelo... zkrátka něco ideálního z žánru sci-fi (tentokrát mistrně skloubeného s prvky westernu), tak to producenti i přes zájem publika zruší po patnácti epizodách. No kde jsme? V době, kdy by jakákoli česká / evropská (prostě neamerická) televize dala za podobně úspěšný projekt prakticky cokoliv, to vlastně ani tak s podivem není. Amerika právě zažívala seriálový boom, způsobený seriály jako 24 hodin, Odpočívej v pokoji či první Kriminálkou Las Vegas. Studia a televizní stanice spolu s producenty chtěly více a s čím by se cca dva roky před tím spokojil každý, nad tím dnes ohrne nos téměř každý. O situaci dnes raději ani nemluvím, ale pro diváka jen dobře. Vraťme se ale k Firefly - i přes malý počet epizod dokázal tento perfektně stylizovaný projekt s vlastní tváří zaujmout většinové publikum, po jehož zrušení všem v ústech zůstala nahořklá pachuť, alespoň částečně smyta celovečerní náplastí Serenity.(28.2.2008)

Firefly má pouze jedinou chybu a to, že má pouhopouhých 14 dílů, během nichž Whedon nestihne nic odvyprávět. Přesto mu nelze upřít originalitu a nápaditost, s jakou míchá westernové a sci-fi prvky, ultimátního protihráče Hana Sola v podání extrémně sympatického zmetka Nathana Filliona a snad polovinu epizod, které by si zasloužily tesat svojí genialitou do kamene. Whedon mě holt zase dostal. Sice mě už jako scenárista nedokáže překvapit (vrstvení děje je vesměs totožné jako v Buffy, jen s tím rozdílem, že ve Firefly jsou od sebe jednotlivé části mnohem více odtržené časovými rozestupy), ale přesto by se od něj měla spousta hollywoodských hráčů stále učit. Točit jeden skvělý seriál za druhým, to je umění, škoda, že to zámořské publikum v případě Firefly znovu nepochopilo.(7.9.2008)

O mnoho lepší než celovečerní Serenity. Zvlášť oceňuju, že tu skutečně funguje chemie a jiskření mezi postavami, ne že se o ní jen pokouší, ale že tam skutečně je. Ano, tohohle bych možná chtěl víc než 14 dílů. Na druhou stranu, díky zastavení produkce to nestihlo zprůměrnit (nebo dopadnout jako film, který je opravdu špatný). P. S. Jednu věc si neohlídali. Sice cením, že vesmír je tichý, dokonce ani temně nehučí, ale palné zbraně s jednotným nábojem fungují i ve vesmíru :)(6.11.2013)

• - Kožené vysoké boty s třemi přezkami, které nosí River Tam (Summer Glau) můžete vidět v některých dílech seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles na nohou Cameron Philips (Summer Glau) nebo Sarah Connor (Lena Headey) a samozřejmě ve filmu Serenity. (c.tucker)

• - Ve čtvrté epizodě má na sobě Jayne (Adam Baldwin) československé vojenské kalhoty vzor 60, tzv. jehličkové. (Brousitch)

• - Spousta jmen vedlejších postav je vybrána podle spisovatelů sci-fi. Například Bester (pojmenovaný po spisovateli Alfredovi Besterovi), původní mechanik Serenity, Brennert (jméno má po spisovateli Alanu Brennertovi) nebo Ellison (vychází ze jména spisovatele Harlana Ellisona). (Galadriel)