Výborně udělaný seriál pro celou rodinu, příjemný, pohodový, vtipný a dobře zahraný. Z československých seriálů pro děti zřejmě nejlepší. Výborná je nejen představitelka hlavní role, ale i všichni ostatní dětští herci. Škoda, že Jiří Vala musel být nadabován do slovenštiny. Stejný osud však stihl všechny ostatní české herce, kteří si zde zahráli. Kostelkovi předabování dokonce prospělo.(29.12.2012)

Vždy som sa v detstve tešil na tento seriál a keď ho dávajú niekedy v repríze stále ho môžem. Nevadí mi premúdrelá Katka, mám rád ufrflaného uja Jožka, Vieročku či dvojicu lenivých mechanikov. Podľa mňa naozaj vydarená záležitosť pre deti aké sa už netočia. Celkom som prekvapený z nízkeho hodnotenia tohoto seriálového skvostu a môjho osobného "kulťáku".(17.6.2008)

Keď som bol malý, reprízovali to snáď 5 rokov za sebou počas letných prázdnin a neprestalo ma to baviť. Tento rok som to videl znovu a už to síce nemalo to čaro ako kedysi, ale je to naozaj milé, starosvetské, konzervatívne... až mám chuť vrátiť čas. Snažil som sa prísť na to, kde to točili. ŠPZ-ky boli považsko bystrické.(20.8.2016)

Stále dobrý jednoduchý veseloherní seriál. Žádné létající vnitřnosti a části těl jen příjemná pohoda. Děti řeší vše dětským způsobem a nejsou zavlečeni do žádných drog, alkoholu apod. Také žádné nebyly a děti byly dětmi a né moderními mutanty nebo jak to pojmenovat. Katka je sice poněkud přemoudřelá, ale to se dá vzít s humorem a hlavně děti v minulosti byly skutečně chytré a prakticky šikovné, uměly si poradit se životem což se nedá říci o současných počítačových chcípáčcích. Tehdy prázdniny na vesnici bez počítačů a většinou i televize byly něčím nádherným, spalo se pod širákem, z okna se utíkalo do lesa a k rybníku za dobrodružstvím, kluci uměli pracovat s nářadím a byli manuelně zruční, museli opravovat vše co bylo potřeba, holky si uměly poradit s vařením a jakýmkoli úklidem. Tento seriál to velmi připomíná což se dnešním lemplovitým makeupovým kreaturám určitě nelíbí. Dnešní mládeži když dáte do ruky koště začnou hledat ovladač a sluchátka a když je nenajdou ihned volají linku bezpečí, žeč je šikanujete.(31.3.2010)

Fakt nechápu povýšené komentáře některých zdejších inženýrů, jako třeba MM.Ramoneho a Ej Hlemýždě, kteří se rozhodli zúčtovat s totalitou a obecnou zastaralostí díla prostřednictvím zrovna tohohle vcelku milého a v rámci věkové skupiny i vtipného seriálu pro děti. Mimochodem jako malej jsem Léto s Katkou nikdy neviděl, takže faktor nostalgie prakticky nula, přesto hodnotím kladně. 60%(30.11.2018)

• - Režisér nechcel, aby mala Katka Zatovičová (Katka) rozpustené vlasy. Preto ich maskér nahrievacou kulmou upravoval tak dlho, až zostali spálené a zničené. (Raccoon.city)