Pre živého Boha Ej Hlemýžď bezobsažný seriál ? :-) Naopak, vtipný seriál pre deti, ktorý STV našťastie nezakopala do svojho bezodného archívu. Paradoxne nakrútený českým tvorcom a poväčšinou českými hercami. Nuž, my sme holt nevyrastali na "Válečkovi". A hoci by to bola pravda, nedovolil by som si seriál KAMARÁDI označiť za bezobsažný. (1.8.2008)(1.8.2008)

• Ej Hlemýžď

Sedmidílný seriál místy zcela bezobsažný, dnes v podstatě nicneříkající a nevěrohovdný, pochybuji, že by ho nějaká TV chtěla reprízovat. Katka z Bratislavy musí žít na venkově u tety a strýce, protože rodiče jsou někde v Africe na motáži, takže tam prožívá různá dobrodružství, a jak často bývalo zvykem v dětských seriálech, tak je dost na svůj věk přemoudřelá. Nejsou tu uvedení herci, takže Katku hraje Katka Zatovicová. Další herci abecedně: Jiřina Bohdalová, Peter Debnár, Jana Drbohlavová , Jana Hlinková, Maria Hojerová, Jolana Hola, Norbert Judt, Ladislav Koreny, Lubomir Kostelka, Jan Kramar, Ivan Krivosudský, Eva Kríziková, Martin Masner,Adam Matejka, Vlasta Mecnarowska, Milan Rabas, Ida Rapaicová, Pavla Severinová, Bohumil Slezacek, E. Steignerová, Milan Sulc, Stanislav Triska, Jirí Vala(5.3.2005)

Výborně udělaný seriál pro celou rodinu, příjemný, pohodový, vtipný a dobře zahraný. Z československých seriálů pro děti zřejmě nejlepší. Výborná je nejen představitelka hlavní role, ale i všichni ostatní dětští herci. Škoda, že Jiří Vala musel být nadabován do slovenštiny. Stejný osud však stihl všechny ostatní české herce, kteří si zde zahráli. Kostelkovi předabování dokonce prospělo.(29.12.2012)

Keď som bol malý, reprízovali to snáď 5 rokov za sebou počas letných prázdnin a neprestalo ma to baviť. Tento rok som to videl znovu a už to síce nemalo to čaro ako kedysi, ale je to naozaj milé, starosvetské, konzervatívne... až mám chuť vrátiť čas. Snažil som sa prísť na to, kde to točili. ŠPZ-ky boli považsko bystrické.(20.8.2016)

Stále dobrý jednoduchý veseloherní seriál. Žádné létající vnitřnosti a části těl jen příjemná pohoda. Děti řeší vše dětským způsobem a nejsou zavlečeni do žádných drog, alkoholu apod. Také žádné nebyly a děti byly dětmi a né moderními mutanty nebo jak to pojmenovat. Katka je sice poněkud přemoudřelá, ale to se dá vzít s humorem a hlavně děti v minulosti byly skutečně chytré a prakticky šikovné, uměly si poradit se životem což se nedá říci o současných počítačových chcípáčcích. Tehdy prázdniny na vesnici bez počítačů a většinou i televize byly něčím nádherným, spalo se pod širákem, z okna se utíkalo do lesa a k rybníku za dobrodružstvím, kluci uměli pracovat s nářadím a byli manuelně zruční, museli opravovat vše co bylo potřeba, holky si uměly poradit s vařením a jakýmkoli úklidem. Tento seriál to velmi připomíná což se dnešním lemplovitým makeupovým kreaturám určitě nelíbí. Dnešní mládeži když dáte do ruky koště začnou hledat ovladač a sluchátka a když je nenajdou ihned volají linku bezpečí, žeč je šikanujete.(31.3.2010)

• - Režisér nechcel, aby mala Katka Zatovičová (Katka) rozpustené vlasy. Preto ich maskér nahrievacou kulmou upravoval tak dlho, až zostali spálené a zničené. (Raccoon.city)