Moc pěkný dětský seriál s letní prázdninovou tématikou pro chvíle oddechu a pohody. Takové už se od listopadu 1989 netočí. Je tu plno vtipných a zajímavých postav. Především soběstačná a výřečná Katka, malý Janko a nebo dvojice svérázných pracantů (nevybavuji si jména postav, jednoho z nich hrál Debnár). Takovéto seriály jsou pohlazením na duši. Ještě štěstí, že jsme tu alespoň dvě desetiletí měli normalizaci, bylo to totiž jediné období našich dějin, kdy se točily kvalitní rodinné filmy a seriály. Leto s Katkou jsem poprvé viděl teprve nedávno, ale i bez nostalgie si zaslouží alespoň 3,5 *. A když vidím, jak to někteří podhodnocují už z principu, že seriál vznikl za socialismu, zaokrouhlím na pěkné 4 * a 75%.(8.10.2019)

Vždy som sa v detstve tešil na tento seriál a keď ho dávajú niekedy v repríze stále ho môžem. Nevadí mi premúdrelá Katka, mám rád ufrflaného uja Jožka, Vieročku či dvojicu lenivých mechanikov. Podľa mňa naozaj vydarená záležitosť pre deti aké sa už netočia. Celkom som prekvapený z nízkeho hodnotenia tohoto seriálového skvostu a môjho osobného "kulťáku".(17.6.2008)

• MM_Ramone

Desať ročná Kata z Bratislavy trávi letné prázdniny na vidieku. Tam sa stretáva s bandou miestnych mladistvých buranov a pretože je náramne všetečná, uvedomelá a sebavedomá tak všade a vždy rozdáva rozumy. "Leto s Katkou" je starý zabudnutý televízny seriál pre deti a mládež, ktorý bol natočený v roku 1975 v socialistickom Československu a je to na ňom poriadne poznať. Svojho času to malo svoje čaro, ale v dnešnej dobe je to len archaické, naivné a úplne zbytočné dielo. **(19.12.2017)

Výborně udělaný seriál pro celou rodinu, příjemný, pohodový, vtipný a dobře zahraný. Z československých seriálů pro děti zřejmě nejlepší. Výborná je nejen představitelka hlavní role, ale i všichni ostatní dětští herci. Škoda, že Jiří Vala musel být nadabován do slovenštiny. Stejný osud však stihl všechny ostatní české herce, kteří si zde zahráli. Kostelkovi předabování dokonce prospělo.(29.12.2012)

• Lykos

Kdybych tento seriál viděla jako dítě, možná bych měla hezké vzpomínky. Ale takhle jsou moje hlavní pocity nuda a odpor k většině hlavních postav, zejména tedy ke Katce. První díl byl o ničem, ale jakžtakž mě zajímalo, co bude dál. Následně jsem si trošku zvykla na styl vyprávění i ty protivné dětské herce i tajtdlíkování dospělých. No ale teda poslední dva díly, to byla taková splácanina, že si myslím, že dvě hvězdy jsou dost přestřelené hodnocení. Desetiletá Katka buzeruje celou vesnici a všichni ji milují, ještě se o ní perou...no jedno oko nezůstalo suché.(2.9.2019)

• - Režisér nechcel, aby mala Katka Zatovičová (Katka) rozpustené vlasy. Preto ich maskér nahrievacou kulmou upravoval tak dlho, až zostali spálené a zničené. (Raccoon.city)