Epizody(7)

Desaťročná Katka cestuje z Bratislavy na prázdniny. Ide na dedinu ku svojej tete, ktorá ju ale nečaká, pretože ju náhle museli odviezť do nemocnice. Čo teraz? Domov sa vrátiť nemôže, pretože mamička odišla za oteckom do zahraničia. Katky sa ujíma suseda Juríčková, no jej deti ju prijímajú ako nevítaného hosťa. Nakoniec sa nasťahuje k ďalšiemu príbuznému, k ujovi Jožovi a okamžite plánuje, ako mu dá jeho staromládeneckú domácnosť do poriadku... (oficiální text distributora)

Astaroth12

Nebudem sa tu rozpisovať o tom , že tento seriál bol môj obľúbený, keď som bol dieťa. Veru nie, ani si ho nepamätám, prišiel som k nemu celkom náhodou kvôli doporučeniu. Ale hned si ma získal svojou milou, bezpochyby zaručenou vtipnosťou, kde sa vobec nesnažil o zábavnosť, ale príbeh to zariadil za neho. A aj herci a asi najviac Peter Debnár to tam neskutočne bavili a naozaj veľakrát som sa zasmial. Môže to byt pre niekoho povrchné, ale u mna prevláda spokojnosť nad faktom, že táto séria má čo ponúknuť a u mna to zabralo na sto percent. ()

Snorlax

Výborně udělaný seriál pro celou rodinu, příjemný, pohodový, vtipný a dobře zahraný. Z československých seriálů pro děti zřejmě nejlepší. Výborná je nejen představitelka hlavní role, ale i všichni ostatní dětští herci. Škoda, že Jiří Vala musel být nadabován do slovenštiny. Stejný osud však stihl všechny ostatní české herce, kteří si zde zahráli. Kostelkovi předabování dokonce prospělo. ()

anderson

Pre živého Boha Ej Hlemýžď bezobsažný seriál ? :-) Naopak, vtipný seriál pre deti, ktorý STV našťastie nezakopala do svojho bezodného archívu. Paradoxne nakrútený českým tvorcom a poväčšinou českými hercami. Nuž, my sme holt nevyrastali na "Válečkovi". A hoci by to bola pravda, nedovolil by som si seriál KAMARÁDI označiť za bezobsažný. (1.8.2008) ()

Kri-kri

Pěkný dětský seriál s letní prázdninovou tématikou pro chvíle oddechu a pohody. Takové už se od listopadu 1989 netočí. Je tu plno vtipných a zajímavých postav. Především soběstačná a výřečná Katka, malý Janko a nebo dvojice svérázných pracantů (nevybavuji si jména postav, jednoho z nich hrál Debnár). Takovéto seriály jsou pohlazením na duši. Ještě štěstí, že jsme tu alespoň dvě desetiletí měli normalizaci, bylo to totiž jediné období našich dějin, kdy se točily kvalitní rodinné filmy a seriály. Leto s Katkou jsem poprvé viděl teprve nedávno, ale i bez nostalgie si zaslouží alespoň 3,5 *. A když vidím, jak to někteří podhodnocují už z principu, že seriál vznikl za socialismu, zaokrouhlím na pěkné 4 * a 75%. ()

vojo

Vždy som sa v detstve tešil na tento seriál a keď ho dávajú niekedy v repríze stále ho môžem. Nevadí mi premúdrelá Katka, mám rád ufrflaného uja Jožka, Vieročku či dvojicu lenivých mechanikov. Podľa mňa naozaj vydarená záležitosť pre deti aké sa už netočia. Celkom som prekvapený z nízkeho hodnotenia tohoto seriálového skvostu a môjho osobného "kulťáku". ()

• Režisér nechcel, aby mala Katka Zatovičová (Katka) rozpustené vlasy. Preto ich maskér nahrievacou kulmou upravoval tak dlho, až zostali spálené a zničené. (Raccoon.city)