Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Po únosu a znásilnění své třináctileté dcery byl inspektor Corrado Cattani přinucen přerušit vyšetřování zločinů mafie. Přichází další rána - jeho dcera umírá a dva kolegové jsou zavražděni. V zájmu práva a odplaty předstírá spolupráci se zločinci a odkrývá mnohamilionový obchod se zbraněmi. Na scéně se objevuje bývalý nepřítel - Olga Camastra, která se do Corrada zamiluje a je pro něj ochotna odhalit kriminální praktiky. Cattani získává s její pomocí důkaz proti zločincům. Ale boj ještě není u konce... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

dopitak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá řada je dlouho nijaká, a z prvních dílů vyčnívá jenom ještě rafinovanější a hlavně rozsáhlejší hudební motiv, aby ne, na pomoc přispěchal velký Ennio. Corrado rychle střídá místa pobytu, ale všude přináší jen smrt. Na pozadí stojí tajemný muž, ale on, stejně jako mnohé další postavy (velká dabingová jména) po několika tazích končí, mafie je mocná. Druhá série slušně vrcholí, ovšem už dlouho je jasné, že se čeká na další řadu. V této chybí osudová žena, hraběnka Olga (Florinda Bolkan) jí není. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série se výborné první minimálně vyrovná. Damianiho vystřídal na postu režiséra Florestano Vancini a je to opravdu důstojný nástupce. Mafiáni v čele s Terazinim jsou stále slizcí a licoměrní hajzlové, Cattani sice občas dostane přes držku, ale on i jeho spojenci jsou nadále muži bez bázně a hany, napětí je všudypřítomné a některé epizody (třeba ta s komisařovým uvězněním) patří k nejlepším místům celé ságy. Chobotnici 2 navíc svou účastí ozdobyl i charismatický Martin Balsam v roli zástupce americké odnože Cosa Nostry. ()

Reklama

jojinecko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4,5*/5...Akcia (ak keď nie v pravom slova zmysle) z jednotky ustúpila väčšej psychológii a íšlo sa viac po detailoch a osobnostiach. Aj na úkor dynamiky deja, ale to pomalšie tempo má svoje silné vnútorné napätie, poprepletané vzťahy a zaujímavé intrigy vyššej triedy (podľa mňa scenárista odviedol pri tejto sérii lepšiu prácu ako pri jednotke!). "Dottore" Corrado už nie je tým jednoznačným hrdinom v pravom a klišoidnom slova zmysle, dejový sled je nepredvídateľný, napínavý, vťahujúci... A zanedbateľný nie je ani Ennio a jeho "podmaz"...Skvelé- pokračujem v sérii ďalej:) ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem právě shlédnul tuhle sérii a musím konstatovat, že to začíná nabírat pořádný drajv přesně jak jsem očekával. První řada byla slušná, ale přišla mi taková rozjezdová moc toho neřekla a ani jsem pořádně nevěděl co napsat do komentu. Teď už mám v hlavě jasněji. to co úvodní řada nastínila se tu rozjíždí celkem nekompromisně nikdo se tu z ničím nesere. Hlavně na mě začala působit ta všudypřítomná beznaděj a hodně špatný osud všech kladných hrdinů. Prostě a jednoduše kdokoliv chce cokoliv změnit a nehodlá ustoupit je nekompromisně odstraněn. Význam slova Chobotnice tu pak dostává ten správný rozměr. chapadla mafie jsou všudypřítomná sahají až do nejvyšší politické sféry a smete každýho kdo se postaví do cesty z nemilosrdnou krutostí. Začátek a konec série je pak ultimátně špatný. Takže určitě tu vidím kvalitativní posun oproti rozvláčné první řadě. I když pořád mi ještě k dokonalosti něco chybí. děj není zase až tak originální a pár budoucích scén a point jsem celkem bez problému (úspěšně) vytušil dopředu. Každopádně tato série už si ode mě ty 4* vyslouží a celkově jsem zatím spokojen. Uvidíme jak se to vyvrbí dál. Na další řady se chystám v dohledné době.75% ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I druhá série přináší vcelku kvalitní seriálovou zábavu, kterou nelibě poznamenávají některé nezvládnuté scény z Cattaniova soukromého života a scénáristicky přidrzlé odstraňování postav, v prvním díle Cattaniho dcery Paoly a v dalších těch čestných, kteří něco ví. Světlé místo je zpověď jednoho mafiána, "kterak se to vlastně ušpinil". Není sice bůhvíjak originální, působí však ve své zkratce přesvědčivě. Slabé ****. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Italsko-americký herec Martin Balsam se v  seriálu Chobotnice (od r. 1984) objevil hned dvakrát. Poprvé ve 2. sérii jako Frank Carrisi a podruhé v 5. sérii jako Don Calogero Barretta. (Cucina_Rc)
  • Po uvedení 1. série, kdy mafie vyhrožovala celému štábu i Michelu Placidovi, byli filmaři nuceni přesunout natáčení z místa Itálie do jiných evropských lokací, konkrétně do Švýcarska, Německa, Velké Británie a Řecka. (Fenk)

Reklama

Reklama