Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Komisař David Licata (Vittorio Mezzogiorno) je postřelen. Hned po zotavení dostává úkol najít Tana Cariddyho (Remo Girone). S pomocí soudkyně Silvie Contiové (Patricia Millardet) chtějí dostat nové vedení mafie. Nový loutkář, šéf mafie, „řezník“ (Pierre Mondy) spolupracuje s turkem Parbem (Jiří Růžička), /jeho pravá ruka (Martin Dejdar) a služka (Helena Růžičková), spojka v Praze (Jan teplý st.)/. Vyšetřování nás dostává do Prahy a do koncentračního tábora v Heidelbergu, kde se komisař Licata setkává s bankéřem Štefanem Litvakem (Rudolf Hrušínský st.) a kde následně umírá. Soudkyně Contiová je opět sama a Tano Cariddy spolu se svojí sestrou odjíždí pryč. (engii)

(více)

Recenze (26)

Al44... 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zde již dle mého nastává mírný úpadek série. Sice se s Chobotnicí tentokrát podíváme do Afriky, Turecka a dokonce i do Prahy, ale celkový výsledek je takový nijaký. Příběh je už cítit několikanásobnou recyklací. Hlavní záporné postavy již nejsou tak ďábelští jako dříve (působí značně unaveným dojmem). Přítomnost českých herců (kromě R. Hrušínského) působí spíše úsměvně. Stále samozřejmě přetrvává perfektní návaznost na předchozí série (stejní herci) + skvělý hudební doprovod. ()

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tady už přecejenom půjdu s hodnocením o jednu hvězdičku dolů. Oceňuji skvěle rozehranou partii a záporáky poněkud jiného druhu (místo přemýšlivých mafiánských bossů hovořících v jinotajích tady máme řezníka v pravém slova smyslu), ale jak se blížíme k vyřešení, postavy se začínají chovat nelogicky a konec šesté série tím dost trpí. Na dabing Elišky Balzerové, která pro tuto sérii nahradila Zlatu Adamovskou, se mi taky nepodařilo zvyknout. ()

Reklama

JohnSmith 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Od smrti Cattaniho to jde s chobotnicí z kopce. Pátá série ještě šla, ale šestá je opravdu slabá. Sice potěší Praha, ale člověk se musí zasmát, když vidí kudy vedly některé trasy, pěkně na přeskáčku, jen aby byly vidět památky. Konec hlavního hrdiny také není zrovna nejlepší a mrzelo mě, že Rudolf Hrušínský nedostal větší prostor. Jinak co se týče děje, tak jedinou kvalitní stálicí je Tano, ale jinak je to jen natahování příběhu a překombinovaná zápletka. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No podle mého názoru je to pořád v pohodě obdobně jako pátá série tak i šestá si drží pořád velmi slušný standart. dokonce je zde i Česká stopa skoro by se bez nadsázky dalo říct, že se tahle série klidně mohla jmenovat Chobotnice 6 všechny stopy vedou do Prahy! Ano už je tomu tak matičky stověžaté si tu užijeme více než dost a dokonce v závěru série zjistíme, že v pozadí všeho jakož to největší zlosyn ze všech je Rudolf Hrušínský který mimochodem svůj part zvládnul naprosto excelentně. Objeví se i jiní Čeští herci jako Beneš, Dejdar a další. Po mírně optimistickém konci páté série tu jde opět všechno do sraček. hlavní hrdina má pro jistotu už od prvního dílu kulku v hlavě která ho sice nezabije okamžitě, ale je nasnadě, že dříve nebo později to schytá to jenom aby jsme počítali s tím jak to celý skončí. No a ti na který se nedostalo v předchozích sériích si můžou být jistí, že tentokrát to opravdu schytají. Každopádně byť už to dějově nijak extra nepřekvapí, tak mě to pořád bavilo dost na to abych tomu švihnul ty standartní 4*. I když už tu jsou série 5 a 6 hůře hodnocené než 1,2,3,4 tak podle mě ten rozdíl v kvalitě určitě až tak markantní není. Této řadě dávám 75% ()

Yarwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Šestá série nás přivádí do Prahy a spolupráce s tehdejší československou televizí přivádí na obrazovky i české herce, které byste zde nečekali. V šesti dílech svádí boj mezi sebou tři strany - na jedné řezník Breno, který se ujímá vedení mafie, na druhé Ribeira, který se mu chce pomstít za vraždu své matky a sourozenců, a na třetí policie, kde kromě známé dvojice Dejv Licata a Sylvie Contiová nakonec zakotví (nedobrovolně) i starý známý Tano Carridi. Šťavnatá kombinace výrazných charakterů roztáčí kolo, které se zastaví až na samotném konci, na kterém ani ti, kteří přežijí, nezůstanou bez bolestivých šrámů. Po čtvrté a páté sérii pro mě představuje šestá bronzový stupínek na vítězné bedně nejlepších detektivních seriálů. ()

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama