Snímek vypráví o newyorském advokátovi Henrym Turnerovi, který má vše, co dělá muže v jistých kruzích úspěšným. Dobrou práci, peníze, krásnou manželku, odpovídající byt a nepříliš citlivé svědomí. Nečekaná tragédie však rázem všechno změní. Henry se stane náhodným terčem pouličního násilníka. Jen zázrakem nezemře, kulkou poškozený mozek se však zotavuje velmi obtížně. Muž je zprvu ochromen jak fyzicky, tak psychicky, a jen díky rehabilitační péči se mu podaří opustit brány sanatoria. Stane se z něj však docela jiný člověk a ztráta paměti mu umožní zkoumat svou dosavadní existenci jako život někoho třetího, se kterým kupodivu často nesouhlasí. Zatímco snobské okolí jeho změnu těžko přijímá, pro ženu a dcerku je "nový" Henry daleko přijatelnější. (oficiální text distributora)

viperblade

K tomuto filmu sedí dokonale jedno slovo - nevýrazný. Nevýrazný Ford, který nehraje špatně, ale nemá co. Jeho postava Henryho je strašně šablonovitá (což se dá vlastně říct o všech dalších postavách i scénáři, protože bezpečně odhadnete, co se kdy stane) nevýrazný Zimmer, nevýrazná kamera… prostě vše je tu takové… ano, mířím k tomu slovu, průměrné. Ale co, i taková esa, jakými bezpochyby Harrison a Annette jsou, si můžou sem tam dovolit natočit něco ne zrovna výjimečného… 50 %. ()

Hal_Moore

Myslete na Henryho je velice předvídatelný film. Scénář je špatný. Cesta, kterou se vydává příběh je nešťastně zvolená. Konec prakticky uhodnete hned na začátku a to není dobře. Dialogy jsou o ničem a hercům prakticky nic nevěříte. Obvykle se mi herectví Harrisona Forda opravdu líbí, ví jak se vžít do své role, ovšem v tomhle snímku podává velmi slabý výkon. Annette Beningová je skvělá herečka, ale po opětovném shlédnutí Americké Krásy po tomhle filmu, musím říct, že nedosahuje ani kvalit zde špatného Forda. Takhle nám vznikla dvě hodiny dlouhá soap opera... Je to škoda, protože idea je zajímavá. Ale co je opravdu deprimující, že dobrý režisér s dobrým obsazením natočil tak průměrný film. ()

StarsFan

Když se úspěsný právník po vážném úrazu ocitne v situaci, kdy se musí znovu naučit mluvit, číst a chodit, změní to (poměrně pochopitelně) jeho pohled na život. Z perfekcionisty, který býval kritický ke každému, kdo nesplňoval jeho vysoké nároky, se stává muž, který si začíná uvědomovat, že v životě jsou důležitější věci než peníze a image. Film plný zdánlivě nedůležitých, zato kouzelných momentů (převržená sklenice s džusem, obejmutí vrátného), který dokazuje, že Harrison Ford má na víc než jen na hraní cool dobrodruhů. ()

D.Moore

Očekávaně se vyvíjející, ale neočekávaně hřejivý, milý, příjemný a tu a tam i vtipný snímek s perfektním Harrisonem Fordem, jemuž člověk věří původního Henryho i toho, který přišel "pak". Z filmografie Mika Nicholse, pravda, Myslete na Henryho nijak zvlášť nevyčnívá, ale jedná se přinejmenším o zajímavý film, u něhož jsem si díky tomu, jak nekomplikovaný byl, hezky odpočinul. "Já jsem Rudy. Ruu-dyy."-"Co se stalo jemu?"-"Je to osel.". ()

castor

Úspěšný (avšak chladný) advokát, který po náhodném incidentu přichází o paměť. Hledá sám sebe, vlastní tvář i rodinu, nachází skutečné hodnoty života ve smyslu „mějme se všichni rádi“, které jsou na míle vzdálené honbou za úspěchem a vydělanými dolary. Dosud se neptal, neřešil, co druzí chtějí. Své rodině prostě dával to „nejlepší“. Teď dostal šanci začít znovu. A s pravými hodnotami. V případě předchozích řádků překvapí jméno režiséra. Na Mika Nicholse je to prostě docela učesané, přímočaré a plné morálních plků. Herci fajn, atmosféra fajn, ale celkově je to nevýrazné. Karty jsou velmi brzy jasně rozdané a někde od půlky se nemáme čeho chytit. Určitě překvapí jméno scénáristy! ()

• Malé cameo si zahrál JJ Abrams. Dělal poslíčka, co donesl do Henryho domu jídlo. (Terva)
  • Nechybělo mnoho a Harrison Ford úlohu Henryho odmítl. Důvodem byla obava, aby nebyl zaškatulkován do role právníka, kterého ztvárnil již ve snímku Podezření (1990). Když ale zjistil, že postava Henryho představuje právníka jen okrajově, na nabídku kývl. (oje)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York ve městech New York, White Plains a Millbrook. (Terva)