Očitý svědek

Norsko, 2014, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Anneke von der Lippe, Axel Gehrken Bøyum, Odin Waage, Per Kjerstad, Yngvild Støen Grotmol, Kim Sørensen, Yngve Berven, Ingjerd Egeberg, Reidar Sørensen (více)

Epizody(6)

Seriál OČITÝ SVĚDEK je napínavý thriller s rychlým spádem nahlížený očima dvou dospívajících chlapců, jejichž tajné setkání se promění v noční můru v podobě vraždy, korupce a války gangů. Philip a Henning, kamarádi ze školy a sousedé, se jednou v noci tajně setkají v odlehlé pískovně. Oba jsou k sobě navzájem přitahováni, ale jejich pokoutní schůzka je dramaticky přerušena příjezdem auta se čtyřmi muži. Z bezpečí svého úkrytu se chlapci stanou svědky toho, jak se pátý muž osvobodí ze zajetí v kufru vozu a postřílí své únosce. Vrah objeví jejich skrýš, ale chlapcům se podaří utéct i s vražednou zbraní, které se později v panice zbaví. Mladíci sužovaní strachem o vlastní životy i z prozrazení jejich vztahu uzavřou dohodu a přísahají, že o tom, co viděli, nikomu nikdy nic neřeknou. Jak dlouho však dokážou tajit čeho byli svědky, když vrah je stále na útěku? (HBO Europe)

Recenze uživatele markotter k tomuto seriálu (1)

Očitý svědek (2014)

Ze začátku hrozně moc postav, komplikovaný děj, který sice pomalu zaklapával, ale dalo to úsilí pochopit. Taky se mi několikrát stalo, že jsem usnul a musel koukat znova, abych se dostal do děje. Jediný poslední díl byl od začátku zajímavý a napínavý. Konec bohužel spíše americký než norský. Jediná sympatická postava v seriálu byl hlavní záporák. ()