Očitý svědek

(TV seriál)
všechny plakáty
Trailer

Epizody(6)

Seriál OČITÝ SVĚDEK je napínavý thriller s rychlým spádem nahlížený očima dvou dospívajících chlapců, jejichž tajné setkání se promění v noční můru v podobě vraždy, korupce a války gangů. Philip a Henning, kamarádi ze školy a sousedé, se jednou v noci tajně setkají v odlehlé pískovně. Oba jsou k sobě navzájem přitahováni, ale jejich pokoutní schůzka je dramaticky přerušena příjezdem auta se čtyřmi muži. Z bezpečí svého úkrytu se chlapci stanou svědky toho, jak se pátý muž osvobodí ze zajetí v kufru vozu a postřílí své únosce. Vrah objeví jejich skrýš, ale chlapcům se podaří utéct i s vražednou zbraní, které se později v panice zbaví. Mladíci sužovaní strachem o vlastní životy i z prozrazení jejich vztahu uzavřou dohodu a přísahají, že o tom, co viděli, nikomu nikdy nic neřeknou. Jak dlouho však dokážou tajit čeho byli svědky, když vrah je stále na útěku? (HBO Europe)

Trailer

slunicko2

Napínavé, osobité, severské. 1) Fakt, že jsem nejdříve viděl rumunský remake Údolí ticha a norský originál teprve půl roku poté, mi umožnila dobře se vyznat ve spletitém ději. I tak mám ale pocit, že Norové příběh podali srozumitelněji, věrohodněji a s lepšími herci. 2) Homofobnímu Rumunsku rozumím. Ale homofobní Norsko mě překvapuje. 3) A teď to nejlepší. 19letý Odin Waage (blonďatý Henning) s hlubokým podmanivým hlasem si mě získal. I jeho partner Axel Gehrken Boyum (Philip) nebyl k zahození. I 33letý Frank Kjosas (ulízaný motorkář Raymond) je pěkný. ()

markotter

Ze začátku hrozně moc postav, komplikovaný děj, který sice pomalu zaklapával, ale dalo to úsilí pochopit. Taky se mi několikrát stalo, že jsem usnul a musel koukat znova, abych se dostal do děje. Jediný poslední díl byl od začátku zajímavý a napínavý. Konec bohužel spíše americký než norský. Jediná sympatická postava v seriálu byl hlavní záporák. ()

*CARNIFEX*

Nórska, “nechladná”, seriálová krimi, podľa otrepanej šablóny, ktorá okrem hlavnej zápletky, rieši niekoľko “vedľajších konfliktov”, ktoré spolu úzko súvisia, no treba ich všetky potupne vyriešiť, aby sa divák dotrepal k záverečnému rozuzleniu. Popravde, videl som rapídne lepšie spracované varianty osvedčenej tematiky, a tak počas momentálneho maratónu s jasným zámerom sledovania krimi seriálov, opäť sucho konštatujem, že som vzhliadol bohapustý priemer, ktorý keby nevidím, nič sa veru nestane. “Očitý svedok” je totiž všetko možné, len nie to, čo sa píše hneď v prvej vete obsahu. Čiže “napínavý thriller s rychlým spádem”, pričom jediné epizódy, ktoré si zaslúžia tento prívlastok, je tá prvá a úplne posledná. ()

Zmiu

Napínavý šestidílný seriál o dvou chlapcích, co se stanou svědky přestřelky v pískovně uprostřed lesa. Ze strachu před útočníkem, ale taky před tím, že by vyšlo najevo, proč byli sami dva spolu v lese, se rozhodnou mlčet. Tato vražda je však propojena s dalšími zločiny, a postupně přituhuje. Hlavní zločinec je opravdu hodně nechutná postava, při posledním dílu jsem skoro nedýchala. ()

Aky

Typický a obvykle výtečný severský krimi seriál poslední doby. Děj je nabitý napětím a nečekanými zvraty, navíc je vše vyprávěno prostřednictvím dobrých a sympatických herců. Pátou hvězdu jsem nakonec nedal kvůli přece jen přílišné neskutečnosti a neuvěřitelnosti v posledních dílech. ()