Reklama

Reklama

Očitý svědek

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál OČITÝ SVĚDEK je napínavý thriller s rychlým spádem nahlížený očima dvou dospívajících chlapců, jejichž tajné setkání se promění v noční můru v podobě vraždy, korupce a války gangů. Philip a Henning, kamarádi ze školy a sousedé, se jednou v noci tajně setkají v odlehlé pískovně. Oba jsou k sobě navzájem přitahováni, ale jejich pokoutní schůzka je dramaticky přerušena příjezdem auta se čtyřmi muži. Z bezpečí svého úkrytu se chlapci stanou svědky toho, jak se pátý muž osvobodí ze zajetí v kufru vozu a postřílí své únosce. Vrah objeví jejich skrýš, ale chlapcům se podaří utéct i s vražednou zbraní, které se později v panice zbaví. Mladíci sužovaní strachem o vlastní životy i z prozrazení jejich vztahu uzavřou dohodu a přísahají, že o tom, co viděli, nikomu nikdy nic neřeknou. Jak dlouho však dokážou tajit čeho byli svědky, když vrah je stále na útěku? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Napínavé, osobité, severské. 1) Fakt, že jsem nejdříve viděl rumunský remake Údolí ticha a norský originál teprve půl roku poté, mi umožnila dobře se vyznat ve spletitém ději. I tak mám ale pocit, že Norové příběh podali srozumitelněji, věrohodněji a s lepšími herci. 2) Homofobnímu Rumunsku rozumím. Ale homofobní Norsko mě překvapuje. 3) A teď to nejlepší. 19letý Odin Waage (blonďatý Henning) s hlubokým podmanivým hlasem si mě získal. I jeho partner Axel Gehrken Boyum (Philip) nebyl k zahození. I 33letý Frank Kjosas (ulízaný motorkář Raymond) je pěkný. ()

Zmiu 

všechny recenze uživatele

Napínavý šestidílný seriál o dvou chlapcích, co se stanou svědky přestřelky v pískovně uprostřed lesa. Ze strachu před útočníkem, ale taky před tím, že by vyšlo najevo, proč byli sami dva spolu v lese, se rozhodnou mlčet. Tato vražda je však propojena s dalšími zločiny, a postupně přituhuje. Hlavní zločinec je opravdu hodně nechutná postava, při posledním dílu jsem skoro nedýchala. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si chtěl udělat klidný, odpočinkový odpoledne a začal jsem s tím, že si pustím nějakou napínavou, severskou kriminálku. Z databáze jsem si naslepo vybral tento seriál, aniž bych si přečetl obsah, tudíž jsem nevěděl o čem to bude. Obsahy a recenze si už od jistý doby nečtu, jelikož tam jsou občas nepříčetný spoilery, které mi kazi můj budoucí divácký prožitek a proto se jen kouknu na nějakej ten obrázek v galerii a to mi musí stačit. Takže jsem si po obědě pustil začátek tohoto díla a hned se mi nádherně zvedl kufr a hned na to mě málem klepla pepka a to z důvodu, že jsem se stal nechtěným očitým svědkem děje při němž si dvě mladý, nemytý, norský bukvice chystají někde v lese nehorázně zmydlit ty svý zpocený a zarostlý prd... A propos se tato situace odehrává v Norsku v nočních hodinách, což si myslím, že v této provincii je celkem zima na vyndavání nezkrocenejch úžovek. Naštěstí k tomu nedošlo, jelikož než si buzna číslo jedna stačila rozepnout poklopec, tak se na tomto asi Nory oblíbeném místě objeví banda nemilosrdnejch zabijáků, kteří zde chtějí někoho odkrouhnout. To se jim jaksi taksi nepovede a zčistajasna se sami stávají obětmi, které si bývalá oběť vychutná, jak se patří. Tím pádem se naše homoklády stávají očitými svědky těchto brutálních vražd a jelikož se za své teplé průvany, které se jim odehrávají v trenýrkách stydí, tak si to prozatím nechají pro sebe. Ještě než budu psát dál, tak musím podotknout, že mám štěstí, že jsem se na to díval v původním znění s titulky, takže jsem nemusel poslouchat nějaké dabované, přiškrcené, bukvičí hlásky nějakýho Kotka nebo Mádla. Dalším problémem pro naše přihřáté sopliaky se stal pachatel, který se je snažil zabít a kterej dokonce jednoho z nich dokonce i viděl. Hošanům se naštěstí podařilo odcupitat, ale ty pravý muka jim teprve nastanou. Vypadá to, že píšu spoilery, ale tak to není, jelikož to, co jsem napsal se stalo v úvodní desetiminutovce. Samozřejmě po tomto činu následuje velká policejní akce, která zaměstná vícero policejních jednotek a s vyšetřováním se dostaneme až do nitra norského podsvětí, které zahrnuje vícero motorkářských gangů a nějakou tu balkánskou mafii. Naštěstí už se tam moc neobjevuje homo linka a tvůrci dali přednost akci a celkovému průběhu vyšetřování, které je hlavně v druhé polovině seriálu dosti záživné a proto mi nezbývá nic jiného než, že musím konstatovat tedy po přeskočení úvodní chlapecké průtrži mračen, které mně nemile překvapilo, že to nakonec byla vcelku povedená taškařice s překvapivým koncem a proto dávám zasloužených 70%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nórska, “nechladná”, seriálová krimi, podľa otrepanej šablóny, ktorá okrem hlavnej zápletky, rieši niekoľko “vedľajších konfliktov”, ktoré spolu úzko súvisia, no treba ich všetky potupne vyriešiť, aby sa divák dotrepal k záverečnému rozuzleniu. Popravde, videl som rapídne lepšie spracované varianty osvedčenej tematiky, a tak počas momentálneho maratónu s jasným zámerom sledovania krimi seriálov, opäť sucho konštatujem, že som vzhliadol bohapustý priemer, ktorý keby nevidím, nič sa veru nestane. “Očitý svedok” je totiž všetko možné, len nie to, čo sa píše hneď v prvej vete obsahu. Čiže “napínavý thriller s rychlým spádem”, pričom jediné epizódy, ktoré si zaslúžia tento prívlastok, je tá prvá a úplne posledná. ()

markotter 

všechny recenze uživatele

Ze začátku hrozně moc postav, komplikovaný děj, který sice pomalu zaklapával, ale dalo to úsilí pochopit. Taky se mi několikrát stalo, že jsem usnul a musel koukat znova, abych se dostal do děje. Jediný poslední díl byl od začátku zajímavý a napínavý. Konec bohužel spíše americký než norský. Jediná sympatická postava v seriálu byl hlavní záporák. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama