Tušila som, že ak sa američania rozhodli natočiť remake tohto seriálu, tak bude určite za niečo stáť. Nečakala som ale, že ma to pripúta do kresla na 6 hodín. Severenia sú proste v kriminálkach top trieda.(1.11.2016)

Ze začátku hrozně moc postav, komplikovaný děj, který sice pomalu zaklapával, ale dalo to úsilí pochopit. Taky se mi několikrát stalo, že jsem usnul a musel koukat znova, abych se dostal do děje. Jediný poslední díl byl od začátku zajímavý a napínavý. Konec bohužel spíše americký než norský. Jediná sympatická postava v seriálu byl hlavní záporák.(4.9.2017)

Typický a obvykle výtečný severský krimi seriál poslední doby. Děj je nabitý napětím a nečekanými zvraty, navíc je vše vyprávěno prostřednictvím dobrých a sympatických herců. Pátou hvězdu jsem nakonec nedal kvůli přece jen přílišné neskutečnosti a neuvěřitelnosti v posledních dílech.(30.7.2017)

Napínavý šestidílný seriál o dvou chlapcích, co se stanou svědky přestřelky v pískovně uprostřed lesa. Ze strachu před útočníkem, ale taky před tím, že by vyšlo najevo, proč byli sami dva spolu v lese, se rozhodnou mlčet. Tato vražda je však propojena s dalšími zločiny, a postupně přituhuje. Hlavní zločinec je opravdu hodně nechutná postava, při posledním dílu jsem skoro nedýchala.(27.9.2015)

Napínavé, osobité, severské. 1) Fakt, že jsem nejdříve viděl rumunský remake Údolí ticha a norský originál teprve půl roku poté, mi umožnila dobře se vyznat ve spletitém ději. I tak mám ale pocit, že Norové příběh podali srozumitelněji, věrohodněji a s lepšími herci. 2) Homofobnímu Rumunsku rozumím. Ale homofobní Norsko mě překvapuje. 3) A teď to nejlepší. 19letý Odin Waage (blonďatý Henning) s hlubokým podmanivým hlasem si mě získal. I jeho partner Axel Gehrken Boyum (Philip) nebyl k zahození. I 33letý Frank Kjosas (ulízaný motorkář Raymond) je pěkný.(29.7.2017)