The New Avengers (TV seriál)

• Francie

Chapeau melon et bottes de cuir

Pomstitelia

Thriller / Akční / Mysteriózní

Kanada / Francie / Velká Británie / USA, 1976, 26x60 min

Patrick Macnee, Joanna Lumley, Pierre Vernier, Deep Roy, Peter Cellier, Patrick Malahide, Clive Revill, Richard Ireson, Robert Lang, Anthony Sharp, Jean Claudio, Caroline Munro, Henry Czarniak, Tania Mallet, Maxence Mailfort, Ian Hendry, Jacques Maury, Mark Burns, Diana Churchill, Gary Raymond, John Castle, Eric Allan, Anulka Dziubinska, Pamela Stephenson, Guy Mairesse, William Morgan Sheppard, Stephen Moore, Annie Lambert, Kenneth Gilbert, Jeremy Wilkin, Richard Murdoch, Vincent Wong, Geoffrey Bateman, Robert Putt, Patrick Connor, Robert Beatty, Terence Longdon, Edward Judd, Keith Marsh, Gareth Hunt, Mark Jones, Larry Lamb, Jacques Monnet, Roy Boyd, Terence Plummer, Louis Zorich, Melissa Stribling, David Swift, Keith Alexander, Sylvain Clément, Jeremy Child, Michael Barrington, Malcolm Stoddard, Erick Desmarestz, Leslie Carlson, Jenny Runacre, Jack Creley, Suzette Couture, Murray Brown, Robert Rietty, Bill Bailey, Harvey Atkin, Mervyn Johns, George Chuvalo, Arthur Dignam, Ishaq Bux, Peter Jeffrey, Pik Sen Lim, Gary Waldhorn, Moira Foot, Pearl Hackney, Brian Croucher, Derek Waring, George Sweeney, John Challis, Bruce Bould, Frank Thornton, Ronald Leigh-Hunt, Dinsdale Landen, William Franklyn, Prentis Hancock, Gabrielle Drake, Annabel Leventon, Anna Palk, Sara Kestelman, Basil Dignam, Michael Culver, David de Keyser, David Wood, Derek Farr, Jerold Wells, Raymond Mason, Hedger Wallace, Jill Melford, Derek Francis, John Tatum, Kevin Stoney, Walter Henry, Barry Stanton, Rowland Davies, Michael Sheard, Roger Avon, John Forbes-Robertson, Barry Jackson, Andy Bradford, Peter Copley, Trevor Baxter, Maurice Marsac, Maxwell Craig, Julian Holloway, Lyndon Brook, Hugh Walters, Noel Trevarthen, Bruce Boa, Edward Kelsey, Maurice Good, Gerald Sim, Kay Hawtrey, Michael Latimer, Trevor Adams, Neil Hallett, Frederick Jaeger, Kenneth Watson, Hugh Morton, Peter Brace, George A. Cooper, Gordon Sterne, Basil Hoskins, Richard Leech, Keith Barron, David Calderisi, Gwen Taylor, Oscar Quitak, Frank Gatliff, Peter Aykroyd, Shaun Curry, Jennie Goossens

Tiež som to na Markíze stihol a bol to dobrý seriál. Mjou najobľúbenejšou časťou bola, tá keď plynom uspali celé Anglicko..ale to by neboli Pomstitelia, ak...(27.9.2008)

Prekvapuje ma a zároveň teší, že som vôbec prvý, čo hodnotí jeden z najlepších európskych seriálov vôbec, ktorý som pred pár rokmi doslova nedopatrením zachytil, keď práve bežal na Markíze. A o čo ide ? Jednotlivé postavy - členovia britskej tajnej služby- riešia zlovestné prípady, ktoré strašili "západ" 70-tych rokov. Zvlášť živo si spomínam na jednu časť, kedy nemeckí nacisti žijúci tridsať rokov zamaskovaní v mníšskych habitoch na malom ostrovčeku pri Anglicku, kde ušli po páde tretej ríše vyvraždiač pôvodných mníchov, pripravovali celosvetový nacistický prevrat. Nuž, naozaj originálne.(21.12.2006)

Nemohu si pomoct, ale pro mě je tohle oproti původní sérii jednoduše pokles a rozhodně to není něco, co by se mi zamlouvalo tolik jako původní seriál. Macnee už až moc spolupracovníků a začíná to trochu připomínat "Mission: Impossible", i když pravda, pořád je to sem tam i vtipnější. Seriál ve mě ale nezanechal tolik jako jeho původní verze, tak proto i takové hodnocení. No co, Diana Rigg mi prostě chyběla už na konci původního seriálu.(3.11.2013)

Pokračování ze 70tých let je v mých očích na stejné kvalitní urovni, coby originál ze 60tých let (ale hodně se mě ty série v paměti pomýchaly).(26.11.2009)