Harry a Hendersonovi

• USA Harry and the Hendersons (více)
všechny plakáty
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1993), 26 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Robert Caramico

Bruce Davison, Molly Cheek, Zachary Bostrom, Carol-Ann Merrill, Patrick Pinney, Noah Blake, Kevin Peter Hall, David Coburn, Mercedes McNab, Courtney Peldon (více)

Série(3) / Epizody(72)

Seriál sa odohráva v dome obývanom na prvý pohľad obyčajnou americkou rodinou. Prvý dojem však môže klamať, keďže v skutočnosti spolu s rodinkou v dome obklopenom horskou prírodou žije nezvyčajný hosť menom Harry, ktorý obyčajného človeka pripomína len veľmi málo. Svojou šikovnosťou slona v porceláne, neschopnosťou ľudskej reči, chlpatou obrovitou postavou a dobrým srdcom dostáva do vtipných situácií  nielen seba, ale aj celú rodinu Hendersonovcov. (Patrik200s)

T2

Film o chlpatom obrovi z lesa bol podarení ale serial už toľko do seba nemal, škoda bol z toho len slabší podpriemer, ktorý toho nemal už čo moc ponúknuť. ()

tron

Rodinné. Veľmi rodinné. Vždy som mal radšej cynického hajzla Alfa, ale zasa až také zlé to nebolo (ale celovečerný film ma bavil viac). Samotný Harry je podarený a Bruce Davison fajn (obstojne zastúpil filmovú hlavu rodiny, Johna Lithgowa). ()

Melies

1 / 10 Seriál, ktorý by sa mal podľa Boha Pravdy volať 'Harry, Hendersonovci a strašná nuda' - scenár im snáď písal samotný opičiak! ()

MM_Ramone

"Harry a Hendersonovci" je poriadne trápny televízny sitcom. Nesympatická rodinka žijúca s nesympatickým prerasteným ľudoopom v jednej domácnosti. Harry pôsobí dojmom primitívneho zvera a nejaký pocit zábavy som z neho nikdy nemal. Tiež i herecké výkony ostatných predstaviteľov sú viac než slabé. Ku scenáru sa radšej vyjadrovať ani nebudem. Celé to nestojí takmer za nič. Jednu hviezdičku dávam jedine za K.P.Halla, ktorý tu vymenil masku Predatora za všivavý kožuch Harryho. * ()

Marek1991

Pre mňa toto bol nezábavný rodinný seriál s mierne chýbajúcou komediálnosťou. V tomto čase sa ani nemohol porovnávať s úspešnejšími sitkomami ako boli Krok za krokom, Show Billa Cosbyho, Alf, či menej úspešnými, akými bola napríklad Roasenne, či seriálmi iných štýlov, akými boli Beverly Hills 902 10, či Pobrežná hliadka. Podľa mňa nie celkom dobre vytvorená postavička Harryho, či zlý a nudný scenár už predurčili tento seriál k neúspechu. ()

corpsy

Sitcomová tuctovka, ktorá stavia na ako takom úspechu pôvodného kinofilmu, ktorý bol ale trochu iného razenia a nebol až tak násilne komický. ()

mandlova

yetti nebo přerostlá opice jako domácí mazlíček? proč ne, ale to by musel scénář stát za víc než starou belu ()

Mr.Floyd

Priznám sa, že v časoch môjho detstva som sa na Harryho každý večer tešil. Teraz mi už jednoduché dialógy, smutné brumčanie yettiho a celková neuveriteľnosť situácí pripadá mierne povedané smiešna. ()

himor

Ako decko som to hltal, pamatam si ako som na to cakal, kedy to pojde v telke. V tej dobe sa mi to zdalo byt velmi smiesne, preto davam vyssie hodnotenie. Teraz to uz take smiesne sice nieje, ale nostalgia zostala. Harry HA! 50% ()