• POMO

Tak bezcitné, sprosté a nemožné, až nemôžem uveriť, kto všetko za tým stojí. Evidetne to bol zámer (čo mi akosi nedáva zmysel).(21.4.2003)

• Malarkey

To, že má tahle komedie dost specifickej humor, jsem pochopil hned na začátku filmu. Jenže na to, že mi sprostej humor nevadí, mi tenhle prostě neseděl. U Klubu sráčů nebo u španělskýho Bouřliváka tak nějak počítám s tím, že když vidím ty herecký zvěrstva, nic kloudnějšího ani čekat nemůžu. Jenže tady je to jako kdybyste v parku potkali solidně vypadajícího týpka v saku od Armaniho, kterej by Vás naprosto v klidu oslovil a pak by na Vás vytasil všechno, co by měl. Taky by Vám to nepřišlo vtipný.(19.10.2015)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $6,291,602Tržby Celosvetovo $14,145,677(31.8.2008)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $14,145,677(10.1.2007)

• Oskar

Atraktivní obsazení, věhlas režiséra, spojení sci-fi a komedie... no nekupte to. Ale pak si budete říkat jenom "Sakra, zase jsme naletěli...!" 20 %(19.7.2004)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2012)

• ScreamJay

....a tak dobře to začalo, opradu začátek nad očekávání. Jak po stránce efektové, nápadové tak i po té u komedií nezanedbatelné humorné. Instalace penisu, jenž nebyl mimozemšťanům dopřán, jeho následné bručení před oním rituálem a nebo dokonce posílání údržbářů aby jej seřídili, to všechno je celkem vtipné. Jenže tak po prvních 20 minut. Pak ovšem příběh a jeho vtipnost odumírá stejně, jako chuť na onen akt s přibývajícím věkem. Na konci si sice děj zobne viagru a ještě trochu pookřeje, ale na vtipnosti už příliš nepřidá. Ben Kingsley v roli vůdce mimozemšťanů exceluje akorát splachováním sama sebe na letadlových záchodcích, John Goodman spíše jen přehrává nežli nějak víc hraje a samotný Garry Shadling více a více připomíná křížalu. Ta sice má chuť jablka, ze kterého je, ale okorává víc a víc jako celý děj. Takže této zprvu zábavně origánální, posléze mírně uvadající a ke konci už spíše uhnivající komedii dávám dvě hvězdičky. Ale pokud vám těch dvacet minut pro pobavení stačí, nechť račte zřít.(29.6.2004)

Tak trochu plytké a nevyužité. Od Mikea Nicholse bych zkrátka čekal něco víc. Navíc Garry Shandling mi přišel dosti nesympatický.(8.12.2011)

• Slarque

Obsazení vypadalo docela lákavě. Ale scénář byl mizerný, režisér tomu taky moc nepomohl a křečovitý výkon Garryho Shandlinga v hlavní roli to celé korunoval.(1.7.2004)

Pozerať sa na to dalo, ale to je termín, ktorý neradi spájame s menom Mikea Nicholsa.(10.1.2013)

• Terva

Současný rod chce ovládnout celý Vesmír....... Pane Bože, co to je?! Celé se to vymyká původnímu úvodnímu oznámení o vyspělosti. Takhle si tvůrci představují inteligentní bytosti? Přece nemůžou býti tak stupidní. Mě to nebavilo ani jako komedie. Jak já se těšil na film o mimozemšťanech a nakonec jsem se šíleně nudil. To mi hlava nebrala. CITÁT - Můžu do vás strčit penis?........(6.10.2014)

"Slyšel jsem, že po svatbě ženy o sex ztrácejí zájem.. Myslíš, že tě to postihlo ??" ;)(25.3.2016)

• YURAyura

3/5 - Ma to docela napad a misty i spad - par usmevnych momentu by se tam naslo - ale ocekavani nebylo naplneno. Skoda, potencial zustal nevyuzity, ale ve srovani s koninama, co ted valcuji kina si rikam...(21.9.2006)

• dezorz

nevydarena sex misia.(1.10.2012)

Ale jo, místy je to docela vtipné, a tak jsem se celkem i bavil. Hlavně to, jak se mimozemšťan dívá na nějaká specifika lidské společnosti, je zábavné. Nutno uznat, že zase nijak směšné to není, ne celou dobu, dalo by se v tom najít víc. Ale herci svoje party zvládli skvěle. Jen film asi celkem snadno zapadne.(4.4.2018)

Téma naznačovalo, že se bude jednat o další přisprostlou komedii, ale na druhou stranu Nichols dával určitou naději, že tomu tak nebude. A nebylo. Samozřejmě sexuálním narážkám se tu člověk nevyhne, ale ty jsou tu spíš z povinnosti. V zásadě je to klasická báchorka o zamilovaném ufounovi, vyprávěná s lehkostí a nadhledem. Co se vyloženě vtipných momentů týče, tak těch se tu moc nenajde, ale tohle je přesně ten typ filmu, ze kterého čiší pohoda. I díky tomu mi bylo úplně jedno, že průběh je od začátku daný. Herecky úplně v pohodě a i když byl Shandling všechno možné, jen ne typ svůdce, tady mi seděl dokonale. 70%(15.3.2018)

• Martin741

Ako ma Michael Cimino svoju Heaven´s Gate, tak ma Mike Nichols /Hlava 22/ svoj dementny film z Jake jsi planety? Ako hovoria klasici : vsechno spatne : 5 %(16.6.2015)

Sice ne moc vtipná, ale o to víc divná scí-fi komedie, která mě zaujala především svým zpracování a přenádhernou hudbou Cartera Burwella.(5.11.2002)

• Musak

Tenhle film dokonale představuje nudu a a nudu....nejen ze dej je dementni, ale za celou dobu sem se ani jednou nepousmál...vlastne jednou jo, a to kdyz si pri svatbe pustili zvuk z magnetaku...(11.1.2005)

• dopita

Hodně blbej film s nesympatickým hlavním hrdinou. Že někdy Mike Nichols natočí takovouhle kravinu, to bych teda nikdy neřek!!(14.11.2008)

<< předchozí 1 2