Téma naznačovalo, že se bude jednat o další přisprostlou komedii, ale na druhou stranu Nichols dával určitou naději, že tomu tak nebude. A nebylo. Samozřejmě sexuálním narážkám se tu člověk nevyhne, ale ty jsou tu spíš z povinnosti. V zásadě je to klasická báchorka o zamilovaném ufounovi, vyprávěná s lehkostí a nadhledem. Co se vyloženě vtipných momentů týče, tak těch se tu moc nenajde, ale tohle je přesně ten typ filmu, ze kterého čiší pohoda. I díky tomu mi bylo úplně jedno, že průběh je od začátku daný. Herecky úplně v pohodě a i když byl Shandling všechno možné, jen ne typ svůdce, tady mi seděl dokonale. 70%(15.3.2018)

Ale jo, místy je to docela vtipné, a tak jsem se celkem i bavil. Hlavně to, jak se mimozemšťan dívá na nějaká specifika lidské společnosti, je zábavné. Nutno uznat, že zase nijak směšné to není, ne celou dobu, dalo by se v tom najít víc. Ale herci svoje party zvládli skvěle. Jen film asi celkem snadno zapadne.(4.4.2018)

• ScreamJay

....a tak dobře to začalo, opradu začátek nad očekávání. Jak po stránce efektové, nápadové tak i po té u komedií nezanedbatelné humorné. Instalace penisu, jenž nebyl mimozemšťanům dopřán, jeho následné bručení před oním rituálem a nebo dokonce posílání údržbářů aby jej seřídili, to všechno je celkem vtipné. Jenže tak po prvních 20 minut. Pak ovšem příběh a jeho vtipnost odumírá stejně, jako chuť na onen akt s přibývajícím věkem. Na konci si sice děj zobne viagru a ještě trochu pookřeje, ale na vtipnosti už příliš nepřidá. Ben Kingsley v roli vůdce mimozemšťanů exceluje akorát splachováním sama sebe na letadlových záchodcích, John Goodman spíše jen přehrává nežli nějak víc hraje a samotný Garry Shadling více a více připomíná křížalu. Ta sice má chuť jablka, ze kterého je, ale okorává víc a víc jako celý děj. Takže této zprvu zábavně origánální, posléze mírně uvadající a ke konci už spíše uhnivající komedii dávám dvě hvězdičky. Ale pokud vám těch dvacet minut pro pobavení stačí, nechť račte zřít.(29.6.2004)

Hlavní hrdina asi titul sympaťák roku nevyhraje, ale oproti mym očekávánim jde o sympatickou a lehce bláznivou scifi komedii. Je otázkou, zda jde opravdu o scifi (pokud si odmyslíme bzučící rozkrok), protože se scénáristům podařilo úspěšně poukázat na skutečnost, že si chlapi o ženskejch při vzájemný komunikaci (popř. naopak) často myslej, že ten druhej musí být z jiný planety :D A mně těch pár zkarikovanejch problémů v komunikaci mezi chlapama a ženskýma postačilo k tomu, abych se o volnej večer jednorázově zabavil.(2.4.2013)

• Terva

Současný rod chce ovládnout celý Vesmír....... Pane Bože, co to je?! Celé se to vymyká původnímu úvodnímu oznámení o vyspělosti. Takhle si tvůrci představují inteligentní bytosti? Přece nemůžou býti tak stupidní. Mě to nebavilo ani jako komedie. Jak já se těšil na film o mimozemšťanech a nakonec jsem se šíleně nudil. To mi hlava nebrala. CITÁT - Můžu do vás strčit penis?........(6.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v Arizoně, Nevadě a Kalifornii. (Terva)

• - Úvodní logo společnosti Columbia a jejich "žena nesoucí pochodeň" byla ve filmu upravena do podoby Annette Bening, která zde hraje hlavní roli. (Terva)