Hrabě Monte Cristo

Francie / Německo / Itálie, 1998, 1 h 30 min

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Florence Darel, Georges Moustaki, Roland Blanche, Serge Merlin, Jean-Marc Thibault, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Michel Aumont (více)

Posledním, kdo musí zaplatit za své hříchy, je Mondego, nyní hrabě de Morcerf. I jeho svědomí je zatíženo těžkým zločinem, jehož odhalení zničí nejen jeho, ale všechny ostatní členy rodiny. Ze všech udavačů, bývalých Dantesových přátel, mu Mondego zasadil ránu největší. Vzal si za ženu jeho snoubenku Mercedes a nyní s ní má již dospělého syna Alberta. S Mondegem nemá hrabě Monte Christo slitování, ale Albert je nevinný, dost na tom, že jeho čest je navždy pošpiněna otcovým zločinem. Pomsta pro Edmonda Dantese není vůbec sladká. (Česká televize)

Yarwen

Vyvrcholení, zadostiučinění... Jó, kdyby byla spravedlnost tak pádná jako v tomto románu - divák zde může zažít to, v co v reálném životě jen doufá. Spousta silných momentů, nad kterými buší srdce, kane slza, nebo poklesává čelist. Krásné loučení Camille de la Richardais s hrabětem. Tady nelze než dát pět hvězd, aby se odlišil démant od kupy hnoje pod ním. ()

brasek

Po nezáživnej 3. časti som čakal veľkolepé finále. Žiaľ nič som nedostal... fádne a nudné vyvrcholenie dobrodružstva grófa, ktorý mal na konci viac masiek ako sám Fantomas. ()

PTuranyi

Záverečný diel prináša upokojenie a posplietané nitky pomsty sa konečne dočkajú naplnenia. Dej už nikam neskáče a vcelku pokojne a dôstojne plynie do očakávaného záveru. Produkcia si udržiava stále dobrú úroveň aj keď taký únos baróna Danglára vyzeral dosť nepresvedčivo. Herci zahrali svoje postavy ako tak so cťou a aj Dépardieu bol viac uvoľnený. Šťastný koniec s Ornellou Muti v náručí však už bol viac režisérovým prianím ako niečím reálnym. 70% ()