Kdyby tak byly ty role trochu prohozené. Malkovich v roli Jeana Valjeana by se mi líbil mnoohem víc. Depardieu tuto roli nezvládl. Byl nudný, bez nápadu, strohý. Ostatní byli vynikající. Celkově vzato se mi tato adaptace Bídníků sice líbila díky stopáži, kterou na takové rozsáhlé dílo vyšetřila, také svým velkolepým zpracováním co do kulis i režie, ale zato jsem se nemohl zbavit dojmu, že šlo udělat více. 65% = 3/4(2.9.2016)

Detailní a přesné zpracování tohoto překrásného příběhu. Díky tomu, že je to minisérie se toho nemusí moc vynechávat a příběh je vyprávěn celý. To mu dodává na démoničnosti a atraktivitě. Já si všechny 4 díly narámně užil. Především první část je naprosto úžasná a ona sama by si snad našla místo v mé Top 10. Přestože žádná další epizoda už neměla takovou kvalitu, minisérie nepůsobí nevyrovnaným dojmem a každý díl každá byl velmi dobrý a sám by si asi těch 5 zasloužil. Každý má působivou syrovou atostféru románu, té doby. I ztvárnění revoluce mě oslovilo. Nesmím, ale taktéž zapomenout na některé brilantní herecké výkony a scénáristické uchopení postav románu. Javert je zde skutečně zcela bezcharakterní, posedlý slizoun, ze kterého jde až strach. A to co s něho udělal Malkovich, je naprosto nevídané. Hned jak se objeví na plátně, sliz vám teče po obrazovce a vy z té postavy máte až znepokující pocit. A přemýšlíte, jak může skutečně taková lidská posedlost existovat. O to víc pak divákovi připadá, zajímavý jeho konec. Christiana Claviera mám dost rád a velmi mě potěšilo, že zde hraje Thénárdiera. V této roli mohl využít svůj všestranný herecký talent. A to i ten komediální. Výsledkem je to, že Thénardiér je i zde skutečně nebetyčný zloun a odporná bestie, která je někdy až tragikomická. Posobný případ je u verze z Gabinem, kde ho hraje Bourvil. Až bych řekl, že celá minisérie nemá jedinnou slabinu. Ale bohužel má a to Depardiieua. Ten je prostě určitý osobitý úmělec a člověk. Ale na Valjeana se vůbec nehodí a ani se mi nelíbilo, jak ho zahrál. Ale nehodlám kvůli tomu dávat čtyři. Toto zpracování sice nemá na to s Gabinem, ale je i tak je úplně úžasné a musím mu dát 5.(7.8.2017)

Ano ano, je-li herec Francouz a přitom velký s drsným zjevem, musí hrát Jeana Valjeana. Předloha je tak dobrá, že se nedá zkazit a Depardieu je dobrý Jean Valjean. Kdyby nebyli natočeni Bídníci před ním s Gabinem (to by i stačilo) a s Venturou, a nebylo by tudíž s čím srovnávat, možná bych dala víc, ale takhle fakt nemůžu. I Belmondo to určitě věděl, proto jeho Valjean i jeho Bídníci jsou jiní a lepší, aspoň pro mě. Ale každopádně jde o velmi solidní film.(17.5.2010)

CITÁT - Pět let za krádež chleba a čtrnáct let za pokus o útěk........... Kronika let 1815 - 1830. Sice tu funguje závist a udavačství, ale zase ať dobrý či špatný, každý má v té době svoji čest. Čest tak hluboce zakořeněnou, že když udělá někdo chybu s pokorou ji přizná. CITÁT - Starýho psa novým kouskům nenaučíš............ Filmový pohled do věku zajímavé doby. Ikdyž jsem příběh viděl v několika podobách, jsem přesvědčen, že tento je jeden z nejlepších. CITÁT - Láska je slepá.........(20.10.2013)

Za mě velká spokojenost, Bídníky jsem viděla ještě jako dítě a před nedávnem jsem zahlédla ukázku na Čt1, hned jsem si to vypůjčila a podívala se na to. John Malkovich je naprosto skvostný, nikdo jiný by to lépe nezahrál, perfektní hudba, kterou jsem měla v hlavě ještě další dny. Drsná realita minulých stoletích, ale i soušastnosti. Člověk by neměl zapomínat. *****(28.7.2017)

• - Natáčení probíhalo v Praze, nebo také v Plasích na Plzeňsku. Svatba Cosetty (Virginie Ledoyen) a Maria (Enrico Lo Verso) byla natočena na Malostranském náměstí před kostelem sv. Mikuláše. (Lynette)

• - Jan Kuželka ve filmu ztvárnil majitele kavárny, ve které začala Velká francouzská revoluce a měl mít dialogy s Johnem Malkovichem (Javert) ve francouzštině, kterých se vzhledem ke své neznalosti cizích jazyků velmi obával. Kvůli tomu, že odbory v jednu chvíli vyhlásily za pět minut konec natáčení, o ně však zásahem Josée Dayan ke své radosti přišel. (JoranProvenzano)