• emma007

Depardieuovi by mali zakázať hrať vo francúzskych historických seriáloch. Svojím prejavom robí z Valjeana úplne iného človeka, akým by mal byť. Knižný Valjean by nikdy nepovedal: "Ja som Bohu už odpustil." Či už hrá Jeana Valjeana, grófa Monte Christa alebo Fouchého, vždy mám pocit, akoby kládol do postáv svoju vlastnú povahu a myslenie namiesto toho, aby ich hral tak, ako boli napísané. Najslabšia verzia Bedárov - to už aj tá americká je lepšia - a vinu na tom nesie aj Depardieu, ktorého výkon nezachránili už ani Clavier a Malkovich. Celkovo sa serál tvári, že sa drží predlohy, ale možno tak navonok, vnútorná filozofia diela totiž úplne chýba. Niektoré scény boli až také strašné, že ma zdvihli z kresla (a to znesiem veľa) - hlavne keď Cosette vytrhla sluhovi zbraň a mierila na neho, aby jej dal kľúče. To bolo fakt trápne - a som rada, že to Victor Hugo nemusel vidieť. A kto vybral Máriusa, to neviem. Viem len toľko, že som sa ho v prvej chvíli zľakla... Skutočne najbiednejší bedári.(27.3.2013)

Skvely francouzsky film na motiv slavneho romanu Victora Huga. Je az s podivem jak moc se tento prepis povedl, zasluhu na tom maji predevsim dobri herci v cele s Malkovichem, Depardie a Clavierem, ale jejich mladsi kolegyne, zvlastne Virginie Ledoyen (hmm nemuzu si pomoc, ale ta slecna mi hodne pripomina Natalii Portman :) nebo Asia Argento se taky nenechali zahanbit a jejich vykon je rovnez znat. Film docela dobre a verne popisuje pribeh Jeana Valjeana a komisare Javerta, jehoz zivotnim poslanim bylo Valjeana vypatrat a dovest do vezeni. Druhou linii filmu tvori osud Fantiny a jeji dcerky Cossety, jejiz opatrovnikem se pozdeji stane prave Valjean. co se me tyce tak se mi bidnici libily jeste o neco vice nez Napoleon, dalsi pomerne uspesny prepis jenz bidniky nasledoval o chvili pozdeji. No treba se jeste od teto skupiny hercu dockame dalsiho vydareneho historickeho prepisu, hmm co takhle Tri musketyri ;)(7.6.2006)

Za mě velká spokojenost, Bídníky jsem viděla ještě jako dítě a před nedávnem jsem zahlédla ukázku na Čt1, hned jsem si to vypůjčila a podívala se na to. John Malkovich je naprosto skvostný, nikdo jiný by to lépe nezahrál, perfektní hudba, kterou jsem měla v hlavě ještě další dny. Drsná realita minulých stoletích, ale i soušastnosti. Člověk by neměl zapomínat. *****(28.7.2017)

Výborný nápad, v televizní sérii Bídníci vyniknou v celé své kráse, protože se nemusí přehnaně krátit. Ta televiznost na druhou stranu sice trochu ubírá na kvalitě, to ale neznamená že by to bylo špatné dílo. Ono je to totiž dílo velmi dobré. Zvlášť Gérard Depardieu je skvělým Jean Valjeanem a o tuto postavu jde v tomto veledíle především. I Javert Johna Malkoviche je excelentním protivníkem, 4 hvězdy.(22.1.2013)

Jen k postavě Javerta. Malkovichovo podání mi přišlo naprosto geniální. Předlohu jsem nečetl, ale z Malkoviche jsem dostal rozhodně jiný dojem, než že by se jednalo o praradnou a zlou postavu, jak zde někteří naznačují. Naopak, střed Valjeana a Javerta nevidím jako střet dobra a zla, ale střet dvou různých pohledů na svět a právo.(7.2.2013)

• - Natáčení probíhalo v Praze, nebo také v Plasích na Plzeňsku. Svatba Cosetty (Virginie Ledoyen) a Maria (Enrico Lo Verso) byla natočena na Malostranském náměstí před kostelem sv. Mikuláše. (Lynette)

• - Jan Kuželka ve filmu ztvárnil majitele kavárny, ve které začala Velká francouzská revoluce a měl mít dialogy s Johnem Malkovichem (Javert) ve francouzštině, kterých se vzhledem ke své neznalosti cizích jazyků velmi obával. Kvůli tomu, že odbory v jednu chvíli vyhlásily za pět minut konec natáčení, o ně však zásahem Josée Dayan ke své radosti přišel. (JoranProvenzano)