Krajní meze - Série 1 (1995) (série)

Cesta domů (S01E15)

(epizoda)

Tříčlenná posádka je už více jak rok na vesmírné misi na Marsu. Na povrchu nalezli podivný organismus, který je napadl, ale nezabil. Probouzejí se ze šoku a jdou zpátky k lodi. Na cestě zpět na Zem jim ale poškodí některé dráty a klimatizace v lodi, a proto jsou nuceni vše opravit. Jenže s Edem to nevypadá dobře a začne bláznit. (Varan)

PKD

,,Opravdovým hrdinstvím je to, když člověk se obětuje pro druhé s vědomím ,že ty...které zachraňuje, se to nikdy nedoví´´. Zkuste tohle trumfnout. Nelze. Vyměním tento díl za většinou SF filmů posledních 25 let. Až na čestné vyjímky, pochopitelně. ()

maoc

V rámci formátu seriálu vynikající epizoda. Velmi komorní (téměř vše se odehrává v malé raketě cestou domů z Marsu), 3 postavy a občasné propojení obrazem a zvukem do Hustonu, ale velmi dramatické. Lidství na samé hraně. A závěrečná věta z úst mistra slova Lukavského? Až mi oči ovlhly. ()

Kosi..

Díl je to čistě komorní, částečně předvídatelnej. Ovšem ta myšlenka na závěr je nevídaně silná - kolik obdobných "hrdinů" asi spláchla historie? Jeden z těch lepších počinů první série KM, myslím si. ()