Krajní meze - Série 2 (1996) (série)

Útulek (S02E11)

(epizoda)

Raymond (James Wilder) se ocitá uprostřed sněhové bouře v postapokalyptické divočině, aniž by tušil, kdo je a kam má namířeno. Útočiště nalézá v domě („útulku“), obývaném skupinkou sedmi lidí pod vedením despotického starce Sanforda Vallého (M. Emmet Walsh). Raymond se v útulku sblíží se sympatickou Ginou (Jessica Steen) a pokusí se vzepřít Wallému, který s použitím nadpřirozené síly ostatní obyvatele tyranizuje a ovládá jako loutky.  Během potyčky upadá Raymond do bezvědomí, a když se probudí, zjistí, že šest obyvatel domu změnilo jméno a charakter, tak jako by si herci vzájemně vyměnili své role. Gina se teď jmenuje Angelica, k Raymondovi se chová jako k cizímu a na včerejšek si nevzpomíná. Raymond je přesvědčen, že toto vše je součástí Wallého nečistých manipulací, pokouší se odhalit zdroj jeho síly, porazit ho, a získat tak zpět milovanou Ginu. (k109)

tron

Zaujímavý diel Krajných medzí. Komorný, tajomný, psycho. Atmosféra luxusného domu uprostred zasnežených hôr má niečo do seba a keď sa medzi stenami začne pohybovať svojrázna spoločnosť ľudí, ktorí zjavne majú nejaké tajomstvo, ale vy neviete aké, tak napätie prudko narastá. Akonáhle sa však začne hrať s otvorenými kartami, stráca to. ()

choze

Několik lidí žije uvězněno apokalyptickou sněhovou bouří na samotě v lesích. Zvenčí sem zabloudí hrdina s amnézií a zjišťuje, že tu nejen panuje silná ponorka, ale děje se tu i něco divného... Moje nejoblíbenější epizoda KRAJNÍCH MEZÍ, kterou mi aktuálně připomněla USS CALLISTER z BLACK MIRROR, která podobný námět (hrdinové uvěznněí v alternativní realitě ovládané záporákem) vzala na vyšší level. ()

PKD

Typická kvalitka tohoto tv s. Z počátku nic+moc. Pak napětí vzrůstá geometrickou řadou, až si říkáte, že tomu napálíte plný počet a ono se 11min. před koncem, pos...v melodrama alá kolumbijská telenovela (nic proti nim). Tak za tu cukerínovou dvojpointu, hvězdu dolů. Mohl to býti klidně jeden z totál vrcholů celého seriálu. To by ovšem musel ten postapo svět i s chatou zůstati reál (včetně manipulativního-doslova-šerifa z 1.Critters, či insp.Bryanta z BR) a hibernace a spol., sen. Tak to by potom bylo i 200% Škoda. ()

maoc

Povedený díl. Komorní, přestože katastrofa je naoko globální, silně vztahový, přesto o technologii. I když spíš magii, protože scénář se ani nepokusil vysvětlit fyziku komunikace mezi zvláštními spícími lidmi, na které to celé stojí. Za sebe vytknu silnou melodramatičnost a pochybnou motivaci padoucha, takže strhnu jednu hvězdu, ale jinak fajn díl. ()