Krajní meze - Série 7 (2001) (série)

Uneseni (S07E16)

(epizoda)

Pětice nesourodých studentů – Ray (Zachery Ty Bryan), Cody (Jesse Cadotte), Brianna (Kandyse McClure), Jason (Jesse Moss) a Danielle (Meghan Ory), kteří příliš neoplývají vzájemnou náklonností a přátelstvím, bude unesena mimozemšťanem (Eric Schneider) k podivnému experimentu. Ten má odhalit lidské chování v krizových situacích. Experiment bude zakončen smrtí jednoho z nich, kterého sami vyberou. Čas k vyvrcholení experimentu se krátí a mladí lidé se ještě nenaučili spolu vycházet. Během pokusů o únik z uzavřeného prostoru však začínají poznávat sami sebe a nechávají nahlédnout do svého nitra. (A.L.E.S.)

PKD

I když jsem neviděl 7.s. celou a nevím, zda ji i v budoucnu celou dám, když jedu stylem výběru, ale tohle jest zatím jediný díl na plný počet a já souhlasím naprosto s A.L.E.S.em, který to napsal vlastně i za mě. Což se někdy stává.;-) Já jen dodám, že absolutně pochybuji, že se lidstvo jako celek, někdy z něčeho vůbec poučí. Proto je taková bžunda, sledovati levicové utopie jako např. ST, páč jsem si na 300% jist, že se to tak nějak aspoň trochu podobně v budoucnosti nestane. Ostatně, tento díl je spíše o jednotlivcích, byť se myslí i lidstvo jako celek. Ale tohle je prostě komorní sonda. ()

A.L.E.S.

Neobyčejně silný díl, který vynáší na povrch naši povahu, naši sebestřednost, naše jednání, naše chování k sobě i k druhým. Stejně jako u podobných epizod a filmů na toto téma i tady je třeba se ptát, jestli se z historie poučíme. Doporučoval bych k povinnému zhlédnutí, protože mám za to, že se v něm najde úplně každý. ()

Kosi..

Skvělá komorní atmosféra, spousta otázek a poměrně sympatická nesourodá parta dětí. Slušný! Škoda toho nemastnýho konce, čekal jsem na závěr něco dramatičtějšího. **** ()