eraserhead666

Mladý spisovatel Mike se vrací na rodný ostrov, kde jej však nečeká nic veselého. Mike ve svém jediném románu pohanil takřka kdekoho z rodného ostrova a tak neočekává, že se k němu budou spoluobčané, včetně jeho rodiny chovat mile. Již při cestě trajektem se stane jediným očitým svědkem zločinu, při jehož vyřešení pomůže místnímu mladému šerifovi Rudimu a hezké patoložce Ellie. Podobně zapleklitých případů však na ostrově zažijí a vyšetří mnohem více. Nevím, jestli to, co jsem viděl byl pilotní díl (mělo to takřka dvě hodiny) nebo jakýsi sestříhaný výběr z celého seriálu. Celý film obsahoval tři příběhy, první o muži vyhozeném z trajektu nic moc, ale hezky ukázal kam se bude seriál vyvíjet a jakým směrem ubírat, druhý příběh o vraždícím klaunovi sekajícím a kradoucím svým obětehm hlavy byl na televizní produkci docela dobrý a mě osobně v podstatě odmítavým postojem hlavních hrdinek ke klaunům coby "veselým" postavám vcelku i příjemný (taky mi klauni nepřipadají vůbec směšní, naopak, spíše strašidelní) a poslední průměrný příběh o vraždě místní krásky během jakéhosi jarmarku. V podstatě jde o kriminální seriál pro mládež s velmi milou Emily VanCamp a neuvěřitelně krásnou Theresou Russell (ta žena snad umí zastavit čas). Jednoduché, zábavné, přímočaré, předvídatelné, jaksi šablonovité, ale v tom lepším a příjemnějším významu. Prostě teen detektivní seriál s lehkou příměsí horrorové atmosféry (klaunská část měla docela grády) a zamlženou mysteriozitou. Nic duchaplného, čistá zábava. Překvapením pro mě byla bratrská produkční dvojice Weinsteinových. Za své hovoří zřejmě fakt, že bylo natočeno pouze 9 dílů. 2,5* ()