Z lásky nebo pro peníze

• Velká Británie The Revenger: An Unromantic Comedy (více)

Markova pohádková romance s jeho nastávající Connie se nečekaně zvrtne. Mark totiž zjistí, že jeho krásná snoubenka ve skutečnosti intrikuje proti němu. (TV Spektrum)

silentname

"For Love Or Money: An Unromantic Comedy". Celkom výstižný názov pre tento film. Prináša komédiu, prináša naschvály v podobe pomsty a soundtrack s Tomom Walkerom. Ale myslím si, že film prináša aj dávku srdca, britský humor a pár prekvapivých situácii. Rozumiem Markovi a jeho rozhodnutiam, no je pravda, že neskôr to zájde do trošku veľkých extrémov. Je tu dokonca momentka, kedy si uvedomí, že takto ďaleko ani zájsť nechcel. A taktiež postupne Connie lepšie pochopí. Spozná jej rodičov, jej život a veci sa posunú iným smerom. Myslím si, že vnútri sa ukáže, že nie je všetko veľmi jednoznačné a všetky postavy si tu prejdú istými zmenami a na konci cesty ich vyformuje. Najviac asi v prípade Connie. A mám rád filmy, ktoré dokážu postavy posunúť z jedného miesta na druhé a nechať tú zmenu v nich prirodzene vyzrieť. Môže sa to javiť, že Connie ide len o peniaze. No možno neskôr si uvedomí, že tie peniaze ani nechce, lebo Mark je dobrý človek. Jediný, ktorý je v tomto filme strašne otravný je Johnny. A povedal by som, že aj rodičia Connie vedia byť poriadne otravní. Hlavne jej matka. Pre mňa je ťažké tento film ale odporúčať. Myslím si, že ak máte radi filmy, kde si postavy budú robiť naschvály jeden voči druhému, tak vás to pobaví. Nemyslím si, že sú to nejaké vysoko kruté naschvály, ale pár môže byť trošku silnejších. Ale ak vám sedí tento typ komédie, tak sa zabavíte. Ja som sa pobavil a preto som s celkovým dojmom spokojný. Takže rozhodnutie nechám na vás. Hodnotenie: B ()